Skocz do zawartości

W jaki sposób lepiej przywieźć zarobek do Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najtańszy: własna kieszeń, ale mało bezpieczny (mozna zgubić, zostać napadniętym i ograbionym). Najbezpieczniejszy: przelew bankowy (koszt od 50 USD w górę, w zależności od banku). Najlepszy sposób każdy wybierze sobie sam. Dwa razy przelewałem, 3 razy wiozłem w kieszeni spodni, zawsze z sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Nie może być problemów z przelewem typu "wysłałem i nie doszło"???

Słyszałem że można to także zrobić za pomocą czeków?

może być problem jak źle podasz numer konta lub pani w okienu się pomyli, ale takie pieniądze nigdy nie giną jak z winy banku raczej napewno pieniądze odzyskach, widziałem na oczy sytuacje jak babka zapomniała cztery ostatnie zera do nr konta dopisać i przelała na to konto kase troche nerwów i wszysko udało się wyprostować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli chcę przelać pieniądze, to na konto dolarowe w Polsce? Bo jeżeli mówimy o zwykłym koncie złotówkowym to należałoby chyba doliczyć jeszcze kilka procent prowizji dla banku... Czy ktoś coś o tym wie? Ja mam zwykłe konta w BZWBK i mBanku i raczej nie zamierzam przelewać pieniędzy ze Stanów. Najlepiej chyba założyć konto w Stanach i dzień czy dwa dni przed wyjazdem je zlikwidować i kasę przewieść w kieszeni.

Jest w sumie chyba jeszcze jedna opcja - przekazy Western Union (czy jak to tam się pisze), może ktoś się orientuje na jakich są one zasadach, ile kosztują itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...