Jump to content

W jaki sposób lepiej przywieźć zarobek do Polski?


Recommended Posts


     

  • Replies 23
  • Created
  • Last Reply

Najtańszy: własna kieszeń, ale mało bezpieczny (mozna zgubić, zostać napadniętym i ograbionym). Najbezpieczniejszy: przelew bankowy (koszt od 50 USD w górę, w zależności od banku). Najlepszy sposób każdy wybierze sobie sam. Dwa razy przelewałem, 3 razy wiozłem w kieszeni spodni, zawsze z sukcesem.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki :)

Nie może być problemów z przelewem typu "wysłałem i nie doszło"???

Słyszałem że można to także zrobić za pomocą czeków?

może być problem jak źle podasz numer konta lub pani w okienu się pomyli, ale takie pieniądze nigdy nie giną jak z winy banku raczej napewno pieniądze odzyskach, widziałem na oczy sytuacje jak babka zapomniała cztery ostatnie zera do nr konta dopisać i przelała na to konto kase troche nerwów i wszysko udało się wyprostować

Link to comment
Share on other sites

ale jeżeli chcę przelać pieniądze, to na konto dolarowe w Polsce? Bo jeżeli mówimy o zwykłym koncie złotówkowym to należałoby chyba doliczyć jeszcze kilka procent prowizji dla banku... Czy ktoś coś o tym wie? Ja mam zwykłe konta w BZWBK i mBanku i raczej nie zamierzam przelewać pieniędzy ze Stanów. Najlepiej chyba założyć konto w Stanach i dzień czy dwa dni przed wyjazdem je zlikwidować i kasę przewieść w kieszeni.

Jest w sumie chyba jeszcze jedna opcja - przekazy Western Union (czy jak to tam się pisze), może ktoś się orientuje na jakich są one zasadach, ile kosztują itp.?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...