Skocz do zawartości

jaka karta kredytowa lepsza? Visa czy MasterCard?


Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem w tej sprawie w BZ WBK i sytuacja przedstawia się lepiej prze Master Card, bo przeliczają dolary bezpośrednio na złotówki.

W wypadku Visy podobno najpierw przeliczają dolary na euro, a potem dopiero euro na złotówki (czyli prowizję za przelicznik (jakieś 2-3 grosze na dolarze) płacisz 2 razy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ale jest inne pytanie, mianowicie jak przedstawia się dostępność płacenia kartą Master Card w USA?

Czy ta karta jest honorowana wszędzie tam gdzie inne karty? Kiedyś słyszałem, że w USA raczej Visa rządzi, a Master Card to u nich egzotyka... Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, ale jest inne pytanie, mianowicie jak przedstawia się dostępność płacenia kartą Master Card w USA?  

Czy ta karta jest honorowana wszędzie tam gdzie inne karty? Kiedyś słyszałem, że w USA raczej Visa rządzi, a Master Card to u nich egzotyka... Czy to prawda?

nie prawda.

MC i Visa sa wszedzie honorowane.

W BZ WBK musieli ci glupot nagadac, bo jeszcze do niedawna Visa byla przez dolary przeliczana, a MC przez Euro w Polsce. Teraz wiele przerzucilo sie na Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czyli rozumiem że MC jak najbardziej i jest bezpośrednio przeliczana na dolary?? to by była dobra wiadomość  :wink:

nie, visa jest generalnie w usd przeliczana.

ja pisze tylko to co mi w banku powiedzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...