Skocz do zawartości

Bankomat a Visa electron


Kati

Rekomendowane odpowiedzi

visa electron nie zaplacisz nigdzie w stanach, jest to tzw. karta plaska a w usa uzywa sie tylko kart wypuklych takich jak visa classic. mozna ja sobie wyrobic w banku ale trzeba zwrocic uwage jakie maja wymagania. ja wyrabialam w zeszlym roku, to wbk wymagaja minimum 500zl wplywu na konto kazdego miesiaca przec conajmniej 6 miesiecy wstecz aby taka karte wydac. karta wypukla od plaskiej rozni sie tylko tym ze imie i nazwisko na karcie oraz jej numer sa wypukle, czyli jak przejedziesz reka to latwo je wyczuc. tak najprosciej mozna ja opisac  :wink:  

pozdro!  :)

wizą electron bez problemu mozna płacić w stanach. Płaciłam wszedzie, niemiałam problemu najmniejszego. Wszystkie sklepy obsługiwały tą kartę. Ja mam z Investbanku i nie pobierają zadnej prowizji przy płaceniu nią, za to mam też z Mbanku (też electron) i tu juz jest prowizja 10 zł. Przy wypłatach w bankomatach jest wyższa prowizja. Do tego oba baknki nie wyamgają zadnych gwarantowanych wpłat miesięcznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widze ze kolezanka aggga miala szczescie. tam gdzie ja bylam nie bylo mozliwosci placic visa electron. nawet w miejscu gdzie pracowalam nie spotkalam sie aby ktos ta karte mial i probowal nia placic. jak ktos chce ryzykowac to proponuje brac ta karte ale moze sie okazac ze akurat w miejscu do ktorego sie jedzie bedzie mozna sie nia tylko pobawic, bo nigdzie jej nie przyjma. najwidoczniej zalezy od miejsca pobytu.

wplaty miesieczne tylko przy visie classic w wbk :!:

pozdro! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zapomnij o płatnością kartą wydaną przez polski bank.

Ostatnio Citibank policzył mi 3,56 jako przelicznik !!!!

Raiffeisen był milszy i żądał tylko 3,51 !!!!!

Przypominam iż obecny kurs to ok 3,20.

Ogólnie najlepiej płacić gotówką.

trzeba było spytać czy możesz założyć konto dolarowe i wpłacić po takim kursie :twisted: :twisted: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
hmmm, właśnie dzwoniłam do swojego banku (Millenium) i powiedziano mi, że karta Visa Electron jest honorowana w Stanch (w punktach oznaczonych symbolem Visa electron)  :roll:

Gadanie....

W miazdzacej wiekszosci miejsc o Visa Electron nikt nawet nie slyszal.

Stanowczo odradzam uzywanie tej karty (prowizje, niedostepnosc)

W BZWBK mozesz sobie za 30 zlotych (!) wyrobic Visa Classic

Co prawda nie kredytowa ale debetowa (mozesz wydac tylko tyle ile masz :(

Ale dziala wszedzie.Bez zadnych zaswiadczen o wplywach itd.

Ja proponuje wyrobic sobie ta karte,Wziac gotowki troche i zaraz jak to tylko bedzie mozliwe.Zalozyc sobie konto w amerykanskim banku, gdzie dostaniesz prawie od reki ichniejsza karte.Prowizje minimalne, karta wypukla.Same plusy.

Ma to jeszcze 1 bardzo wazna zalete.Karta amerykanskiego banku bardzo uwiarygadnia Twoja osobe.W wielu miejscach (wynajem mieszkania, samochodu, sprzetu, zakup na raty etc... ) uwazaja,ze jesli bank wydal Ci karte to na pewno Cie zweryfikowal i bedziesz w stanie regulowac swoje naleznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojtekW ja sobie w zeszlym roku w wbk wyrabialam vise classic i wymagane byly wplaty conajmniej 500zl na miesiac przez ostatnie pol roku. moze cos w tej kwesti sie zmienilo, moze duzo tez od rodzaju konta zalezy. ale jak najbardziej polecam zalozyc sobie konto w usa. ulatwia zycie :D

aha mi nawet w banku wbk powiedziano ze na vise electron w usa nie mam co liczyc.

pozdro! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja średnio się znam na kartach, jednak własnie ok. 30 zł. kosztuje wyrobienie sobie karty Visa Classic w ING Banku Śląskim (nie mając nawet konta w tym banku). Jest to karta przedpłacona (nie wiem, to jest to samo co "debetowa"?), więc możesz wydać tyle ile masz na karcie, możesz kupowac przez net i w sklepach. Wojtek chyba mówił o takiej samej, żadne wpływy nie są potrzebne.

http://www3.ingbank.pl/u235/navi/32329

http://www3.ingbank.pl/u235/navi/34520

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze macie np. w multibanku do konta każdego opcje visa classic (debetowa) za 30 zeta (wydanie karty) + 25 na rok właśnie za jej istnienie + zeta na miesiac za ubezpieczenie. i oczywiscie trzeba pamietac ze waluta rozliczeniowa visa jest EUR zatem kupujac w stanach polska karta tracimy na przewalutowaniu.

osobiscie polecam wyrobic sobie debetowa w stanach. ja to zrobilem w polgodziny (bank of america) nie majac nawet SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...