Skocz do zawartości

"krok po kroku" co robić ???


mkkf

Rekomendowane odpowiedzi

Hm. Właśnie się dowiedziałam, że do samolotu nie można zabierać zapałek i zapalniczek...

Zapałki można!!! Sam leciałem i miałem przy sobie zapałki! Patrzę na mój bilet i wytyczne IATA i tam napisane jest, że jak już coś to można wziąć na pokład samolotu zapałki (ale nie np. benzynową zapalniczkę).

no wiesz, jak ja pare lat temu leciałem to kobieta siedząca obok mnie wyciągnęła sobie nóż i zaczęła kroić jabłko... ale to wcale nie oznacza że można wnosić noże...

Piszę przecież, że mam napisane w wytycznych IATA dołączonych do biletu: "zapałki można przewozić wyłącznie przy sobie". :!:

Nie piszę o nożu ani materiałach wybuchowych... BTW: Gdy wracałem Lufthansą z Chicago 2 lata temu, zamiast platykowych sztućców podali nam... metalowe. I gdzie tu konsekwencja?

Odnośnik do strony LOTu, gdzie pisze o artykułach niebezpiecznych i gdzie wyraźnie napisane jest o zapałkach to co podałem:

http://www3.lot.com/app/index.jsp?area=inf...type=conditions

Ludzie, nie popadajmy w paranoję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ok to ja zrob ie to tak zebys nie mial watpliwosci co do swoich pytan....

1) Bank Najlepiej wybierac duze banki a nie jakies regionalne... i oczywiscie znane banki ja polecam Bank Of America w calych stanach lub w NY polski bank Polish and Slavic FCU... Czym msie kierowac przede wszystkim cenami za obsluge i popularnoscia bankau... W usa nie istnieja karty plaskie... karty credytowej jako student nie dostaniesz... jedynie debetowa ktora w usa nazywa sie checking card... i jest to standardowo visa master card i tego typu bez proboemu z transakcjami on line... przez granice mozesz przewiezc ale nie jestem pewien chy ba do $1000 albo do $3000 tutaj nie ejstem pewein... nie woz pieniedzy lepiej je przelac do polskiego banku po wakacjach

2) Rozmowa na lotnisku tutaj wklejam moja odpowiedz na maila bo to jedno z najczesciej zadawanych pytan: a cala procedura bedzie taka : na wizie turystycznej masz status turysty... czyli nik od

