Skocz do zawartości

Rachunek bankowy, Paypal, Karta kredytowa i inne


Bolciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

15.06 mam wylot na camp Anne. W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec czy sa problemy z zalozeniem rachunku w banku amerykanskim. Najlepsze byloby cos jak nasz mbank zeby zalozyc rachunek bedac jeszcze w PL i wyjezdzajac miec juz gotowke na koncie.

Pozatym czasami sprzedaje cos na ebayu no i coraz czesciej kupujacy rezygnuja z brania udzialu w aukcji bez mozliwosci placenia paypalem. wiem ze jest western union albo moneybookers ale uzytkownicy ebaya niechetnie tego uzywaja ze wzgledu na brak ubezpieczenia jake oferuje paypal.

Jesli jest mozliwosc zalozenia rachunku bankowego przez internet to prosilbym o nazwe banku ewentualnie o linka. Jesli nie to poczekam do czerwca i wtedy na miejscu zaloze (btw jaka jest procedura czego potzebuje)

No i chyba najwazniejsze jakie sa oplaty za prowadzenie rachunku czy jest to oplacalny interes dla biednych Polaków ?

Wszelkie info milie widziane

Pozdro all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

15.06 mam wylot na camp Anne. W zwiazku z tym chcialbym sie dowiedziec czy sa problemy z zalozeniem rachunku w banku amerykanskim. Najlepsze byloby cos jak nasz mbank zeby zalozyc rachunek bedac jeszcze w PL i wyjezdzajac miec juz gotowke na koncie.  

Pozatym czasami sprzedaje cos na ebayu no i coraz czesciej kupujacy rezygnuja z brania udzialu w aukcji bez mozliwosci placenia paypalem. wiem ze jest western union albo moneybookers ale uzytkownicy ebaya niechetnie tego uzywaja ze wzgledu na brak ubezpieczenia jake oferuje paypal.

Jesli jest mozliwosc zalozenia rachunku bankowego przez internet to prosilbym o nazwe banku ewentualnie o linka. Jesli nie to poczekam do czerwca i wtedy na miejscu zaloze (btw jaka jest procedura czego potzebuje)

No i chyba najwazniejsze jakie sa oplaty za prowadzenie rachunku czy jest to oplacalny interes dla biednych Polaków ?

Wszelkie info milie widziane

Pozdro all

Jak jedziesz pracowac, to dostaniesz SSN i dopiero wtedy bedziesz mogl aplikowac o konto przez internet/telefon. Bez nr SSN nigdzie nie zalozyz konta w USA zdalnie. Mozesz to zrobic dopiero na miejscu. Wymagane jest : SSN + dowod tozsamosci ze zdjeciem (amerykanskie prawo jazdy, id stanowe, amerykanska ksiazeczka wojskowa lub paszport). Niektore banki moga wymagac drugiego dokumentu (moze byc bez zdjecia), oprocz wymienionych moze to byc zielona karta, EAD, karta kredytowa VISA/MasterCard/American Express, legitymacja studencka. Bank moze tez wymagac potwierdzenia adresu. Zalezy od banku. Wiele bankow ma w ofercie darmowe konta, ale moga tez wymagac wyplaty wynagrodzenia na konto, aby bylo to darmowe konto. Konto mozna zalozyc tez bez SSN, ale to juz inny temat. Do konta powinienes dostac karte debetowa MasterCard/Visa. Niektore banki moga dac tylko karte atm, ale to juz raczej te mniejsze banki. Karty kredytowej bez zabezpieczenia nie wydadza na poczatek bez historii kredytowej.

PayPala konto mozesz otworzyc bez problemu w USA. Wystarczy konto czekowe/oszczednosciowe + karta kredytowa/debetowa z USA. Wyryfikujesz konto + karte i masz pelne zweryfikowane konto PayPal.

Przypominam, ze mozna otworzyc konto w PayPal Polska, ale mozna w tej chwili tylko wysylac pieniadze, nie mozna otrzymywac wplat, wiec mozesz juz w tej chwili dodac karte z Polski i wysylac komus pieniadze za aukcje lub inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Czyli wszystko trzeba odlozyc do czerwca jade na camp no i juz w wawie dowiedzialem sie ze szef campu umozliwi wyrobiebienie ssn wiec z tym nie bedzie problemu paszport jest a 2 dokument to sie wykombinuje

Teraz pytanie brzmi jaki bank jest ok ? Slyszalem wiele dobrego o CityBanku ze niby na kazdym kroku w USA ten bank znajde chyba ze jakies inne banki godne polecenia sa.

Co do paypala to mam konto uzywam karty inteligo i placilem juz pare rezy ale mi zalezy na otrzymywaniu wplat dzieki PayPal bo o to glownie w tym serwisie chodzi.

