Skocz do zawartości

pytanko do Kariny


newa

Rekomendowane odpowiedzi

Karinko w różnych miejscach próbowałam już uzyskać informację na ten temat ale mam z tym problem , więc zwracam się z tym pytaniem do Ciebie:)

Za miesiąc wyjeżdżamy z mężem do USA, dokładnie do MA.Jedziemy legalnie bo wylosowaliśmy Zieloną Kartę więc miesiąc po przylocie spodziewamy się ją otrzymać pocztą.

Pytanie brzmi - jeżeli zajdę w ciążę i zdecyduję się urodzić TAM-chciałabym mieć dobrą i niedrogą opiekę medyczną przez okres ciąży , porodu i połogu. Słyszałam o tzw public aid czyli "ubezpieczeniu z miasta", o które mogą ubiegać się osoby z niskimi dochodami. Proszę powiedz mi czy będzie to podczas aplikowania o obywatelstwo jakiś problem? Czyli czy będzie to traktowane jak korzystanie z pomocy państwa?z pomocy socjalnej? Bo przez pierwszy rok bodajże nie można korzystać z takiej pomocy i może to być podstawa do odebrania zk lub problemów przy aplikowaniu o obywatelstwo. A tego chcielibyśmy uniknąć. Proszę wytłumacz mi jak to jest.

Dziękuję z góry i gratuluję wiedzy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojdziesz do izby przyjec bez ubezpieczenia jak masa nielegalnych mexykow to po godzinach czekania cie obsluza, ale zdaje sie ze podczas rozmowy w ambasadzie podpisalas papier ze przez pierwsze 5 lat nie masz prawa do zadnych swiadczen socjalnych, wiec moze zamiast liczyc na to ze rzad zaplaci za twoja ciaze i porod z podatkow ludzi ktorzy tam pracuja wykupisz sobie ubezpieczenie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie taki ton i takie rady bo nie życzę sobie żebyś mnie pouczał...najpierw przeczytaj tytuł postu. A poza tym sama wiem jak mam postepować, co wykupować a co nie i rónież nie jetem za tym, żeby od razu korzystać z pomocy państwa.Ale tłumaczyć Ci tego ...mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze -bylam juz w Stanach,pracowałam i placilam podatki

po drugie- zastanawiam sie tylko nad jednym z rozwiazan, na tzw -wszelki wypadek

po trzecie - proszę po raz kolejny-przestań się mądrzyć i udzielać mi umoralniających uwag

po czwarte- na tym kończę tą żenującą dyskusję, którą bez sensu zacząłeś w wątku nie skierowanym do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...