ciebie nie wymaga nawet slowa po angielsku bo jestes turysta i po co ci

jezyk.... ... odprawa i lotnisko napisze ci pokoleji... prze wylotem z posli

musisz byc ok 2 godzin przed odlotem na lotnisku zdac bagaze, przejsc

odprawe celna pokazujesz paszport usmiechasz sie pani albo pan w pols ce

powiedza ci zycze milej podrozy i to tyle pozniej idziesz do strefy

bezclowej i mozesz sobie zakupy w sklepach bezclowych zrobic tam jest bardzo

tanio, pozniej idziesz do holu, poczekalni skad wejdziesz do samolotu

szukasz odpowiedniej bramki z ktorej odlatuje twoj samolot. przed wejsciem

do smaolotu pani z obslugi smaolotu sprawdzi twoj bilet, da ci boarding pass

i wejdziesz na poklad samolotu zajmiesz swoje miejsce i ja ci polecam przy

oknie bo fajnie jest :) jesli nie amsz przy oknie zamien sie z kims pogadaj

ze stewardesa albo przy odprawie powiedz ze chcesz koniecznie przy oknie bo

bedziesz sie czul zle... a nie chcemy zarzygac samolotu tak ;) w samolocie

jesli lecisz bezposrednio 9 godzin nudy i jesli licisz cywilizowanymi

liniami alkohol masz za darmo, jedzenie itp... jesli lecisz z przesiadka to

pierwsza czesc wylotu z polski taka jak pisalem a druga to wysiadasz z

samolotu powiedzmy w paryzu, i pokieruja ciebie i musisz troche sie

orientowac zeby znalezc bramke z ktorej odleci samolot do usa... nie jest to

problem raczej luzik.... ok lecisz 9 godzin masz juz dosyc ogladasz te ich

idiotyczne filmy i programy....w trakcie lotu dostajesz formularz ktory

nazywa sie I-94 to jest twoj najwazniejszy dokument w usa i jedyny dowod

ze przyjechales tu legalnie i bez przekretow... wypelniasz tam imie nazwisko

adres pod ktorym bedziesz przebywal, obywatelstwo... dostajesz tez formularz

odprawy celnej tam wpisujesz ze nie masz nic do oclenia ze masz chyba z $50

stewardesa powie co wpisac bez obaw... ladujesz.... czekaj nie spiesz sie

niech samolot podjedzie pod gate.... spokojnie zabierz bagaz podreczny i z

gtracja miedzy ludzmi wyjdz jak najszybciej z samolotu zrob to raczej

pocichu zbey sie nie pchac w widoczny sposob... jak wyjdziesz wczesniej

unikniesz tej dlugiej kolejki po wize w usa.... bo wize dostajesz na

lotnisku w usa a w paszporcie masz promese wizowa... czyli wcale jeszcze nie

jestes pewny ze cie wpuszcza do usa... lecisz pierwszy raz, zadnych

kryminalnych akcji, zadnej broni, narkotykow... mozesz byc pewien... zaraz

bedziesz w usa.... ok teraz idziesz dlugim korytarzem idziesz i idziesz i

amsz wrazenie ze on sie nie kocnzy... ale wm koncu przychodzisz do hali

odpraw ustawiasz sie wkolejce do odprawy paszportowej i rozmowy z oficerem

emigracyjnym... czasem sa niemili nawet bardzo... ale nie przejmuj sie miej

to gdzies i tak cie wpuszcza... podchodzisz do tego niemilego najczesciej

czlowieka i dajesz paszport i to co chce... on sie pyta czy pierwszy raz i

jak dlugo chcesz zostac mowisz ze na wakacje jestes rozmawiaj ktorko tak nie

tak nie.... nie wnikaj w tlumaczenia itp rozmowa bedzie po angielsku jesli

nie bedziesz kumal poprosza tlumacza ale bez obaw lecisz pierwszy raz nie

masz nic na sumieniu jest ok zadnych przeciwskazan... oficer stawia ci

pieczatke czyli wize dostajesz wlasnie wtym momencie... i jest to 2

tygodnie, miesiac, 3 miesiace, pol roku... jestem pewien ze dostaniesz na

pol roku wize bo lecisz pierwszy raz i tak jest 99,99999% dobra masz juz

wize przechodzisz przez granice... idziesz teraz po obior bagazy ktore beda

jezdzily na tasmie moja rada zaznacz jakos sobie bagaze zeby nie przegapic

swoich nawet rozowa wstazeczka bo czasem jest duzo podobnych ja na szczescie

nie mialem problemu nigdy i zawsze odnalazlem swoje na tej tasmie... ok

ladujesz swoje bagaze na wozek i jedziesz do odprawy celnej tam dajesz

formularz odprawy celnej ktory dostales w samolocie oficer bedzie milszy niz

pierwszy wbija pieczatke do formularza i witamy w usa.... wchodzisz do hali

przylotu, pelno ludzi czreka na swoich twoi cie wychwyca od razu ruchem reki

pokaza ci gdzie isc a tam wojek, ciocia znajomi orkiestra witaja cie wszyscy

w usa.....

3) Dokumenty co zabrac... w zasadzie to tylko bedzie ci potrzebna karta isec i bog wie co jeszcze wam kaza kupowac w tych biurach i paszport zadne inne dokumenty nie sa honrowane w usa... ja ci radze od razu zrobic prawojazdy lub amerykanskie ID stanowe i to jak najszybciej... wtedy nie musisz nosic paszportu itp... zbey zrobic prawojazdy lub ID musisz zamowic sobie kolejke w DMV, MVA i takie czyli w miejscu ktore zajmuje sie robieniem prawa jazdy... tam na prawko: zdajesz test . Co zrobic jak zatrzyma policja... nie cwaniakowac, nie zachowywac sie podejrzanie... wykonywac wszelkie instrukcje bez pytania czemu... w usa policja ma naprawcde ogromne prawa i za powiedzenie glupiego zdania mozesz trafic do aresztu, poprostu wykonywac instrukcje... i bedzie ok... dokumenty nie wazne jakie pokazesz oni wiedza ze jest duzo studentow z europy....

4) Telefon , internet telefony jesli sa trojzakresowe dziala w usa... wtedy lkupujesz karte prepaid taki cos w rodzaju tak tak w polsce i bez problemu. Seic ktore polecam: Cingular, T-mobile jedyne ktore maja smsy do polski i nie radzil bym kupowania uslug innych operatorow dla studentow... Internet na wakacje... najprosciej to laptop i liczyc ze sasiedzi maja net i sie nie zaja i nie zabezpieczyli.... to najprostsze rozwiazanie... ale... podlaczyc mozna sie na wiele sposobow np Verizon... szczegoly juz na stronie verizon..... Jesli chodzi o dzwonienie do polski... www.atlasphonecard.com tam kupujcie karty telefoniczne jest na nich 500 i wiecej minut za $5 nie kuypujcie kart lokalnych amewrykanskich mamy swoje polskie swietnie dzialajace karty procedura dzownienia wyglada tek: jak juz kupisz karte dzoniesz ze swojego telefonu pod numer odsteppowy wbijasz pin karty i pani po polsku ci powie ile zostalo ci pieniedzy na karcie wbijasz numer gdzie chcesz zadzownic pan mowi ci zostalo ci tyle i tyle godzin na rozmowe i laczy sie z numerem.... jesli chodzi o dzonienie na komorki obecnie jest 1,15 minut najwieksza karta za 5$

