Skocz do zawartości

Jak jest z ta znajomoscia angielskiego?


marcin06

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Sluchajcie, chcialbym wyjechac na wakacje do USA z programu Work&Travel, ale nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi dotyczacej wymaganej znajomosci angielskiego. W wiekszosci ofert pisze ze wymagana jest znajomosc angielskiego umozliwiajaca konwersacje, ale widzialem tez oferty gdzie pisze ze najlepiej znac angielski na poziomie FCE.

Czy moze ktos powiedziec na jakim poziomie sa te testy, ktore uprawniaja do zakwalifikowania sie do programu?

Pytam sie dlatego, bo po prostu nie jestem pewien czy moj angielski jest wystarczajacy zebym ten test zdal. 2 lata temu bylem w Anglii kilka tygodni i nauczylem sie radzic sobie samemu w obcym kraju wiec mozna powiedziec ze nie "boje" sie mowic po angielsku ale do doskonalosci mi daleko, a testy ktore rozwiazywalem ostatnio w necie w wiekszosci opisaly moja znajmosc na poziomie "Pre-Intermediate" choc mialem tez lepsze wyniki;)

Teraz mamy pazdziernik wiec mam jeszcze czas zeby popracowac nad swoim angielskim, ale glownie chodzi mi o odpowiedz na to pytania na jakim poziomie sa te testy? Moze ktos jakies posiada dla przykladu i moglby udostepnic?

Z gory dzieki za jakies info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos powiedziec na jakim poziomie sa te testy, ktore uprawniaja do zakwalifikowania sie do programu?  

Czesc,

Testy sa na zazwyczaj niskim, a co najwyzej srednim poziomie, wiec jesli umiesz cokolwiek powiedziec/napisac, to nie bedziesz mial problemow... :!: Lepiej jednak faktycznie (abstra[beeep]ac od testow wewnetrznych) choc w minimalnym stopniu porozumiewac sie po angielsku, jako ze rozmowa w Ambasadzie odbywa sie w tym wlasnie jezyku... Ale nie martw sie...

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

Nie ma co sie stresowaa.Ja wyje?d?a3am z CCUSA i nie pisaliśmy testów z angielskiego. To czy sie kwalifikujesz ze swoją znajomością jezyka na program zale?a3o od rozmowy(oczywiście w jezyku angielskim). Pojedzynczo wchodziliśmy do pokoju, gdzie czeka3 na nas bardzo sympatyczny gostek. Ca3a rozmowa by3a na zasadzie lu1nej pogadanki na tematy:dlaczego chcesz wyjechaa, jaka praca by cie interesowa3a, czy studiujesz, jakie jest twoje hobby itp. Zasadniczo chodzi3o tu g3ównie o to jaki masz zasób s3ownictwa i czy jesteś w stanie sie dogadaa tak ?eby druga strona zrozumia3a o co ci chodzi ;) a to czy to jest super poprawne jeśli chodzi o gramatyke to ju? mniej wa?ne. Zasadniczo mo?na sie by3o go zapytaa (z racji tego ?e ów klient by3 kilka razy w USA) o to które stany i miasta warto zobaczya, jak to jest z tym kultem pieniądza itp. Tak?e zero stresu. A z tego co napisa3eś to wynika ?e nie powinieneś miea problemu poziom pre-intermidiate to nie elementary :) tak?e nie ma co sie denerwowaa. A tak na marginesie to im lepiej znasz jezyk tym lepiej dla Ciebie, bo wiecej ludzi poznasz (poprostu bedzie o czym z Tobą pogadaa:-)). Ja jak by3am w tym roku na W&T spotka3am sie z troche komiczną sytuacją. Wcisneli mojemu pracodawcy z jakiejś innej organizacji Polaka, który bez s3ownika w kieszeni nigdzie sie nie rusza3. Po angielsku to umia3 tylko podstawy, przed ka?dym wyjściem do roboty prze?ywa3 niesamowity stres, a wśród znajomych byli sami Polacy. Jak jakiś obcokrajowiec podchodzi3 do niego w kafeterii (bo przewa?nie siedzia3 sam) tak ?eby zgadaa to konwersacja by3a na zasadzie - ten ktoś "HI" a on na to "BYE" i spierdziela3. No i ten miesiąc który tam prze?y3 to zamiast zabawa by3a dla niego katorga.Tak?e nie zawsze jest dobry tzw "skok na g3eboką wode" a im lepsza znajomośa jezyka tym lepiej, ale uwierz nie musi to bya BIEGLY ANGIELSKI :D POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...