Skocz do zawartości

Paszporty biometryczne, bilet do Newark


Rekomendowane odpowiedzi

1. Dzis przeczytalem ze Polska od sierpnia bedzie wydawac paszporty biometryczne. Czy ktos wie od kiedy amerykanie beda od nas ich wymagac. Cytat z "Dzennika":

"Urzędnicy znowu nie zdążyli na czas. Konsekwencje ich zaniedbań poniosą najwcześniej te osoby, które zamierzają wyjechać do USA lub Kanady"

2. Ktos z Was wie moze czym najlepiej (najtaniej) leciec na poczatku wrzesnia do Newark? Mam wrazenie ze LOT ma codziennie inne ceny. Sprawdzalem tydzien temu i bilet kosztowal 1790PLN z oplatami a teraz jakos 2300PLN i sam nie wiem juz gdzie i kiedy mam szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos z Was wie moze czym najlepiej (najtaniej) leciec na poczatku wrzesnia do Newark? Mam wrazenie ze LOT ma codziennie inne ceny. Sprawdzalem tydzien temu i bilet kosztowal 1790PLN z oplatami a teraz jakos 2300PLN i sam nie wiem juz gdzie i kiedy mam szukac.

Z biletami lotniczymi tak juz jest, ze ceny zmieniaja sie z dnia na dzien i lepiej kupic jak najwczesiej. Co do cen, to popytaj w biurach podrozy, albo na necie poszukaj np. samoloty.onet.pl , www.statravel.pl itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dzis przeczytalem ze Polska od sierpnia bedzie wydawac paszporty biometryczne. Czy ktos wie od kiedy amerykanie beda od nas ich wymagac. Cytat z "Dzennika":

"Urzędnicy znowu nie zdążyli na czas. Konsekwencje ich zaniedbań poniosą najwcześniej te osoby, które zamierzają wyjechać do USA lub Kanady"

matkie... TEGO 'dziennika'? co to, 'fakt' sie robi? anyway...

OD jakiej daty wylacznie paszporty biometryczne beda uznawane - nie wiedza nawet najstarsi gorale, nie mowiac o DHS.

natomiat uznawane one bede (w pewnym sensie 'wymagane') od podroznych z krajow podlegajacych pod WVP od konca pazdziernika tego roku. z tym ze z tym wymaganiem, to wlasnie jest jeszcze taki 'myk', ze jesli paszport nie bedzie wydany po 26 X 06 - to moze to byc 'stary' paszport. oczywiscie nie za stary, tylko taki odczytywalny przez maszynke (wszystkie PL) i z cyfrowym zdjeciem (bordowe).

wiec luzik, spij spokojnie.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...