Skocz do zawartości

YES - cena biletu - niezła prowizja zobaczcie !


Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem żeby złożyć po powrocie (teraz nie ma sensu komplikować wyjazdu) do Biura Ochrony Konsumentow donos z pozwem przeciwko YES. Glownym zarzutem byłoby wyłudzenie pieniędzy za bilety lotnicze.

ps. prawnik biorąc od każdej z 400 osób (tyle było na orientation) po 100 zł (w przypadku mniejszej ilosci osób np 200) zarabia bagatela 40 tyś zł (opłaca mu się), liczmy kolejne 30 zł max na koszta procesowe (im większa grupa tym mniejszy koszt) i koszty w wysokości od 500 do 900 zł (nie licząc tych z alaski) sie zwracają.

Tyle że trzeba tu solidarności i jakiejś inicjatywy.... Moze wpiszą sie osoby które są za i powiadomią znajomków a po powrocie siądziemy na Yes'a?

ps2. wg prawników z kancelarii prawniczej Lex ta sprawa jest przesądzona na nasz korzyśc, pokazywałem im nasza umowę...

poza tym ta cena nie jest "uśredniona" jak to YES tłumaczy - usrednienie oscylowałoby sie w granicach ok 150 - 250 zł in plus albo in minus, wszystko powyżej to marża biura, pobierana za program, co nie było wspomniane w przypadku ostatniej raty....

Może jednak coś przeoczyłem, poprawcie i zabierzcie głos w tej sprawie proszę...

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Niestety jesteś zbytnim optymistą... :?

Z doświadczenia wiem, że max 20% osób będzie chciało coś z tym biurem robić, dlatego nie liczyłbym na wynajęcie prawnika, bo to naprawdę dużo wyjdzie. Chyba że masz kogoś, kto zgodziłby się to zrobić za niewielkie pieniądze lub charytatywnie...

Urząd Ochrony Konsumenta - tam każdy z Was powinien sie udać. Następnie media.

Z tego co czytam, w tamtym roku równiez wszyscy byli oburzeni, a biuro nadal ma się dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ceny biletow beda usrednione uslyszalem tylko slownie, nie znalazlem takiego zapisu w umowie - wiec poprostu tania gadka, aby jakos oddalic od siebie podjerzenia o ewentulane zdzierstwo. Jednak informacja o wykosci 4 raty: "IV Rata: opłata obejmuje uczestnictwo w programie Work and Travel a jej wysokość zależy od ceny biletu" (zapisana w umowie) jasno daje do zrozumienia ze ukryte sa w niej takze dalsze koszty uczestnictwa oprocz biletu - takze mysle ze sa kryci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem najlepsze... tez sprawdziłęm cene i tez na 1000 mnie pojechali.. ale to nic... lece do atlanty z przesiadka w paryzu i nigdzie tzn w zadnym z samolotó lecacych do i z .. nie ma posiłków.... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakos przyzwyczailem sie do tych ich prowizji

zreszta jak wiekszosc osob korzystajacych z ich uslug

dlatego nikomu nie bedzie sie chcialo wydawac kolejnych pieniedzy na proces

szczegolnie jak sa zadowoleni z ich uslug

poprostu od poczatku jest wiadome, ze zawsze zdzierali na biletach

we wszystkich firmach placi sie haracz za bilet lub haraczyk za mozliwosc kupna biletu samemu

pomysl moze i dobry, ale nie wroze mu powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tymi biletami nie dziwie sie Wam

podpisujac z nimi umowe po raz 1 moze Wam zamydlili oczy tymi cenami biletow

dla mnie od razu bylo jasne, ze za opcje west zaplace 3500, bylem na to przygotowany

i tez bylbym oburzony gdybym zobaczyl taka cene, spodziewajac sie 2700 czy 2800

zwroci sie Wam

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nikt o zdanie nie pytal, wiec nie czepiaj sie szczegolow

ale specjalnie dla Ciebie- proszę Cię bardzo narahehu- W WIĘKSZOŚCI... a nawet napisze w wiekszosci mi znanych

pasuje?

a jak juz napisales, ze nie we wszystkich to badz tak dobry i podziel sie z nami w ktorych firmach nie zdzieraja na bilecie,mozesz? czy to za wiele jak dla nas

mysle, ze teraz nie bedzie Cie gnebilo jak to ten czarny beznadziejnie i niedbale pisze i spokojnie zasniesz

takze narahehu nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie nikt o zdanie nie pytal, wiec nie czepiaj sie szczegolow

ale specjalnie dla Ciebie- proszę Cię bardzo narahehu- W WIĘKSZOŚCI... a nawet napisze w wiekszosci mi znanych

pasuje?

a jak juz napisales, ze nie we wszystkich to badz tak dobry i podziel sie z nami w ktorych firmach nie zdzieraja na bilecie,mozesz? czy to za wiele jak dla nas  

mysle, ze teraz nie bedzie Cie to gnebilo i spokojnie zasniesz

mnie nikt nie pytal - zgadza sie. tak jak Ciebie nikt nie pytal.

wiec stosuj ta (dziwna) zasade 'wywolywania do odpowiedzi' nie tylko do innych ale i do siebie. to otwarte forum (jesli zapomniales).

piszesz WSZYSTKIE, po chwili wycofujesz to i poprawiasz na W WIEKSZOSCI, dodajesz MI ZNANYCH - i jeszcze bluzgasz, ze wskazuje niescislosc w Twojej wypowiedzi... nie ma to jak logika i konsekwencja wlasnych wypowiedzi, prawda?

a czy moge napisac w jakich firmach nie zdzieraja na biletach lub haraczykach? - oczywiscie ze moge - z przyjemnoscia to zrobilbym... ale zaraz zaczniesz po mnie jechac, ze nie pytany komus pomocnych (i prawdziwych) informacji udzielam... to moze lepiej nie bede sie wychylac. podam tylko link (i ubiegne przytyk, ze 'to stara lista' - w czesci aktualna. jak zadasz sobie troche trudu zeby rozejzec sie po ofertach innych biur na ten sezon - sam stwierdzisz, ze nawet bardzo aktualna): http://forum.2p.pl/list.php?f=58 (zestawienie ViSCUMa).

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...