Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuje informacji na temat wyrabiania prawka stanowego. jestem juz nielegalnie i jezdze na miedzynarodowym co w moim przekonaniu jest nie wazne ale zawsze jakis papier mam. mam swoj ssn tylko nie wiem czy jest on wazny w mdv skoro jestem nielegalnie. slyszlem ze w north carolina mozna cos takiego zrobic majac address proof i itin albo ssn? moze ktos wie jak mam to zrobic.stan obojetny. obecnie jestem w nj ale tu to mozna jedynie sie powiesic a nie dostac prawko... 6punktow. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje informacji na temat wyrabiania prawka stanowego. jestem juz nielegalnie i jezdze na miedzynarodowym co w moim przekonaniu jest nie wazne ale zawsze jakis papier mam. mam swoj ssn tylko nie wiem czy jest on wazny w mdv skoro jestem nielegalnie. slyszlem ze w north carolina mozna cos takiego zrobic majac address proof i itin albo ssn? moze ktos wie jak mam to zrobic.stan obojetny. obecnie jestem w nj ale tu to mozna jedynie sie powiesic a nie dostac prawko... 6punktow. pozdrawiam

mozesz w NC i w wielu innych stanach, gdzie nie sprawdzaja jeszcze prawa imigracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez myslaem a moze wiesz ile to czasu zajmuje czy testy (sa dwa prawda?) sa w tym samym dniu i czy oprucz DMV handbook na NC sa jakies testy albo pytania bo przeczytalem tez ksiazke i sa tam same bzdury wlasciwie nie ma duzo konkretow i nie mam pojecia jak egzamin moze wygladac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez myslaem a moze wiesz ile to czasu zajmuje czy testy (sa dwa prawda?) sa w tym samym dniu i czy oprucz DMV handbook na NC sa jakies testy albo pytania bo przeczytalem tez ksiazke i sa tam same bzdury wlasciwie nie ma duzo konkretow i nie mam pojecia jak egzamin moze wygladac?

Z tego co wiem, to tego samego dnia mozna zdawac testy+jazda (oczywiscie po zdanych testach teoretycznych i medycznych).

Aha po zdanej jezdzie prawko wysylaja na adres, ktory podales w formularzu i pokazales dowod zamieszkania. (moj znajomy wynajal skrzynke pocztowa, zmienil adres korespondencyjny w swoim banku, poczekal na wyciag z tym adresem, zrobil forward poczty z tej skrzynki na adres z NY i cala poczta wedrowala do NY, zeby nie musial biegac do NC niepotrzebnie po listy). Po otrzymaniu prawka zamknal skrzynke, a raczej nie placil za przedluzenie i umowa sie rozwiazala. Gorzej, jak DMV z NC bedzie chcial cos wyslac poczta do ciebie i bedzie poczta wracala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do jazdy na polskim czy tez miedzynarodowym prawku mozna do 6 miesiecy spokojnie na turystycznej i na innej waznej wizie. pozniej policia sie nie czepia raczej sa zainteresowani, problem pojawia sie gdy bedziesz mial wypadek wtedy ubezpieczalnia juz milo dochodzi czy mozesz jezdzic czy nie i placisz z wlasnej kieszeni... w tym przypadku radze zmienic adres albo wracac do polski bo koszty sa niemale. a i ponawiam pytanie czy w NC jest jakas specyficzna ksiazka z testami czy tylko handbook. a z doswiadczenia powiem ze jak wielkie stany tak wielka roznorodnosc pogdadow policiantow i praw stanowych na temat prowadzenia auta i legalnosci pobytu.. wiec najlepiej miec prawko usa za wszelka cene. bo jazda na innym zawsze jest ryzykowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...