Skocz do zawartości

Bankomat a Visa electron


Kati

Rekomendowane odpowiedzi

visa electron nie zaplacisz nigdzie w stanach, jest to tzw. karta plaska a w usa uzywa sie tylko kart wypuklych takich jak visa classic. mozna ja sobie wyrobic w banku ale trzeba zwrocic uwage jakie maja wymagania. ja wyrabialam w zeszlym roku, to wbk wymagaja minimum 500zl wplywu na konto kazdego miesiaca przec conajmniej 6 miesiecy wstecz aby taka karte wydac. karta wypukla od plaskiej rozni sie tylko tym ze imie i nazwisko na karcie oraz jej numer sa wypukle, czyli jak przejedziesz reka to latwo je wyczuc. tak najprosciej mozna ja opisac :wink:

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inteligo pobierają 2% z transakcji (min. 8,50 zł). Tylko mogą być chyba trudności ze znalezieniem bankomotu obsługującego Visa Electron.

Jesli chodzi o Europę, to pamietam, ze np. we Francji w prawie kazdym bankomacie mozna bylo skorzystać z tej karty, ale np. w Portugalii trzeba było się naszukać odpowiedniego bankomatu. Nie wiem, jak w przypadku USA :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Inteligo pobierają 2% z transakcji (min. 8,50 zł). Tylko mogą być chyba trudności ze znalezieniem bankomotu obsługującego Visa Electron.  

Jesli chodzi o Europę, to pamietam, ze np. we Francji w prawie kazdym bankomacie mozna bylo skorzystać z tej karty, ale np. w Portugalii trzeba było się naszukać odpowiedniego bankomatu. Nie wiem, jak w przypadku USA :roll:

slyszalam ze nie ma problemu z wybieraniem pieniedzy z bankomatow w usa za pomoca karty visa electron (choc sama nie praktykowalam) ale prowizje od 10-16zl a moze i wiecej(w zaleznosci od banku w PL) za kazda operacje. wiec troche duzo.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej płacić kartą, bo wtedy unikasz prowizji... ale sklep musi mieć terminal obsługujący Visę Electron :? Tutaj też przeliczanie na złotówki wg kursu walutowego danego banku (w niektórych bankach mniej w innych bardziej korzystnego :/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej płacić kartą, bo wtedy unikasz prowizji... ale sklep musi mieć terminal obsługujący Visę Electron  :?  Tutaj też przeliczanie na złotówki wg kursu walutowego danego banku (w niektórych bankach mniej w innych  bardziej korzystnego :/ )

prawda :wink:

najlepiej zalozyc konto w usa, dadza karte i juz :)

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...