Skocz do zawartości

Od kiedy jest ważna wiza J-1?


Rekomendowane odpowiedzi

czyli wychodzi na to ze ci moga przyjechac 30 przed i zostac 30 po. hmmm, cos takiego kiedys przeczytalam ale nie wiem gdzie to bylo. pytalam tak tylko dla formalnosci.  :)

nio tak. tylko trzeba pamietac ze sponsor nie bez powodu mowi o ograniczeniu liczby 'dostepnych' dni. kto wie jakie/czy 'wytyczne' przekazuje pogranicznikom - wiec z tym przyjazdem wczesniej to nie ma co szalec; w koncu za cos trzeba sie utrzymac :)

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

z tego co pamietam z zeszlego roku to sponsor odezwal sie 10 dni po rozpoczeciu pracy mailowo aby sie dowiedziec czy dojechalam na miejsce. to byl pierwszy i ostatni kontakt z moim sponsorem. gdybym przyjechala 30 dni przed data nawet by o tym nie wiedzial. dlatego sie pytam ale i tak lece tylko 5 dni przed rozpoczeciem pracy bo wczesniej sie nie wyrobie :x

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie znalazłam informacje chyba na ewizie ze można byc 30 dni przed i 30 dni po. W paru biórach (almatur, foster i inne) poinformowano mnie ze te dni są sumują. Ja wolę nie ryzykować zreszta tyrudno bedzie udowodnić celnikowi czemu przyjezdzasz tak wcześnie i skąd masz tyle kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prosze o potwierdzenie czy dobrze zrozumialem mam dokument DS2019

i tam w polu

3. form covers period:

from: 06-15-2006

To: 10-14-2006

wylot mam 15-06-2006

oznacza to ze legalnie moge pracowować od 15 czerwca do 14 pazdziernika a po tym moge jeszcze zostac przez 30 dni i zwiedzać ??

czy tez ze musze wrócic do polski najpozniej "To: 10-14-2006" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o potwierdzenie czy dobrze zrozumialem mam dokument DS2019

i tam w polu

3. form covers period:

from: 06-15-2006

To: 10-14-2006

wylot mam 15-06-2006

oznacza to ze legalnie moge pracowować od 15 czerwca do 14 pazdziernika a po tym moge jeszcze zostac przez 30 dni i zwiedzać  ??

czy tez ze musze wrócic do polski  najpozniej "To: 10-14-2006" ??

mozesz zostac 30 dni po 14 pzdziernika i wjechac do usa najwczesniej 30 dni przed 15 czerwca.

pozdro! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po zrealizowaniu opcji work pozostałe 30 dni przeznaczone na travel mogę dalej przeznaczyć na work? jak patrzą na to pracodawcy? :lol:

teoretycznie nie wolno ci pracowac po datach podanych na DS ale z doswiadczenia wiem ze malo jaki student to respektuje :wink: . nie bedzie napewno z tym problemu jesli chodzi o pracodawcow. nie slyszalam aby ktos mial.

pozdro :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy później...

stary temat, ale mysle ze warto go odswiezyc przed kolejnym workiem... no to jak to w koncu jest z tymi wjazdami i wyjazdami? wie ktos cos na pewno? bo na trzech stronach tego tematu pojawily sie juz rozne opinie. ile dni przed startem ds-a mozna wjechac i po ilu wyjechac? sumuja sie te dni grace period (przed i po) czy nie? wczoraj sam sie dowiadywalem w swoim biurze i powiedzieli mi, ze moge wjechac tylko 2 dni przed data startowa ds-a. to kto w koncu ma racje? :) w zeszlym roku wyjezdzalem ze stanow dokladnie po 30 dniach od konca ds-a i nie bylo problemow. w tym chcialbym za to pojechac kilka dni przed poczatkiem daty ds-a, ale chce miec pewnosc jak to wyglada i jak dlugo potem moge jeszcze zostac po okresie przeznaczonym na prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...