Skocz do zawartości

Hotel USA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mieszkam w niemczech od 13 lat i to co zaczyna sie dziac tutaj przypomina mi polska emigracje za chlebem.Tutaj ludzia jest coraz gorzej chodzi mi o niemcow,ktozy nazekaja na zycie.Znajduja sie pierwsi co wyjezdzaja do USA po latwiejsze pieniadze.Wezmy Np.Ja mam syna i zone oboje prowadzilismy wlasny interes przez 5 lat az padlismy na ryj bo cie zgnoja polaty wziete z kosmosu dokaladnie za wszystko od wszystkiego jest jakis amt/uzad.Rok czasu nic nie robimy daja nam za to pieniadze 1297€+154na dziecko+300€wychowawczyprzez dwa lata duzo nie,ale sprobuj za to przezyc ledwo zobaczysz drugi koniec.Zasamo mieszkanie 615€ 2 pokoje.Nie mowiac inne rzeczytak ze z tego na same oplaty zadnych kredytow 1100€.Polacy przyjazdzajacy tutaj i pracujacy niby legalnie za 5€ na godzine zyja jak psy pod mostem bo przyjechali tu sie tylko napchac i wracac do zon na 3 dni i spowrotem.Ta fala emigracji jest gorsza niz meksykanska i polska razem wziete razem w USA.Wiec ja majac tutaj 1600$ zanic wole w stanach 1500$ zarobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz wejscia to ruszaj

ale jesli przesiedzisz wize to dlugo swojej rodziny nie zobaczysz -nie ludz sie leszku ze podreperujesz swoj buzet domowy bedac tu 6 mm-c (o ile dostaniesz wize)

to troche dluzej trwa a apetyt rosnie w miare jedzenia

i jesli bedziesz charac jak wol i tak nikt z rodziny ci nie uwierzy - zanim sie nie przekona na wlasne oczy, barki i rece

pozyjesz i zobaczysz

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jade reperowac swojego budzetu bo to mi sie do tej pory w Niemczech nie udalo to i watpie czy jest takie miejsce na swiecie zeby to mi sie udalo.Ja po prostu chce zostac i zyc a jak nie wyjdzie do wrocic na zgnily zachod.Sytuacjy jest tego typu ze ja mam polski paszport a 3 dzieci ma niemieckie i wiz (promes)nie potrzebuja.Ja jesli przedluze do roku to bede legalnie,gdyby cos nie wyszlo wracam do niemiec i za jakis czas znowu wyjade.W niemczech nawet o promese jest latwiej.Tak ze niedam sie zarobic.A odskladac pieniadze i tak nie umie.Zato uwielbiam dobze zyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...