Skocz do zawartości

Czy moge legalnie zdobywac przychod z tytulu funduszy inwest


pilidzin_piligo

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem ze przychody takie sa nieopodatkowane. No to fantastyczna wiadomosc. SSN mam tylko nie wiem co to jest itin, ale sprawdze.

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Teraz postaram sie dokopac do detali na ten temat.

Pozdrawiam

Mialo byc SSN lub ITIN. A dlaczego mialoby nie byc opodatkowane? Mojej kolezance pobieraja podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtansi: www.sharebuilder.com  Trzeba SSN lub ITIN.

mozliwe ze najtansi, ale... jako zywo:

To open a ShareBuilder Account you must be a US citizen or resident alien with a valid Social Security Number. Also, you must have a permanent residence or home of record within the United States and have reached the age of majority for your state of residence. ShareBuilder Securities Corporation is not currently able to accept applications from prospective customers who do not meet these criteria.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co do opodatkowania, to zysk z gry na gieldzie jest opodatkowany w wysokosci 5 lub 15 % od zysku (zalezy od twojej marginalnej stopy podatkowej). Jesli wykazesz strate to mozesz rocznie odliczyc tylko $3000.

Co do handlu na ebay to nie podlega on pod handel papierami wartosciowymi - traktowany jest jak zwykla dzialalnosc gospodarcza: opodatkowanie takie samo jak twoich zarobkow.

Jesli masz ssn to nie musisz miec ITIN. ITIN to jest numer wydawany tylko do celow podatkowych w przypadku gdy ty nie masz prawa zarabiania ale ktos kto ma ssn moze ciebie zadeklarowac w soim zeznaniu jako dependent.

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...