Skocz do zawartości

Czy przed wyjazdem do USA szczepic sie przeciw kleszczom?


Lupus85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytanie jak w temacie :) Jestem ciekaw,gdyż jadę do parku Yellowstone, i nie wiem czy w USA są jakieś odmiany kleszczy na które powinienem się zaszczepić (tak na wszelki wypadek). Czy na jakies insekty/robaki tez powinienem zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pytanie jak w temacie :) Jestem ciekaw,gdyż jadę do parku Yellowstone, i nie wiem czy w USA są jakieś odmiany kleszczy na które powinienem się zaszczepić (tak na wszelki wypadek). Czy na jakies insekty/robaki tez powinienem zwrócić uwagę?

a na glupote sie szczepiles? chyba nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za pomoc i Kozakowi za podpowiedzi co do szczepień. A co osoby sniegmac to moge powiedzieć tylko tyle, że na głupotę nie ma lekarstwa.

P.S.

Na lamerstwo nie ma siły :) jak dorwą się do Internetu, to wtedy zaczynają tak jak sniegmac pyskować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaszczepiłem sie na żółtaczke tak na wszelki wypadek.
kurcze też miałem taki pomysł pół roku temu, czemu nie przypomniałeś mi wcześniej ??

a co do robactwa to jest okropne i strasznie tego dużo, szczególnie jak się jest blisko lasów, jakieś wielkie muchy, komary, pająki i to co tygryski lubią najbardziej czyli karaluszki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

W lesnych terenach polnocno wchodnich stanow jak np. Nowy Jork wystepuje "lyme disease"= borelioza przenoszona przez kleszcze. Nie wiem jak w Yiellowstone. Dowiesz sie na miejscu - jesli jest to inforumja o tym wszystkich przyjezdnych w kazdym parku. Jest jakas szczepionka ale sa 3 szczepienia w ciagu roku zeby dzialala.

Za to nie zawadzi sprawdzic codziennie wieczorem czy cos sie nie przyplatalo. Tutaj trzeba uwazac po kazdym kampingu albo chodzeniu po gorach bo jest tego swinstwa troszke :lol:

Powodzenia

krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...