Skocz do zawartości

Od kiedy jest ważna wiza J-1?


Rekomendowane odpowiedzi

no tak masz racje to sponsor wydaje ds'a, ale czy nie jest jednoznaczne, że jeżeli podaje- chce pracować od 25 maja do 23 września- to takie będa daty na moim ds'ie ?? niesłyszałem jeszcze żeby komuś zmienili te daty jakoś bardzo radykalnie, może o 1, 2 dni. poza tym w tamtym roku podawałem daty w jakich chciałbym pracować jakieś 2 miesiące przed tym zanim podpisałem kontrakt, a w tym roku nie mam jeszcze w ogóle kontraktu, więc kontrakt nie może w tym wypadku mieć najmniejszego wpływu, a ds'a mam wystawionego tak jak chciałem. ostatnia sprawa gdyby były uwzględniane terminy wakacji to prawdopodobnie w@t zaczynałby się w lipcu a jak wiemy niektóre osoby jadą już w drugiej połowie maja.

Nie no, jasne ze sponsor nie swinia - ale chodzi mi o to, ze to nie student ustala - i jesli sponsor wystawi papier na TAKIE daty, to student niewiele moze zrobic. Sponsor nie ma obowiazku go sluchac.

Natomiast z tym uwzglednianiem terminu wakacji... pozyjemy - zobaczymy. To jest dosc nowe i tak jak z rejestracja w SEVISie, tak jak z kwitem potwierdzajacym oplate za takowy, tak jak z odczekiwaniem 10 dni od wjazdu do aplikowania o SS# - to pooowoooli wchodzi. W tym roku beda sie czepiac 1 na 100 osob, w nastepnym 50 na 100, a za 2 lata wszystkich :D

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Nie no, jasne ze sponsor nie swinia - ale chodzi mi o to, ze to nie student ustala - i jesli sponsor wystawi papier na TAKIE daty, to student niewiele moze zrobic. Sponsor nie ma obowiazku go sluchac.

no tak racja raczej nie byłoby dyskusji, a na 100% nie byłoby czasu żeby to odkręcić

Natomiast z tym uwzglednianiem terminu wakacji... pozyjemy - zobaczymy. To jest dosc nowe i tak jak z rejestracja w SEVISie, tak jak z kwitem potwierdzajacym oplate za takowy, tak jak z odczekiwaniem 10 dni od wjazdu do aplikowania o SS# - to pooowoooli wchodzi. W tym roku beda sie czepiac 1 na 100 osob, w nastepnym 50 na 100, a za 2 lata wszystkich :D

nara, heh

tak z roku na rok coraz skrupulatniej do tego podchodzą szczególnie do sevis pamiętam jak jeszcze w tamtym roku się niektórzy podśmiewywali, że to tylko pic na wode, a okazało się to całkiem poważną sprawą. moim zdaniem wszystko zmierza do tego żeby w@t stał się programem jak najbardziej edukacyjnym i jak najmniej pracowniczym(przez amerykanów zresztą chyba jest tak postrzegany??) prosty przykład dlaczego lepiej nie mówić konsulowi że sie jedzie pracować ?? tylko trzeba mówić jade na w@t a dopiero potem pracować, podróżować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac oficjalnie moge pracowac w okresie podanym na ds2019, a po tym okresie przez miesiac podrozowac? /nieoficjalnie pracowac../ troszke to moja wina bo ta date sam podalem;/ ale jak myslicie, jezeli bede mial propozycje pracy na campie po tym okresie ktory jest w dsie to szewfowie campu beda zwracali uwage na te daty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to wszystko zależy generalnie jest to zabronione i wszystkie firmy ostrzegają żeby w tym okresie nie pracować bo zawsze może się znaleźć ktoś rzyczliwy który naśle kontrole urzędu imigracyjnego albo sama się napatoczy i wtedy można mieć duże problemy(wydalenie zakaz wjazdu, problemy przy następnym staraniu się owize), pisze oczywiście tylko teoretycznie bo nie wiem czy były przypadki przyłapania na nielegalnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli podsumowujac oficjalnie moge pracowac w okresie podanym na ds2019, a po tym okresie przez miesiac podrozowac?  ?