Czy zwykla karta Debetowa z USA wystarczy zeby zalozyc zweryfikowane konto w paypal(zeby szlo w 2 strony) bo nasze debetowe czy bankomatowe (wg mnie roznicy nie ma) takiej mozliwosci nie daja tylko inteligo i ekarta umozliwiaja rejestracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz

Czyli wszystko trzeba odlozyc do czerwca jade na camp no i juz w wawie dowiedzialem sie ze szef campu umozliwi wyrobiebienie ssn wiec z tym nie bedzie problemu paszport jest a 2 dokument to sie wykombinuje

Moga uznac polski dowod osobisty lub prawo jazdy z Polski.

Teraz pytanie brzmi jaki bank jest ok ? Slyszalem wiele dobrego o CityBanku ze niby na kazdym kroku w USA ten bank znajde chyba ze jakies inne banki godne polecenia sa.

Zle slyszales. Citibank jest tylko w kilku stanach. Zalezy do jakiego stanu jedziesz.

Ja polecam z doswiadczenia (ze stanu New York):

- Citibank (bardzo dobre konto, duzo oddzialow, karta debetowa mastercard, darmowe placenie rachunkow w necie, mozliwosc darmowego prowadzenia konta, darmowe wyplacanie kasy w bankomatach Citibank Polska)

- HSBC (bardzo dobre konto, duzo odzialow, karta debetowa mastercard, darmowe placenie rachunkow w necie, darmowe konto)

- Polish&Slavic Federal Credit Union (te konto trzeba zalozyc, bo to Polski bank. Darmowe konto, karta debetowa, placenie rachunkow i nie pobieraja oplat za korzystanie z obcych bankomatow na calym swiecie).

Mozna tez skorzystac z oferty Bank of America, Chase, Bank of New York. Dobre banki, ale platne konta maja, chyba, ze wynagrodzenie na konto od pracodawcy leci. Mozna tez polecic Washington Mutual oraz SunTrust Bank. Reszta to jakies male ogryzk i nie ma co sobie nimi glowy zaprzatac.

Co do paypala to mam konto uzywam karty inteligo i placilem juz pare rezy ale mi zalezy na otrzymywaniu wplat dzieki PayPal bo o to glownie w tym serwisie chodzi.

Czy zwykla karta Debetowa z USA wystarczy zeby zalozyc zweryfikowane konto w paypal(zeby szlo w 2 strony) bo nasze debetowe czy bankomatowe (wg mnie roznicy nie ma) takiej mozliwosci nie daja tylko inteligo i ekarta umozliwiaja rejestracje

Wystarczy debetowa. Musza potwierdzic adres. Tak jak w przypadku polskiego PayPala. Tylko musisz jeszcze potwierdzic konto bankowe.

Jesli chcesz debetowy MasterCard do konta PayPal Premium, to trzeba dodac konto czekowe, karte debetowa/kredytowa, miec cos na koncie PayPal i miec konto > 60 dni i dostaniesz karte do wyplat kasy z konta PayPal. Wiec lepiej juz zaloz konto PayPal w USA, adres podaj byle jaki, potem zmienisz jak juz bedziesz znal. Wazne, aby 60 dni do wyjazdu sie zrobilo, zebys mogl po debetowego MAsterCarda wystapil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[..]darmowe wyplacanie kasy w bankomatach Citibank Polska)[..]

nie wiem jak teraz ale w 2001-2003 pobierali za to 1,5$, za to z euronetu bylo bez prowizji

Pobierali, bo zmienili konfiguracje bankomatow i nie identyfikowaly sie jako Citibank, tylko jako Bank Handlowy i naliczali prowizje. A na kwitkach drukowalo sie Citibank. Trzeba bylo skladac reklamacje, az w koncu na moja 30 z koleji prosbe wprowadzili Bank Handlowy do darmowych bankomatow i teraz juz nie biora prowizji, ale dalej identyfikuja jako NON CITI ATM, ale w bankomatach citibanku w polsce mozna sprawdzac saldo kont z usa i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wychodzi na to że najlepiej założyć w Polsce konto dolarowe w CitiBanku? Jeżeli bym tak zrobił to można potem sobie wpłacać na to konto kasę w Stanach i wybrać ją dopiero po porwocie do Polski? Jak wtedy przeliczą waluty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle slyszales. Citibank jest tylko w kilku stanach. Zalezy do jakiego stanu jedziesz.

Najwieksza instytucja finansowa na świecie nie ma oddzailau w kazdym stanie? :shock:

No nie wiem czy jest jakis bank, co jest w kazdym stanie w USA. Citibank jest tylko w kilku stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...