Skocz do zawartości

Odprawa na Newark


Kati

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

przez przypadek sobie tu zajrzałem i zaciekawił mnie  temat "gwiazdek" - otóż wystąpiłem o promesy (B1/B2) dla całej mojej 3 osobowej rodziny. W efekcie : ja mam 10 letnią (1 "gwiazdka"), syn ma 5 letnią (1 "gwiazdka"), żona ma 10 letnią ( 2 "gwiazdki").  Chciałbym aby swoimi spostrzeżeniami co do przebiegu procesu weryfikacji na granicy podzieliły się osoby które posługiwały się promesami z "gwiazdkami" co pozwoli wyciągnąć jakieś wnioski i zbudować konkretną bazę wiedzy na ten temat, tak aby juz nikt więcej nie musiał zakładac nowych wątków.  

pozdrawiam

ps. przejrzałem "szukaja" i wszystkie dotychczasowe wątki "gwiazdek" kończyły się po paru postach zwykłymi domysłami....

ps2. wiem, że na wizach (promesach) NIC nie jest umieszczane tak sobie, bez przyczyny...

Cóż, na starej rocznej promesie miałem jedną gwiazdkę. Na lotnisku w Chicago wizę dostałem na pół roku (chciałem 3 miesiące), podstawowe pytania od urzędnika imigracyjnego (z tego co pamiętam - co zamierzam robić w Stanach, do kogo przyjechałem i na jak długo chcę zostać). Tyle.

Na nowej, 10-letniej, której jeszcze nie używałem :) mam również jedną gwiazdkę. Moja dziewczyna na 3-letniej (dziwny termin, nie? ;) ) ma dwie gwiazdki. Ciekawe jak nas potraktują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydajemi sie ze te gwiazdki tyo poprostu stopień znajomości języka :)  

takie info dla urzednika celnego z kim sobie moze pogadać lub mieć problemy z porozumieniem sie ;)

Nie mozliwe

Idac mysla to jak wytlumaczysz sytuacje taka:

Znam osoby ktore w ambasadzie mowily tylko po polsku i maja rozna ilosc gwiazdek? Skad urzednik znal ich poziom angielskiego?

Ja podpisuje sie pod tym, ze:

Im mniej gwiazdek tym lepiej

Mi konsul dal promese "bez gadania" :D z 2 gwiazdkami /takich osob tu jest sporo.

Znajomego /mial dobre papiery/ przepytal i dal z 1 gwiazdka /takich tu tez duzo/

Ja dostalem vize neutralna /Fajny chlopak :D, to niech ma, guzik mnie obchodzi co on robi a czy go wpuscic to niech sie imigracyjni martwia/

A ci, ktorzy /z dobrymi papierami/ sa maglowani i dostaja z 1 gwiazdka to tym samym dostaja zapewnienie z wawy ze czlowiek jest ok

Takie moje zdanie aczkolwiek patrz podpis pod moimi postami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...