5) Elektronika i innego rodzaju akcesoria Sklepy w twoim miescie to napewno www.bestbuy.com i www.circuitcity.com i kilka innych poszukaj elektroniki on line... www.pricegrabber.com, pcrichard.com bhphoto.com do tematu snowboardu on line nic nie mam ale w NY znam dobre sklepy wiec jak cos to juz GG albo mail z tym....

6) Bagaze Nie sadze zeby komus przeszkadzal rozmiar deski na pokladzie beda o wiele wieksze i dziwniejsze rzeczy :P w bagazu podrecznym nie mozesz miec zadnych prouktow zywnosciowych... zadnych... chociaz i tak malo kto sie przyczepi jak wezmiesz cos ze soba... Jelsi chodzi o przesylki do polski to musisz znalezc polska agencje i tam znajdziesz taka usluge jak: Paczki polonez, to firma ktora dziala w calych us i zajmuje sie wysylaniem paczek do polskie, bardzo tnaio bo za funt paczki droga morska jest ok 0.25$ a droga lotnicza 0.80 plus oplaty manipulacyjne nie wieksze niz 20$ razem z ubezpieczneiem, nie polecam poczty amerykanskiej ani innych dostarczycieli paczek jak ups czy fedex sa poprostu dordzy bardzo drodzy.... Co do jedzenia fakt jedzenie w usa jest inne ale wcale nie znaczy ze niedobre.... niektorym nie przypada do gustu innym nawet bardzo :) i nie mowie o hamburgerach itp bo to jest margines ja uwazam ze malo prawdziwe jest stwierdzenie ze amerykanie zywia sie hamburgerami, mc donalds itp...

7) Wynajem Mieszkanie ja radze na miejscu chyba ze sie chcesz juz teraz rozejrzec jedziesz jednak do miejsca gdzie raczej duzo polakow nie ma wiec przez net bedzie ciezko jakis kontakt zlapac wiec moja rada na miejscu znajdziesz cos.... Samochod... wynajem www.enterprise.com najpopularniejsza wypozyczalnia samochodow w usa... ceny tez calkiem niezle maja najlepiej brac samochod na weekendy mozna trafic na promocje za 30$ 3 dni.... zeby wynajac samochod musisz miec praweojazdy, polskie lub miedzynarodowe lub amerykanskie, karte kredytowa.... lub checkowa... Inna praca... patrz na to ile i za co ci placa...

8) Co zabrac ze sobą ?? nie bierz nic... mozesz wziac jakis antybiotyk na wszelki wypadek ale nie z tym problemu na miejscu wiec to tylko tak jak juz cos chcesz... na ;otnisku moga sie przyczepic: tylko i wylacznie do spraw zwiazanych ze zlamaniem prawa czy to w polsce czy w usa... o nic innego sie nie martw wiec jesli nie maiels problemow z prawem nic nie beda sie czepiac...

Wszystko inne co bys chcial wiedziec i chcialbys zapytac pisz do mnie na GG 909390 albo mail: ryposn@tenbit.pl pomoge na tyle na ile bedzie mnie stac.. pozdrawiam i powodzenia !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna uwaga - przy zakupie wiekszosci towarow w sklepach (min. elektroniki) na metce/regale lub w broszurze reklamowej zobaczycie ceny netto, a przy kasie dodaje sie do tego podatek stanowy (np. w stanie VA przy kupnie elektroniki : 5%).

Jezeli kupujesz towar przesylany z innego stanu - podatek zwykle nie jest doliczany (chociaz zdarzaja sie wyjatki).

Warto zwrocic na to uwage porownujac ceny sprzetu - na przyklad w Best Buy lub Circuit City (jesli ma siedzibe w naszym stanie) z ofertami na www.pricegrabber.com - kupujac w markecie zaplaci sie tak naprawde wiecej niz wychodziloby to z jego cennikow w necie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.atlasphonecard.com tam kupujcie karty telefoniczne jest na nich 500 i wiecej minut za $5 nie kuypujcie kart lokalnych amewrykanskich mamy swoje polskie swietnie dzialajace karty procedura dzownienia wyglada tek: jak juz kupisz karte dzoniesz ze swojego telefonu pod numer odsteppowy wbijasz pin karty

rozumiem, ze trzeba miec telefon 3 lub 4 zakresowy, zeby skorzystac z takiej karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...