30 dni na podróżowanie to suma dni przed i po DS. Jesli jesteś w US 5 dni wcześniej przed DS to możesz zostać po pracy czyli po DS max 25 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni na podróżowanie to suma dni przed i po DS. Jesli jesteś w US 5 dni wcześniej przed DS to możesz zostać po pracy czyli po DS max 25 dni.

a czy mozesz mi podac stronka na ktorej napisane jest ze przed i po sie sumuje. nie mowie, ze tak nie jest ale chcialabym miec pewnosc, ze tak rzeczywiscie jest, bo jakos mimo szukania informacji na ten temat niczego takiego nie znalazlam. dzieki z gory! pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 dni na podróżowanie to suma dni przed i po DS. Jesli jesteś w US 5 dni wcześniej przed DS to możesz zostać po pracy czyli po DS max 25 dni.

a czy mozesz mi podac stronka na ktorej napisane jest ze przed i po sie sumuje. nie mowie' date=' ze tak nie jest ale chcialabym miec pewnosc, ze tak rzeczywiscie jest, bo jakos mimo szukania informacji na ten temat niczego takiego nie znalazlam. dzieki z gory! pozdro :)[/quote']

to jest raczej nie do podania, bo hamerykanskie przepisy sa tak pogmatwane ze rok by zajelo wyluskanie odpowiednich artykulow.

niemniej te okresy sie nie sumuja. grace period (30 dni wedlug DoS, nie mam na mysli tego co narzuca/limituje sponsor) to okres PO dacie waznosci DSa.

termin wjazdu do kraju, to takze 30 dni (maksimum) PRZED data na DS.

to ze jedni mowia o 5 dniach przed i 25 po - wynika (tzn. te 5) z tego, ze sponsor, jest PRAWNIE zobligowany do skracania terminow przyjazdow studentow w sezonie letnim. zwiazane jest to z tym... ze amerykanscy studenci tez musza gdzie pracowac, a poczatek/polowa czerwca to okres kiedy mniej wiecej zaczynaja wakacje. po 15 czerwca juz wlasciwie zaden sponsor sie nie czepia.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jedni mowia o 5 dniach przed i 25 po - wynika (tzn. te 5) z tego, ze sponsor, jest PRAWNIE zobligowany do skracania terminow przyjazdow studentow w sezonie letnim. zwiazane jest to z tym... ze amerykanscy studenci tez musza gdzie pracowac, a poczatek/polowa czerwca to okres kiedy mniej wiecej zaczynaja wakacje. po 15 czerwca juz wlasciwie zaden sponsor sie nie czepia.

czegos tu nie rozumiem. jak sponsor moze skrocic termin jesli prawo pozwala przyjechac na 30 dni przed. sponsor nawet moze nie wiedziec kiedy dokladnie dana osoba ma zamiar to usa wleciec i z usa wyleciec. czyli jesli te okresy sie nie sumuje tzn ze mozna przyjechac 30 dni przed DS i 30 dni po DS? chyba zaczynam sie gubic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze jedni mowia o 5 dniach przed i 25 po - wynika (tzn. te 5) z tego, ze sponsor, jest PRAWNIE zobligowany do skracania terminow przyjazdow studentow w sezonie letnim. zwiazane jest to z tym... ze amerykanscy studenci tez musza gdzie pracowac, a poczatek/polowa czerwca to okres kiedy mniej wiecej zaczynaja wakacje. po 15 czerwca juz wlasciwie zaden sponsor sie nie czepia.  

czegos tu nie rozumiem. jak sponsor moze skrocic termin jesli prawo pozwala przyjechac na 30 dni przed. sponsor nawet moze nie wiedziec kiedy dokladnie dana osoba ma zamiar to usa wleciec i z usa wyleciec. czyli jesli te okresy sie nie sumuje tzn ze mozna przyjechac 30 dni przed DS i 30 dni po DS? chyba zaczynam sie gubic  :)

OK, to moze tak, bo sam troche niedokladnie wytlumaczylem...

studenci z praca 'nagrana' - maja taki limit: may be admitted for a period up to 30 days before the report date or start of the approved program listed on Form DS-2019 (22CFR, part 62) - czyli moga przyjechac "kiedy chca (prawie)" i ten okres nie bedzie sie zaliczac do 30 dni grace period PO programie, bo "following the completion of their program..." (DoS, exchange visitor program, parti[beeep]tion).

studenci jadacy na job hunting powinni przyjezdzac jak najpozniej i sponsor ma sie o to jakos postarac. jak? no chociazby rzucajac hasla o tym, ze "nie wczesniej niz 5 dni... nie, bo nie". jest to jak byk napisane w regulacjach WATowskich publikowanych przez Dos (should be delayed by the sponsors as late as possible, preferably after June 15 - zrodlo jak wyzej).

a skad sponsor wie kiedy student przyjezdza... no chocby stad, ze niektorzy pytaja sie biur o daty wylotow :)

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

studenci z praca 'nagrana' - maja taki limit: may be admitted for a period up to 30 days before the report date or start of the approved program listed on Form DS-2019 (22CFR, part 62) - czyli moga przyjechac "kiedy chca (prawie)" i ten okres nie bedzie sie zaliczac do 30 dni grace period PO programie, bo "following the completion of their program..." (DoS, exchange visitor program, parti[beeep]tion).

czyli wychodzi na to ze ci moga przyjechac 30 przed i zostac 30 po. hmmm, cos takiego kiedys przeczytalam ale nie wiem gdzie to bylo. pytalam tak tylko dla formalnosci. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...