Skocz do zawartości

"ucieczka" od pracodawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum :):);)

Mam do Was ogromną prośbę:

Npiszcie mi proszę czy w praktyce zdarzyły się przypadki anulowania wizy i jak to wyglądało??Czy przy powrocie do kraju były jakieś nieprzyjemności na lotnisku??

Chciałabym także wiedzieć,czy pracodawca ma możliwość sprawdzenia czy moja wiza jest ważna??

No i ostatnie pytanie- jak radziły sobie te osoby,które zmieniły pracodawcę??

Jestem z koleżanką w bardzo trudnej sytuacji: wyjechałyśmy do pracy w 5gwiazgkowym hotelu,a trafiłyśmy do motelu (z prawnego punktu widzenia są to siostrzane spółki).Warunki pracy były skandaliczne,więc dzwoniłyśmy i pisałyśmy do CIEE z prośbą o zmianę pracodawcy.Nikt się do nas nie odezwał,więc w końcu odeszłyśmy same,za zgodą pracodawcy oczywiście.O wszystkim powiadomiłyśmy CIEE mimo,że nam nie odpisywano.Dopiero dzisiaj dostałam maila z informacją,że 13 lipca mamy się wynieść z USA,bo nam anulują wizy.Sytuacja jest więc beznadziejna i nie wiem co robić.Co mi radzicie robić w tym przypadku??Oczywiście oprócz wkroczenia na drogę sądową,bo nie za to płaciłam tyle szmalu,żeby CIEE mogło uprawiać taką samowolkę!!

Z góry dziękuję za odpowiedzi!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w praktyce zdarzyły się przypadki anulowania wizy i jak to wyglądało??

a bo to raz... a wygladalo roznie; kazdy przypadek inny. nie mozna generalizowac.

Czy przy powrocie do kraju były jakieś nieprzyjemności na lotnisku??

waznosc wizy w usa tak interesuje amerykanskie linie, jak polskie linie w wa-wie; czyli w ogole.

Chciałabym także wiedzieć,czy pracodawca ma możliwość sprawdzenia czy moja wiza jest ważna??

posrednio - poprzez sponsora - jak najbardziej.

No i ostatnie pytanie- jak radziły sobie te osoby,które zmieniły pracodawcę??

a jak sie dogadasz z pracodawca i sponsorem - to z czym tu sobie radzic i czym sie denerwowac?

Jestem z koleżanką w bardzo trudnej sytuacji

ciach

dzwonic do sponsora i wyjasniac sprawe od samego poczatku; kladac duzy nacisk na to ze pracodawca sie zgodzil (poslac faks to potwierdzajacy) i nacisk nieco mniejszy na to, ze macie juz 2ga prace (faksnac nowa umowe) i najmniejszy na to, ze praca byla niezgodna z kontraktem.

sponsor moze sie burzyc, nie dlatego ze powiadomilyscie go tylko o zmianie pracodawcy - ale o to, ze nie ma Waszych aktualnych namiarow.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przestancie straszyc tymi deportacjami bo jak czytam to firum to mnie smiech ogarnia. Wlasnie jestem w takiej sytuacji, ucieklem od pracodawcy ktory okazal sie byc szmata, i normalnie zmienilem prace przez sponsora.

Ludzie kresla na tym forum wizje deportacji, jakbysmy byli przestepcami. Placimy ciezkie pieniadze za ten program i mamy prawo wymagac jakiegos poziomu i szczerze mowiac w d.. mam ze pracodawca wnioskuje o moja deportacje (tak zrobil) bo mam prawo tu siedziec i pracowac dopoki DS pozwala, i sponsor dalej mnie sponsoruje.

Aha i wnioskujcie do waszych organizacji do usuwania takich scierw na jakie ja trafilem z ich baz danych, zeby wiecej sie nie pojawili tam.

Uciekajcie jak macie gdzie, a nalepiej wczesniej powiedzcie sponsorowi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...