Skocz do zawartości

Wycieczka po USA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, wiem, że ten temat był już wiele razy poruszany ale nie do końca znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc poruszam ten temat jeszcze raz.

Po skończonej pracy planuję trochę zwiedzić USA, po obejrzeniu Waszych zdjęć w galerii i na Waszych stronach, mam taki wstępny zarys wycieczki:

Początek października:

Start: wypożyczenie samochodu Madison w stanie Wisconsin

1.South Dakota-Mount Rushmore National Memorial?

2.Wyoming-Yellowstone

3.Colorado-Mesa Verde

4.Utah- Arches National Park i te Canyon-y

5.Arizona- Grand Canyon

6.California-Yosemite N.P

Powrót samolotem jeszcze nie wiem skąd(chyba San Francisco) do Chicago i do Polski

Moje pytania:

1.Czy ktoś może mi oszacować ile czasu może mi to zająć?

2.Co jeszcze mógłbym zobaczyć, żeby było mi po drodze pomiędzy tymi miejscami?

3.Które z tych miejsc jest według Was przereklamowane, także powinienem sobie odpuścić?

4. Większość nocy(w tych cieplejszych stanach) zamierzam spędzić na campingach pod namiotem. Czy na takich campingach są zawsze miejsca gdzie można wziąść prysznic, coś ugotować? Czy takie rzeczy są dodatkowo płatne? Jeżeli dotarłbym na taki camping np o 12 w nocy to czy nadal mogę wjechać na niego?

5. Gdzie mógłbym kupić taką wejściówkę na wszystkie parki narodowe w USA?

6. Czy na tych campingach honorowane są jakieś karty studenckie np. ISIC?

7. Czy ktoś może tak na oko napisać mi ile mil przejadę? Bo chciałbym wstępnie ocenić koszty tej wycieczki.

Za odpowiedź na które kolwiek pytania z góry dziękuję!

Pozdrawiam Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. z oszacowaniem to wejdz sobie na mapquest.com i wpisuj sobie droge od miejscowosci do miejscowosci - podaja odrazu ile mil to jest. na koniec zsumuj sobie wszystkie mile i podziel przez powiedzmy 65mil/h (65/h jako ze caly czas nie jedzie sie nigdy 70-75mil) i zobacz ile godzin ci wyjdzie. nastepnie dolicz sobie ile bedziesz spal kazdego dnia, przerwy na obiad/sniadanie/kolacje/imprezy i szacunkowo ile na zwiedzanie. jak chcesz duzo zwiedzac, to pewnie z 1.5 tygodnia-2.

2. przed mount rushmore masz fajny park Badlands NP. pod yellowstone zobacz sobie Grand Tetons (i moze miasteczko Jackson Hole jak ci sie uda). jeszcze przed wjazdem do yellowstone od zachodu, jest fajne kowbojskie miasteczko Cody. jak z grand canyonu bedzie do yosemite jechal, to mozesz zachaczyc o las vegas a nastepnie o death valley np (tylko to bedziesz musial zwyklymi highwayami robic). to tyle co mi do glowy przychodzi jak nie chcesz z drogi zbaczac za bardzo.

3. nie wiem

4. nie wiem, zawsze spie w motelach. ale wiem, ze sa campingi ktore sa pozamykane po ktorejs tam godzinie ( tzn otwarte dla ludzi ktorzy juz tam maja miejsce, ale nowego ci nie dadza do rana )

5. nie wiem

6. jw

7. na oko to pewnie ze 3000mil, jak nie wiecej (od milwaukee do sf jest 2200)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jeszcze Josuha Tree N.P- w Kaliforni - to jest niedaleko San Diego

jak juz bedzisz jechał przec stan Colorado - to warto wpasc do Rocky N.p

a co do tej wejscióki to kupisz to przy wjezdzie do jakiegokolwiek parku narodowego - national park pass - kosztuje 50$i jest ważna ta karak przez cały rok - opłaca sie jaknajbardziej - zwłaszcza jezeli tyle parków odwiedzisz

tak jak wyzej wspomniano - polecam Grand teton - to po drodzr z Yellowstone zreszta, Death Valley

koniecznie Bryce Kanion w Utah!!!Canyonlands, Zion:)

ja w sumie podrózowałam z Colorado springs - przez Mesa Verde - wielkikanion las vegas - wszystkie parki w utsah , death valley, joshua tree, San Diego, los angeles, yosemite, San francisco - potem dalej na północ oregon - góa swietej Heleny - Crate lake az po Waszyngton - olympic National park i spowrotem do Colorado - wyszło 13 dni - 10tysiecy kilometrów - spanie w motelach - i jakies 600 - 700$:)

motele był stodunowo tanie - 30$ za noc - ale to była wiosna :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.South Dakota-Mount Rushmore National Memorial?

Niedaleko Mount Rushmore powstaje (od 1948 roku) Crazy Horse Memorial. Naprawde warto to miejsce odwiedzic, robi niesamowite wrazenie (wieksze moim zdaniem niz MT Rushmore)

http://www.crazyhorse.org/

2.Co jeszcze mógłbym zobaczyć, żeby było mi po drodze pomiędzy tymi miejscami?

Po drodze z Grand Canyon do Yosemite mozesz zachaczc o Death Valley, a takze Sequoia NAtional Park. Jesli szukasz innych ciekawych miejsc, polecam strone http://www.nps.gov/

5. Gdzie mógłbym kupić taką wejściówkę na wszystkie parki narodowe w USA?

W pierwszym parku, do ktorego bedziesz wjezdzal popros o National Parks Pass - koszt ok. 50$ - karta wazna caly rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jeszcze jedno (a wlasciwie trzy :) )

Jesli z Yellowstone do Mesa Verde bedziesz przejezdzal przez Colorado, na trasie 550, wysoko w gorach jest niesamowite miesteczko Ouray. Miejsce jak z bajki! Polecam odwiedzenie, szczegolnie w nocy!

Na trasie z Grand Canyon do Las vegas (40 - west) jest zjazd na historic Route 66 a tam miasteczko Seligman, gdzie czas zatrzymal sie kilkadziesiat lat temu :D Polecam, warte zobaczenia. Trzeba zrobic kilka mil wiecej, zjezdzajac z trasy, ale warto.

Jadac z MT Rushmore do Yellowstone bedziesz mijal miasteczko Cody (z muzem Buffalo Bill'a m.in). Doga nr 20 (Wyoming)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...