Skocz do zawartości

Rozmowa z konsultantem po angielsku


Rekomendowane odpowiedzi

Tissaya mam pytanie ile trwa taka rozmowa z konsultantem. Czy to zalezy na jakim poziomie apliakant ma opanowany jezyk tzn. czy np. jezeli ktos slabiej zna to dluzej sie go odpytuje ?

Slyszalem o takim przypadku (chyba na na tym forum) ze ktos nauczyl sie pytan i odpowiedzi na pamiec i pozytywnie przeszedl rozmowe zarowno z konsultantem i z konsulem i wyjechal na camp (a wczesniej w szkole sie wogule nie uczyl angielskiego, zaczal dopiero pare miesiecy przed wyjazdem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było 5 do 10 minut w tym czasie mozna juz troche wywnioskowac jesli chodzi o osobe chcąco wyjechac na camp

aby człowiek rozumiał co sie do niego mówi, wiadomo wiele osób rozumie co sie do nich mówi ale ma trudnosci z powiedzeniem czegoś badź z uformowaniem zdania

wszedzie sie spotykamy z angielskim, chyba najczęsciej oglądając filmy, ale zeby z kims porozmawiac to juz inna bajka co nie ludzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam do Was takie pytanko apropo angielskiego:) co sie powinno odpowiadac jak ktos zapyta sie how are you? i jak powinno sie mowic do osob starszych, po prostu You, tak samo jak z ludzmi z moim wieku, czy jakos sir, albo madam? Uśmiech krzywy

jesli ktoś zapyta się Ciebie- how are you- zwykła odpowiedz to:" Im fine,thanks and how are you?" -to zwrot raczej grzecznosciowy,do osob któych się nei zna lub też są to osoby starsze, znajomym ja np odpowiadałam zawsze - 'Im cool,thanks"

Do osób starszych mówi się przeważnie- sir, m'am (madame) :-)

Tissaya mam pytanie ile trwa taka rozmowa z konsultantem. Czy to zalezy na jakim poziomie apliakant ma opanowany jezyk tzn. czy np. jezeli ktos slabiej zna to dluzej sie go odpytuje ?

Slyszalem o takim przypadku (chyba na na tym forum) ze ktos nauczyl sie pytan i odpowiedzi na pamiec i pozytywnie przeszedl rozmowe zarowno z konsultantem i z konsulem i wyjechal na camp (a wczesniej w szkole sie wogule nie uczyl angielskiego, zaczal dopiero pare miesiecy przed wyjazdem)

rozmowa z konsultantem powinna trwac ok 40-50 minut-teoretycznie, a w praktyce-różnie bywa. Dużo wlasnie zalezy od poziomu angielskiego aplikanta..i chęci do "wypowiadania" się. Nie myślcie, prosze, że my Was "wałkujemy" bez celu- na podstawie tej rozmowy, są oceniane Wasze kwalifikacje i jest pisany przez nas,konsulatntów raport, który czytają potencjalni i przyszli pracodawcy. Więc dużo zależy od Was samych,jaką pracę dostaniecie :-)

co do wyuczonych pytań..no cóż- nie wiem jak mogłoby to wyglądać,poniewaz..przykładowo: pytam standardopwych pytan,ososba sie nauczyla- a co wtedy,gdy zmienie formułe lub jedno słowo, zmieniajace sens pytania? od razu "da się wyłapać" czy dana osoba faktycznie mówi po angielsku(lub też się stara) czy wyuczyła się na pamieć. Osobiscie radzę nie uczyć się na pamieć, bo to nie przechodzi:) ( przynajmniej u mnie- za dużo pytam :-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestesmy tacy straszni, tez kiedys przechodzilismy rozmowe z konsultantem zeby wyjechac. :) a co do pytan to kazy ma inny zestaw i nie ma jakis standardowych pytan. na poczatek moga byc jakies o rodzinie, zainteresowaniach, szkole ;) a potem to juz zalezy od naszej wyobrazni i waszej znajomosci jezyka ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...