Skocz do zawartości

Kilka nowych pytan po slubie...


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc!

Jestesmy juz praktycznie gotowi do wyslania papierow. Im dalej w to brniemy, tym bardziej banalne pytania przychodza nam do glowy...

1. Czy wszystkie formularze (I130, I485, I693, I765, I864, G325A + dodatki) przesylamy razem w jednej kopercie na adres:

U. S. Citizenship and Immigration Services

P.O. Box 805887 Chicago, IL 60680-4120

(mieszkamy w San Francisco, CA)

2. Jesli tak, to czy musimy wkladac do koperty 2 kopie mojego G325A(x4) i 2 kopie G325A(x4) mojej zony i 2 kopie certyfikatu malzenstwa (patrz link ponizej)?

3. Czy zamiast podczepiac czek z oplata do kazdego formularza (tam gdzie wymagane) mozemy zsumowac wszystko i wyslac jeden czek?

4. Na visajourney.com wspominaja o cover letter, co o tym sadzicie, jak obszerny powinien byc i co w nim zawrzec?

link:

http://www.visajourney.com/forums/index.ph...page=i130guide2

5. I jeszcze jedno - mam tylko kopie I-94, oryginal wyslalem do USCIS kiedy ubiegalem sie o zmiane statusu wizy - czy jest to powod do zmartwien?

Jeszcze raz dzieki i powodzenia dla wszystkich, ktorzy dopiero zabieraja sie do papierow, po paru tygodniach babrania sie w nich zaczynaja nam sie snic formularze...

pzdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno - na visajourney.com pisza, zeby przeslac FULL birth certificate (chodzi o obywatela). Natomiast w instrukcji do I-130 czytamy:

"birth certificate, issued by the civil registrar, vital statistics office, or other civil authority". Jak zwykle w takich sytuacjach mamy w lapkach tylko skrocona wersje, a paszport jest, ale przeterKU.WAminowany... Arrrrrggghhhhh!!!

Wiec jak to jest, wystarczy skrocona wersja, czy nie?

pzdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moge Ci powiedziec co ja wlozylam do pakietu:

Wszystko wkladasz do jednej koperty: I-130, I-485, I-765, G-325A, Affid of support i co tam jeszcze masz (dodatki).

Koperte wysylasz do Chicago lockbox pod ten wlasnie adres ktory wypisales.

Platnosc mozesz jak najbardziej zsumowac na jednym czeku. Tylko upewnij sie ze czek dobrze wypisany (data itp)

Jesli chodzi o G-325A to wystarcza po 4 kopie twojego i 4 zony. Nie musisz tego [beeep]likowac.

Akt urodzenia moglby byc pelny, ale jesli masz tylko skrocony z tlumaczeniem to wyslij skrocony, w najgorszym wypadku dostaniesz RFE (request for additional evidence), ale przynajmniej papiery juz beda zlozone.

Cover letter tez dobrze napisac, dla sprawdzenia samego siebie i wyklarowania urzednikom co jest w kopercie.

Piszesz cos w stylu:

U gory twoje dane i adres, z telefonem

potem do kogo

i dalej

Dear Sir / Madam,

Enclosed please find the following forms with their respective supporting documentation:

 I-130 Petition for Alien Relative

 I-485 ....

 I-864 ...

 I-765 ...

 I-693... i co tam jeszcze masz

Thank you in advance for your assistance in this matter. Please do not hesitate to contact me if a question should arise.

Sincerely,

Oczywista mozesz to sobie przerobic jak chcesz.

P.S. Mam nadzieje, ze masz juz porobione badania medyczne, jak nie to lec jak najszybciej, bo co prawda nie musisz tego wlozyc od razu do paczki, ale i tak ci wtedy przysla RFE i tak

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Venus, dzieki za odpowiedz. Nie moglem sie doczekac i zrobilem to co uwazalem za sluszne, czyli wyslalem wszystko, z podwojnymi kopiami G325A (wyszedlem z zalozenia, ze jesli to za duzo to po prostu sie tego pozbeda). Co do certyfikatu urodzin, to chodzilo o papiery mojej zony, poszlo skrocone. Dostalem juz notice of action, niedlugo ide zlozyc odciski.

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

pzdr

sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, dzieki za odpowiedz. Nie moglem sie doczekac i zrobilem to co uwazalem za sluszne, czyli wyslalem wszystko, z podwojnymi kopiami G325A (wyszedlem z zalozenia, ze jesli to za duzo to po prostu sie tego pozbeda). Co do certyfikatu urodzin, to chodzilo o papiery mojej zony, poszlo skrocone. Dostalem juz notice of action, niedlugo ide zlozyc odciski.

Jeszcze raz dzieki za odpowiedz.

pzdr

sebastian

I slusznie. Lepiej wyslac wiecej papierow niz potem ganiac i dosylac. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...