Skocz do zawartości

Rozmiary ubrań w USA... Proszę o pomoc :)


Bartek996

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Dostałem maila od pracodawcy abym mu napisał jakie rozmiary mamy aby mógł zamówić uniformy...

I teraz powiedzcie mi jakie to są odpowiedniki Polskie... :) :oops:

"Male shirts are small, medium, large, extra-large and male pants are 30, 32, 34, 36 38, 40 etc. female shirst are small, medium, large, extra large, pants are 2,4,6,8,10,12 etc."

No jeśli chodzi o koszulki to jeszcze sie domyślam :) ale o spodnie to juz nie wiem ;)

Jakby była jakaś tabelka z tymi rozmiarami... to byłbym wdzięczny...

Dziekuje i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

przeciez w polsce sa takie same rozmiary :S pomijajac spodnie do garniturow itp, ale jeansy przeciez sprzedaja tylko w takich rozmiarach, poszukaj na swoich :) powinny byc dwie liczby np 32/33, jedno to dlugosc a drugie to w pasie (nigdy nie pamietam w jakiej kolejnosci), mozliwe ze jest to w calach ale nigdy nie sprawdzalem, po prostu wiem jaki mam i tyle, poszperaj w szafie, na pewno sie okaze ze masz to pod nosem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedają, sprzedają :) jest nawet rozmiar 0 :) ale faktycznie trudno się połapać i ja do dziś nie wiem jak to możliwe, ze pasuje na mnie zarówno rozmiar 0, 4, jak i 6... :shock:

a co do rozmiarów męskich to sprawa jest faktycznie prostsza - rozmiar spodni okresla się stosunkiem obwodu pasa do długości - oba wymiary w calach - a żeby to nie była czysta abstrakcja zajrzyj np. tu

http://www.ae.com/web/browse/sizechart/mens.jsp

na tej stronie są zarówno rozmiary amerykańskie, jak i ich odpowiedniki w innych częściach świata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie wlasnie w meskich tez nie mozna sie polapac... mam spodnie 36 są za duże

38 też mam i są jak rozmiar 36 czyli troche za duże no ale nie podam 34 bo jak beda za małe to bedzie zle :)

Ale mam nadzieje ze 36 nie beda mi spadać :) Zaraz przepratrze ten link od Ciebie Dziekuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jak ktoś jest raczej mały to może rozmiary dziecięce sobie kupić

a koszulki to dla tych grubasów mają nawet 6XL :!: które wyglądają jak namioty

generalnie rozmiary od XS,S,M,L,XL-->xxxxxxL :)

jeszcze rozmiary butów, czasami różni producenci różnią sie nawet o jeden rozmiar o czym sam się przekonałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez w polsce sa takie same rozmiary :S pomijajac spodnie do garniturow itp, ale jeansy przeciez sprzedaja tylko w takich rozmiarach, poszukaj na swoich :) powinny byc dwie liczby np 32/33, jedno to dlugosc a drugie to w pasie (nigdy nie pamietam w jakiej kolejnosci), mozliwe ze jest to w calach ale nigdy nie sprawdzalem, po prostu wiem jaki mam i tyle, poszperaj w szafie, na pewno sie okaze ze masz to pod nosem :)

W calach chyba. pierwsza liczba to w pasie (Waist) a druga to dlugosc nogawki czy jakos tak (Length).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarami jest nastepujaco: oznaczenia rozmiarow s,m,l,xl itp w stanach sa zanizone o 1, wiec amerykanskie M to europejskie L.

Meskie spodnie oznaczane sa w calach obwodu w pasie - 30 to 30 cali w obwodzie pasa, czyli ok 75 cm. Dlugosc takze jest w calach. Najpierw pas, potem dlugosc (W/L, Waist/Length).

Damska numeracja to praktycznie europejski rozmiar damski - 30, czyli

0 = 30,

2 = 32,

...

10 = 40

12 = 42

Ale i tak wszystko zalezy od kroju, producenta i materialu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...