Skocz do zawartości

wiza na ostatnim roku studiów


Rekomendowane odpowiedzi

Fiendix, ma3e pytanko do Ciebie, podobno wypowiada3eś sie kiedyś, ?e ambasada mo?e sprawdzia, czy ktoś rzeczywiście obroni3 lub nie prace magisterska/licencjacka po uzyskaniu wizy. Na ile jest to prawdopodobne i czy konsekwencje są wieksze, poza tym, ?e wiza zostanie cofnieta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Fiendix, ma3e pytanko do Ciebie, podobno wypowiada3eś sie kiedyś, ?e ambasada mo?e sprawdzia, czy ktoś rzeczywiście obroni3 lub nie prace magisterska/licencjacka po uzyskaniu wizy. Na ile jest to prawdopodobne i czy konsekwencje są wieksze, poza tym, ?e wiza zostanie cofnieta?

dokladnie to nie wiem - generalnie wylatuje okolo 20 000 osob na WT - ambasada pewnie sprawdzi 500 - 1000 osob max (moze wieksza grupa w tym beda studenci z ostatniego roku) - czyli jest ok. 1 - 5% szans ze Cie sprawdzi.. dosc spora wedlug mnie.

Konsekwencje sa takie ze sklamalas we wniosku wizowym a za to grozi mis na 10 lat...

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.....poprostu próbuje znale1a droge dla mnie najlepszą...teraz przysz3y mi rozterki czy lepiej wracaa na programie Work&Travel, czy mo?e spróbowac tym razem pojechac na zaproszenie.....a propo s3yszeliście o g3osowniu w Senacie USA 16 listopada, a propo jak?e cieszącej nas Polaków ustawy???:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki.....po prostu próbuje znale1a droge dla mnie najlepszą...teraz przysz3y mi rozterki czy lepiej wracaa na programie Work&Travel, czy mo?e spróbowac tym razem pojechac na zaproszenie.....a propo s3yszeliście o g3osowniu w Senacie USA 16 listopada, a propo jak?e cieszącej nas Polaków ustawy???:D

Ja jestem zbyt wielkim tchorzem, aby probowac starac sie o turystyczna, a juz na pewno nie zrobilbym tego, bedac na ostatnim roku... Niemniej jednak moja kolezanka w te wakacje dostala B2, mimo iz przez ostatni rok (po maturze) nigdzie sie nie uczyla :!:

Co do ustawy - gleboko wierze, ze nic z tego nie bedzie... ;)

Zreszta to dopiero glosowanie w Izbie Reprezentantow cokolwiek mogloby zmienic w tej materii...

Pozdrawiam,

DAWID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge chyba powiedziea - szcześciara.......a co do zaproszen, te? chyba stchórze, bo widzi mi sie to jako wieksze ryzyko...teraz mam nową koncepcje -internship...czy coś na ten styl......jednak ciągnie mnie w to miejsce, w którym by3am w zesz3ym roku.....po?yjemy, zobaczymy, moze znów coś wymysle..........a w przeg3osowanie ustawy równie? nie wierze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

pytanie do Endriu:

czy na serio wystarczy papierek od promotora, czy musi byc z dziekanatu?

chodzi oczywiscie o to, ze chce sie obronic przed ewentualnym wyjazdem...

promotora mam ok i na pewno mi podpisze zasw. o przelozeniu obrony na jesien a pozwoli bronic sie w czerwcu...

ale baby z dziekanatu na to nie pójdą, wiem bo ludzie probowali zakombinowac w tamtym roku i sie nie dalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim,

A nie zastanawialiscie sie nad wyjazdem na wize H2b ? moze wyjechac kazdy, do 40-tego roku zycia,problemu z dostaniem wizy nie ma (mam wielu znajomych ktorzy wyjechali)a poza tym mozna wyjechac od 4-9 m-cy, poza tym wize ta mozna przedluzyc bedac w USA a jak szczescie dopisze to mozna przedluzyc kontrakt z pracodawca nawet do 3 lat.

Tez jestem na 5tym roku, bylam w USA wiele razy, wszystkie mozliwe programy juz wykozystalam a H2B to jest moj plan na wyjazd po obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryfka: ja na początku te? poszed3em po papierek do dziekanatu (jak ka?dy normalny cz3owiek) i co sie okaza3o? us3ysza3em, ?e takiego zaświadczenia w maju nie dostane bo mam czas na obrone do konca września wiec mogą mi je wydaa pod koniec września.

Napisa3em wiec prośbe o prze3o?enie obrony na pa1dziernik do promotora, poszed3em do niego, podpisa3, pieczątke przy3o?y3 i po sprawie.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam,

ja mam planowaną obrone na marzec (mgr) i czy gdybym prze3o?yla ją na np. listopad moglabym wyjechaa? w dziekanacie powiedzieli mi, ?e nawet jesli prze3o?e obrone to nie wystawia mi statusu a to ju? tragedia.

poradzcie co zrobia! :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...