Skocz do zawartości

sponsoring na gc


max1976

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

sponsoring do USA dotyczy osoc ktore wyjezdzaja na Zielone Karty jesli nie masz odpowiedniego zabezpieczenia finansowego w stanach aby sam sie utrzymac przez pol roku to musisz miec TZW "sponsora" czyli osobe na stale zamieszkala w USA pracujaca i placaca podatki taka osoba reczy za ciebie finansowo i bytowo tzn, udostepnia ci mieszkanie dopoki nie znajdziesz pracy i bedzie cie stac na wlasne utrzymanie jezeli zawalisz cos w stanach to osoba ta jest za to odpowiedzialna, wiec to bardzo duza odpowiedzialnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Max1976,

Mysle, ze chodzilo Ci o sponsorowanie przez prace - coz, malo sie ostatnio o tym pisze, wiec nie mam za bardzo jak Ci pomoc, ale kiedys pisala o tym m.in. p. Alicja Gostynska-Frakt: http://www.infolinia.com/default.asp?PID=M...2-5CC2143BABD1}

Nie wiem tylko na ile aktualne sa Jej informacje, najlepiej byloby poszukac kogos, Polaka, ktory sam przez to ostatnio przeszedl/przechodzi lub posiada swieze wiadomosci... :shock:

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem niedawno ten proces. Od momentu zlozenia papierow do momentu dostania karty zajello mi to dokladnie 3 lata i to bylo raczej szybko w dzisiajeszych czasach. INS cos juz przebakuje ze jak zaczna rozladowywac backlog to zacznie im brakowac wiz (zaczna wykorzystywac limity) a to tylko spowolni to jeszcze bardziej. Co roku jest do wydanai 140 tys, zielonych kart poprzez sponsorowanie przez peacodawce, a w tej chwili jest chyba ponad milion I-485 czekajacych na rozpatrzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...