Skocz do zawartości

W jaki sposób lepiej przywieźć zarobek do Polski?


Rekomendowane odpowiedzi

bylem w stanach dwa razy, pierwszym razem mialem kase w kieszeni, drugim przelalem na konto.

I jak mam komus cos radzic to lepiej juz te 50$ zaplacic za przelew na konto dolarowe w PL. Nie ma stresu podczas drogi do domu ze sie moze kase gdzies zgubic, czy cos w tym stylu. A jeszcze nie slyszalem zeby komus sie przelew zagubil po drodze.

Przelewu na konto w zlotowkach, jak i WU nie polecam bo to droga zabawa bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Polecam przelew bankowy w najwiekszym amerykanskim banku Bank of America. Kiedy zdobedziesz juz adres zamieszkania w USA np. w umowie najmu (tak zeby twoj adres byl na jakims dokumencie) wez dwa dowody tozsamosci (np. prawko+paszport) + adres i udaj sie do banku Bank of America i zaloz tam darmowe konto. Na miejscu wyrobisz karte debetowa embosowana ze zdjeciem za darmo (nawet fotki robia na miejscu za free), ktora bedzie bardzo wdziecznie Ci sluzyc jako dowod tozsamosci w USA (taka karta ze zdjeciem bardzo ulatwia zycie w USA ;) wynajem auta, zakupy w supermarkecie itp.) Aha jeszcze jedno-mozna ja uzywac jak kredytowa (nie wiem czy tak mozna w innych bankach).

Za przeslanie pieniedzy do Polski, Bank of America pobiera stala oplate, niezaleznie od kwoty jaka chcesz przeslac - jest to tylko 45$. Jest to naprawde niewiele kiedy wysyla sie kilka tysiecy $. W banku poprosza Cie o kod SWIFT, jest to jakby namiar na twoje konto w Polsce, dzieki ktoremu pieniadze nie bladza. Taki kod trzeba oczywiscie zdobyc w Polsce, w swoim banku. Nie jest to nic skomplikowanego, wystarczy poprosic :D

Troche duzo mi sie napisalo :)

Dla zainteresowanych, moge polecic bank w Polsce z ktorego korzystalem i podac kilka ciekawych szczegolow dot. konta walutowego.

Pytajcie to odpowiem.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Mam konto w PKO SA złotówkowe, zaraz zrobię dolarowe, kosztuje prowadzenie takiego konta 0,81$/miesiąc, czyli jak przelewam płace za przelew tylko w USA? I z PKO SA musze mieć tylko SWIFT i numer swojego konta walutowego?

Chyba w PeKaO SA, ten z zubrem...

Swift, numer konta, adres oddzialu i dokladna nazwe banku:) i chyba jeszcze dane osoby ktora jest wlascicielem. Tak to wyglada w Wellsfargo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do western union to nie polecam, chyba ze komus zalezy zeby kasa doszla w godzinie. wyslalem kiedys 1000$ i zaplacilem cos kolo 90$. za 2000$ bylo chyba cos kolo 150$ albo jeszcze wiecej.

mozna tez zamienic kase na Traveler Cheques. nie pamietam niestety ile kosztuje wykupienie ich, natomiast "sprzedaz" w banku, jesli sa ponumerowane pokolei, kosztowalo chyba 2% od kwoty.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Bank Zachodni WBK. Zakladasz konto studenckie (teraz to sie chyba nazywa konto do 30stki) a do tego prosisz o konto walutowe, ktore automatycznie zakladaja Ci w formie takiego subkonta do Twojego konta zlotowkowego. Jedyny minus jest taki ze trzeba wplacic (zwrotne) 100$ na dzien dobry, ale wzamian masz gwarantowane,ze przy przelewaniu dolarow na konto zlotowkowe bank bedzie przeliczal walute po kursie dewizowym,ktory zawsze jest troszke wyzszy od kursu "normalnego". Roznica nie jest duza ale przy wiekszych kwotach daje wiekszy zysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Polecam przelanie pieniedzy do Polski na konto walutowe - zawsze bezpieczniej.

Kiedys jak istnial bank Fleet taka przyjemnosc kosztowala 17$ obecnie Bank of Amreica nie wiem ile pobiera ale jesli dobrze slyszalem 35$.

Co do konta walutowego polecam WBK - nie musi byc to konto dolarowe (moze byc w Euro - odbior w dolarach). Aby zalozyc trzeba wplacic 100$ ale za to rekordowo szybki czas transferu 6 godzin. Tak 6 godzin z USA do Polski (sprawdzane 3 razy i za kazdym razem pieniadze byly w ciagu kilku godzin) I odbior gotowki w kasie.

Mozna rowniez zalozyc konto walutowe w Multibanku - nic nie trzeba wplacac i konto jest bezplatne, jednak nie ma juz tak szybkiego transferu pieniedzy - u kolezanki prawie 2 tygodnie. Moze to w duzej mieze zalezy od bankow transferujacych.

Wazna rzecza do wykonania przelewu pieniedzy (transferu) do Polski jest posiadanie kodu SWIFT banku w ktorym posiadamy konto walutowe. Udogodnieniem przy wykonywaniu transferu jest tez znajomosc banku transferujacego bo o to mnie za kazyd razem pytano a szukanie zajmowalo troszke czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...