Skocz do zawartości

Czy Da Sie Obejśc Agencje?


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

tak sie zastanawiam odnośnie planowanego wyjazdu w przysz3ym roku, czy nie da3oby sie obejśa bezpomocy agencji pośredniczących a tym samym zaoszczedzia troche piniondzów...

Mo?e ktoś coś wie na ten temat? musze troche poszperaa w sieci...

Kiedys mozna tak bylo zrobic. Ale od jakiegoś czasu wszystkie fundajce maja przedstawicieli w Polsce. Moze jesli znajdziesz jakas nowa firme, ktora powstala w tym roku.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Endriu,

Tutaj masz liste sponsorow: http://exchanges.state.gov/education/jexch...WT_Sponsors.pdf ...

Sprobuj, bo przeciez czasu jeszcze troche jest, znalezc ich www i nastepnie adres e-mail lub skorzystaj z darmowego wysylania faksów: http://www.tpc.int/faxbyemail.html :smt028

Moze akurat znajdziesz sponsora, ktory umozliwi Ci wyjazd bez polskiego biura :?:

Powodzenia,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie z w3asnym biletem kosztowa3 po "starym" :wink: kursie dolara jakieś $1500.

Ale i tak mamy dobrze - ludzie z Rosji, Bu3garii, Mo3dawii p3acili w tym roku za program $2000-2200... to sie nazywa zdzierstwo, a porównajcie sobie jeszcze zarobki u nas a na wschodzie...

Jak znajde to oczywiście, ?e sie odezwe. Moje amerykanskie friendy obieca3y mi pomóc. Trzymajmy kciuki!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jesli mam juz tam znalezionego pracodawce?

ktory obiecuje wszelka pomoc przy formalnosciach....

mozna jakos 'indywidualnie' zalatwic wize?

mozecie mi podpowiedziec, gdzie szukac info?

naprawde szkoda mi kasy na organizacje.... wole za to troche pozwiedzac usa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a jesli mam juz tam znalezionego pracodawce?  

ktory obiecuje wszelka pomoc przy formalnosciach....

mozna jakos 'indywidualnie' zalatwic wize?

mozecie mi podpowiedziec, gdzie szukac info?

naprawde szkoda mi kasy na organizacje.... wole za to troche pozwiedzac usa...

Raczej samemu nie za3atwisz petycji. Napisz do wszystkich firm i zobacz kto ma najnizsza cene i kto najlepsze warunki.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Bylem na spotkaniu z konsulem na temat WAT w jednej szkole wyzszej, no i wyslali jakiegos mlodego niunka, niezbyt gadajacego po polskiemu. No ale nic, powiedzial ze mozna sobie samemu zalatwic WAT, myslalem ze to bzdura. Ale z tego co wiem to agencje posrednicza w zalatwienia ds, teoretycznie jest mozliwe zeby pracodawca sam sie zainteresowal i zalatwil Ci DS, jak masz ten papiur w reku to teoretycznie problem z glowy. Ale jeszcze musisz miec wprowadzone dane do RDS Remote Data Entry System (RDS) a to to juz nie wiem jak mozna zrobic.

Aha za wydanie DS i tak trzeba placic tylko ze na pewno mniej niz przez agencje.

Niuniek z ambasady opowiadal tez ze mozna uzywac zagranicznych agencji i ze byly przypadki ze polscy studenci korzystali z uslug czeskich bo byly tansze. No ale od tego mamy googla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...