Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku jade do USA w ramach programu W&T, chcialabym potem zostac na rok moze dluzej wiem ze jest to mozliwe ale trzeba zmienic status z wizy J1 na F1. Mam kilka pytan zwizanych z wiza F1;

-wiem ze oficjalnie nie mozna pracowac ale czy ktos z was pracowal w pelnym wymiarze godzin?

-czy pracodawcy przyjmja osoby z wiza F1?

-jakie szkoly jezykowe polecacie (najlepiej na zachodnim wybrzeżu)?

-czy jest mozliwosc chodzenia do szkoly np tylko w weekandy lub 2-3 razy w tygodniu?

Z góry dziekuje za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jade do USA w ramach programu W&T,  chcialabym potem zostac na rok moze dluzej wiem ze jest to mozliwe ale trzeba zmienic status z wizy J1 na F1. Mam kilka pytan zwizanych z wiza F1;

-wiem ze oficjalnie nie mozna pracowac ale czy ktos z was pracowal w pelnym wymiarze godzin?

-czy pracodawcy przyjmja osoby z wiza F1?

-jakie szkoly jezykowe polecacie (najlepiej na zachodnim wybrzeżu)?

-czy jest mozliwosc chodzenia do szkoly np tylko w weekandy lub 2-3 razy w tygodniu?

Z góry dziekuje za wszelkie informacje

Dużo Ci nie pomogę, ale znam dobrze kogoś, kto został na F1 mając wcześniej J1 (a dokładnie brat bratowej :) ).

- chodził do szkoły tylko w weekendy;

- pracował (ale nie w pełnym wymiarze godzin), stąd wniosek, że pracodawcy przyjmują ludzi z F1;

- no i musiał mieć trochę kasy na koncie, gdy starał się o F1 (brat musiał mu przelewać), ale to pewnie wiesz...

Ale niech wypowie się tez ktoś bardziej kompetentny w tej kwestii na pozostałe tematy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze tutaj o nie leglanej pracy...bardzo czesto spotykane jest wsrod studentow zagranicznych na F-1 podejmowanie pracy nielegalnej...(praktycznie identyczna sytuacja jak na B-2).. wystarczy porozmawiac z innymi studentami na F-1 tam na miejscu bedac w USA... jak tak sobie ulozysz godziny mozesz pracowac w pelnym wymiarze godz. w pracy... zalezy na jakiego pracodawce trafisz... zdarzaja sie tacy ktorzy chca tylko SS# inni beda chcieli ssn i dsa, jeszce innym wystarczy tylko "twoje slowo" czyli bez patrzenia w dokumenty podasz im imie nazwisko ss# (zdarza sie ze niekoniecznie swoje ) a czasem jak to u jakiegos znajomego bedziesz pracowala(lub sie dogadasz) to w gotowce dostaniesz pieniazki...

Jakie szkoly polecacie??

A jakie Cie interesuja... w jakim miejscu, chodzi mi o miasto, jaka jest gorna granica toutions ktora mozesz zaplacic... chodzi CI o najtansze??

czy jest mozliwosc chodzenia do szkoly np tylko w weekandy lub 2-3 razy w tygodniu?  

Zalezy walsnie od szkoly do ktorej pojdziesz sie zapiszesz?! Ja mam tak ze musialem wybrac 3 dni :poniedzialek,sroda, piatek(9-15 , 16-22 godz ) albo wtorek, czwartek, sobota (9-15, 16-22 godz) <<jedna z tych 2 opcji... wiec zawsze pozostaja Ci 4 inne dni wolne i pol dnia w te ktore chodzisz do szkoly...ale jak jest w innych to zalezy od szkoly...

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co napisał kolega. Plusem bycia na F-1 jest takze to, ze mozna uzyskac prawko. Wiekszosc studentow na F-1 ma SSN (kiedys wydawali bez problemu na F-1), albo z wyprawy W&T, co w polaczeniu SSN+DL wystarczy do podjecia pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche poszukalem ...ale ciezko jest cos taniego znalezc...wiekszosc co przejrzalem koszty zblizone byly do 600$ za miesiac... w SF spotykalem sie z drozszymi ... troche tansze wychodzily w SD, Sacramento, St Barbara...ale poszukam jeszcze zobacze moze cos znajde ciekawego...

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku tez planuje przejsc z j1 na f1. i teraz chodzi mi o daty. podam przyklad z zeszlego roku na promesie widnieje data otrzymania 31.maj i wygasniecia 16 pazdziernik data wsteplowana w paszporcie(na lotnisku) to 17czerwac. wiem ze na j1 w stanach mozna byc w sumie 5 miesiecy (4-praca i 30 dni zwiedzanie). wniosek o zmiane na f1 powinnam zlozyc miesiac przed wygasnieciem j1 czyli na powyzszym przykladzie kiedy powinnam to zrobic?? kiedy wygasa wiza 17 pazdziernika czy listopada(czyli wliczaja te 30 dni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...