Skocz do zawartości

jaki moge wziasc bagaz jesli lece przez Frankfut do new york


Rekomendowane odpowiedzi

we frankurcie jest ponowna kontrola paszportowa, i przeszukanie i to bardziej szczegółowe niż na okęciu.

No własnie tym razem lecę przez Frankfurt i spodziewam się tego... W Monachium trzeba było np. przed przejściem przez bramkę ściągnąć... buty! Albo to niemiecki ordung :D albo wymagania co do lotów transatlantyckich. Co do ponownej kontroli paszportowej, to wydaje mi się, że na tych trasach jest standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Lecialem przez frankfurt w 2002 i 2003 i szczerze to takiej kontroli nie mialem. W 2002 tylko przeswietlili bagaz (z terminalu B na :) i tyle a w 2003 wogole nic (przesiadka z terminalu B na A).

Za to w 2004 w mediolanie przeswietlony i to dokladnie. niektorzy musieli buty sciagac. Moze to zalezy od lotniska i dnia.

W Okeciu jak lecisz bezposrednio to tez tylko przeswietlony bagaz przed oddaniem podroznego i pozniej ponowne jak juz wchodzisz do samolotu ale tylko podrecznego.

Jesli sie nie myle jest mozliwy lot do USA przez Kanade. Przechodzisz wowczas na transfer i nie opuszczasz wogole terenu lotniska - nie wpuszcza cie na teren Kanady.

Tak samo chyba mozliwe sa loty przez USA do Meksyku, ale glowy nie dam uciac. Jesli ktos wie dokladnie prosze o wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leciałąm rok temu przez Frankfurt i kontrolę paszportową miałam i niewspominam jej za dobrze, jacyć tacy opryskliwi (trafiłam na grubą murzynkę-chodz do murzynek nic niemam )byli a ja ze stresowana.........Pytania gdzie lece, po co, czy coś zakupiłam na bezcłówce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufthansa - do hameryki mozna wziazc 2 bagaze po 32 kg (plus okreslony wymiar walizek). Mialem jedna wielka 25 kg i przeszlo bez pytania :o

Ostatnio zmniejszyli limit darmowego bagażu w prawie wszystkich liniach (w tym w Lufthansie) jeśli chodzi o klasę ekonomiczną do 2x23 kg (co można wyczytac na stronie lufthansy lub też do nich zadzwonić, tak jak ja to zrobiłem, aby się upewnić).

Jeśli ktoś ma 25 kg. i jedna walizkę, to zapewne może mieć to szczęście i nie dopłacać. Ryzyk-fizyk :) Myślę, że już powyżej tej wartości dopłatę niestety trzeba zrobić na pewno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio to ja lecialem do USA - konkretnie 8 kwietnia 2006 :o Na stronie Lufthansy jak byk pisze, ze w przypadku przelotow do USA mozna zabrac 2x32 kg.

Proszę, nie kłóć się, bo nie masz racji.

2x23 kg. Nie patrz na stronę polską, bo tam nie jest to jeszcze zaktualizowane. Dzwoniłem, pytałem. Zaraz podam Ci właściwego linka, jej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham ich strony - wczesniej znalazlem linka, gdzie byly dwie wersje :o

Dlatego ja dzwoniłem do nich, aby się upewnić.

Obecnie praktycznie tylko BA (i ktoś tam jeszcze) ma limit 2x32 kg, ale już niedługo, bo przykaz ponoc idzie z IATA. Ten wątek był już parę razy poruszany na forum, sprawdź, jeśli nie wierzysz.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...