Skocz do zawartości

Housekeeping


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostaliśmy wraz z kolegą ofertę pracy z hotelu Anchorage by The Sea.

Praca średnio 30-35h/tyg za 7.96$/godz. + ewentualne napiwki, mieszkanie za 75$/tydz. (do pracy trzeba dojeżdzać)

Dodam, że lecimy pierwszy raz.... :)

Teraz pytanie. Czy to dobra oferta?

Czytałem, że z napiwkami za housekeeping jest cienko, bo houseman "kradnie" napiwki własnie housekeeperom....

Jak to tak naprawdę z nimi jest (napiwkami)?

Ile tak naprawdę można dostac napiwków dziennie w hotelu?

Jak to jest ze znalezieniem drugiej pracy? Czy naprawdę jest, aż tak łatwo jak tu co niektórzy piszą... :?:

Pozdr. i tnx za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh oferta spoko, ja ide na housekeeping za 7,25 do dobrego hotelu, wiec nie masz najgorzej. jesli chodzi i napiwki to wyglada tak : jesli bedziesz dobrze komus sprzatal pokoj to ci moze zostawiac drobne gdzies na widoku na stole cy cuś:] nikt ci nie kradnie napiwkow bo nie ma nawet jak... przeciez to ty sprzatasz pokoj.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko oferta????? moim zdaniem to delikatnie mówiąc kiepska oferta... nie wiem jak z napiwakmi ale stawka słaba jak na tak małą ilośc godzin, do tego chata nie za tania, ja bym sie na twoim miejscu rozglądał za drugą pracą nie powinno byc problemu ze znalezieniem czegoś... bo przy tej ilosci godzin i stawce to za duzo baksów nie przywieziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to tak naprawdę z nimi jest (napiwkami)?

Ile tak naprawdę można dostac napiwków dziennie w hotelu?

Jak to jest ze znalezieniem drugiej pracy? Czy naprawdę jest, aż tak łatwo jak tu co niektórzy piszą...  :?:  

Pozdr. i tnx za odpowiedzi

Na te napiwki to za bardzo bym nie liczył. W tamtym roku pracowałem w hotelu raczej średniej klasy, co prawda nie byłem housekeeperem, ale miałem trochę znajomych z houskipingu. Jak raz dostali 40$(na troje), to poźniej przez tydzień jak nie dłużej to przeżywali. A tak naogół to ich tipsy nigdy nie przekraczały 5$ na dzień ale często nas raczyli jakimiś trunkami:)-to też był rodzaj tipsów. Ja na bym się zastanowił nad robotą z nadgodzinami;) albo z większymi tipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to tak naprawdę wygląda?

Wchodzi sobie housekeeper do pokoju, mówi że sprząta i robie swoje?

W którym momencie dostaje ewentualny napiwek?

Czy jest tak jak pisze Chomik w tym topicu:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=1135

:?:

Houseman/houseperson - jezdzi po pietrach i zbiera to co housekepeer wrzuca do worka przy wlasnym wozku, czyli zmieniona posciel, inne brudy, dowozi to, czego potrzeba, czasem naprawia jakies usterki, typu wymiana zarowki etc... Zdarzaja sie tacy, ktorzy nawet pomagaja sprzataczom. Czesto jednak to oni jako pierwsi wchodza do pokojow i zabieraja napiwki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ci nie kradnie napiwkow bo nie ma nawet jak... przeciez to ty sprzatasz pokoj.'

ogolnie sprzatanie odbywa sie na dwa sposoby :

- pierwszy to utrzymanie czystosci w pokojach zajetych {wymiana przescieradel, recznikow -wszystko zalezy od gosci -moga czasem odmowic }

-drugi to gdy ludzie opuszczaja pokoj -wtedy odbywa sie gruntowne sprzatanie lazienki pokoju itp.

co do napiwkow to zazwczaj zanim housekeeperzy wejda do pokoju przed nimi wchodzi supervisor lub runner aby spr pokoj { tak samo jak na koniec po posprzataniu } czy np. nie jest nic uszkodzone rozwalone itp.

i wtedy "sprząta" pokoj- dziadostwo straszne

ja osobiscie polecam housekeeping tylko tym ludziom , ktorzy slabo lub w ogole nie znaja ang. - "praca" ciężka i hmm niezbyt przyjemna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...