Skocz do zawartości

spacerkiem przez washyngton


andrek

Rekomendowane odpowiedzi

hmm... ja troche "połazikowałam" po DC- choc jest to..zadanie dla wytrwałych :)

dzienny bilet na wszystkie linie w 1 strfeie to byl koszt ok $6, tygodniowy z tego co pamietam ok $24, nie pamietam ile moi znajomi dali za miesieczny. przy czym jesli chcesz jechac gdzies w dalsze strefy np. Georgetown, to lepiej wziasc autobus,bo metro nie wszedzie dojezdza. jakie są koszty- nie mam pojęcia.

aa.. jesli jedziesz do Maryland- nie mozesz nie zrobic dwoch rzeczy bedac tam:

1) zjesc homara

2)zjesc tzw. crabcakes :) są najlepsze na calym wschodnim wybrzezu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Maryland się pewnie wybiorę, bo prawdopodobnie po raz czwarty będzie w Ocean City moja kuzynka :)

Zjeść homara i spróbować crabcakes? Ojjj, niezbyt mnie to przekonuje... :? No, ale może się przekonam do morskiego jedzenia, ze względu na specyfikę restauracji, w której będę pracować :lol:

Z tym biletem, to jeszcze poczekam i zorientuję się na miejscu. A zresztą... czekam na potwierdzenie tego, że na pewno będę w Waszyngtonie od mojej przyszłej supervisor'ki. Miałam je dostać w ciągu 2 tyg. od targów, które były pod koniec lutego (tam podpisałam umowę z przedstawicielem Phillips'a), a tu minął ponad miesiąc i cisza... Wczoraj napisałam maila i czekam na wieści... Ale nie ukrywam, że zaczynam się trochę martwić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do niej napisałam dopiero wczoraj :)

Koleś, przedstawiciel Phillipsa, z którym podpisałam umowę na targach, powiedział, że poleci do USA, przekaże te umowy supervisor'om w różnych miastach i miasteczkach (w zalezności kto gdzie podpisał umowę) i w ciągu dwóch tygodni powinniśmy dostać maila od visorów. A tu cisza... I dlatego napisałam.

Kurcze, mam nadzieję, że wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam taki problem. przylatuje do washyngtonu okolo godz 19.30. czas  

jaki jest mi potrzebny na opuszczenie lotniska, dojazd do metra,  

przemieszczenie sie nim po miescie, oraz dojscie do greyhounda to okolo 2  

godz. ale najblizszy greyhound odjezdzajacy do mojej mielscowosci jest  

dopiero nastepnego dnia okolo 10. jak najlepiej wykorzystac ten czas - bo  

siedzenie 12 godzin na stacji greyhounda to chyba nie jest dobry pomysl. da  

sie jakos ciekawiej zagospodarowac ten czas - biorac pod uwage bagaze z  

samolotu, trzeba by je bylo gdzies zostawic. chetnie bym korzystajac z metra  

wyskoczyl na miasto wieczorkiem - ale z bagazami to chyba bez sensu. czekam  

na wasze sugestie. pozdrawiam.

Greyhound odchodzi takze z lotniska. Do jakiego miasta chcesz sie dostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greyhound odchodzi takze z lotniska. Do jakiego miasta chcesz sie dostac?

przylatuje na lotnisko IAD (Dulles). docelowe miejsce do jakiego sie wybieram to Ocean City (MD).

sposob jaki planuje obrac jest nastepujacy: z lotniska przesiadam sie do transportu naziemnego (Washington Flyer Coach), ktory dowozi mnie do stacji metra (West Falls Church Station), nastepnie pomaranczowa linia dojezdzam do stacji Metro Center, przesiadam sie do czerwonej linii i wysiadam na stacji Union Station. stad juz tylko 10 min piechotka do stacji greyhounda (nieciekawa okolica). moze macie jakies sugestie ? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli jedziesz do MD to musisz oczywiscie odwiedzic Baltimore:) ... i tamtejsze kluby :lol::D... slynna Baltimore Street z ... odwiedzisz to zobaczysz :)... oraz kluby tam 13 Floor, Vibe, Sonar, Bar Baltimore , i caly okreg Power Planta :))...

w DC polecam Ci kluby m.in. Five , Dream... lecz jesli masz mozliwosc to na imprezki uderzaj do Baltimore 40min drogi samochodem ...Oplaca sie!!:lol:

POzdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary musisz pozwiedzac stolice bo naprawde warto. Ja byłem dwukrotnie i tylko na jeden dzien, ale bardzo milo wspominam wycieczke. Przepiękna architektura miasta, przynajmniej w czesci turystycznej. Nie zapuszczaj sie przypadkiem w slamsy bo podobno jest to cholernie nie wskazane. Mnie znajomi z N.C. uprzedzali ze nie jest to bezpieczne miasto w niektorych dzielnicach. Okolica bialego domu, jest chyba najlepiej chronionym miejscem na swiecie, wiec mozna spokojnie spacerowac. Wszystko jest w jednym miejscu wiec spacerkiem smialo obejrzysz najwazniejsze rzeczy. Szkoda ze bedziesz mial tylko kilka godzin, bo grzechem jest nie wstapic do muzeum lotnictwa i astronautyki ( tak to sie chyba nazywa) . Polecam spacer pod kapitolem, bialem domem, pelno turystow, pelno polakow, i przedewszystkim bezpiecznie. Jezeli chodzi o nocleg to nie wiem bo dojezdzalem zawsze z N.C. Na pewno w te wakacje odwiedze stolice po raz kolejny tym razem na duzej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrek! Sorry namieszalam. Dzwonilam wlasnie  do greyhound i niestety nie odchodzi z lotniska do Ocean City! Ze stacji greyhound masz autobus o 9:45 rano. Powodzenia

nic sie nie stalo :) dzieki za dobre intencje. sprawdzalem schedule greyhounda w internecie i jest tak jak piszesz. na pewno bedzie dobrze. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...