Skocz do zawartości

Unieważnienie świeżo wydanej promesy (?)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No troche sie glupio wyrazilem... zeby cofnac promese musza byc podstawy jesli ich nie ma nie mozna cofnac promesy to nie jest tak ze kiedy i komu sie chce mozna cofnac... jesli ktos dostal promese a pozniej zostala mu cofnieta to musiala byc przyczyna a jak to wyglada rozmawialem dzisiaj z konsulem i dowiedzialem sie ze: wize mozna cofnac w kazdej chwili jesli jest powod a powodem moze byc n iezgodnosc w danych formularzy z trzech ostatnich lat np ktos startuje po wize i wpisuje ze jest w 5 letniej szkole na 3 3 roku wizy nie dostaje a rok pozniej sotal wize a w formularzu wpisuje ze jest w 3 letniej szkole na 2 roku wtedy to sie sprawdza i weryfikuje w razie wykrycia klamstwa wiza jest cofana ludzi przed wprowadzeniem do systemu sprawdza sie wszystkich zanim pojawi sie kolejny wpis do NAV sprawdzany i porownywany jest z innymi jesli cos jest bardzo nie tak to wtedy sie szuka powodu dlaczego jest nie tak i jesli klamstwo ewidentene to wize sie cofa a jesli trzeba cos wyjasnic osoba dostaje wezwanie zeby odebrac paszport w ambasadzie i wiza czeka na niego niewklejona konsul podejmuje decyzje i rozstrzyga czy ktos chcial oszukac w jakis sposob czy to tylko blad lub niedopatrzenie... wize mozna cofnac jesli podczas sprawdzania w NAV jest ktos zaznaczony na zolto czyli kazdy kto w usa przebywal dluzej niz 6 miesiecy istnieje jescze jedna adnotacja w NAV o przekroczeniu 3 miesiecy ktora nie wplywa na decyzje konsula jest na uzytek ambasady i wydaje mi sie ze statystyk, jesli chodzi o donosy to juz teraz wiem napewno ze zadne anonimowe donosy nie sa rozpatrywane laduja od razu w koszu tylko z dowodem torzsamosci osoby skladajacej taki donos sa rozpatrywane i osoba ta rownierz jest sprawdzana automatycznie, wize tez mozna cofnac jesli zostala wydana omylkowo co zdaza sie wtedy paszport dostaje sie nie z wiza a z odmowa :)

Co do twojego znajomego mial J1 to musialy byc podstawy zeby cofnac wize od tak tego zrobic nie mozna... ja doswiadczylem przypadku cofniecia wizy J1 moj bardzo bliski kolega z ktorym sie wychowywalem mial J1 i zostala mu cofnieta a sprawa wygladala tak:

Jego rodzina dostala na poczatku sierpnia zielone karty matka, ojciec, siostra, brat, dostali je ze sponsoringu babci proces trwal chyba z 8 lat ale dostali a on pod koniec lipca skonczyl 21 lat i papierow nie dostal... ok rodzina pojechala do usa on sam zostal w polsce i rok pozniej staral sie o J1 ktore dostal ale po tygodniu dostal wezwanie do ambasady zeby przyjechac bo chca wyjasnic pewne sprawy ok pojechal wszedl bez kolejki i powiedzieli mu ze ego wiza zostaje cofnieta bo wyglada dla nich to w chwili obecnej ze on nie wroci tylko zostanie z rodzina i bedzie nielgalnie... i wize cofneli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ejjjjj to mi na kpine zakrawa

Przeciez chlopak napisal w oswiadczeniu /wszystkich deesach/ ze pracowac nie zamierza, prawda?? Podpisal sie, prawda??

I w tym momencie TO JEST FAKTEM

Nie ma znaczenia, co /on lub nie on/ pisal na jakimstam forum, ze ktos zadzwonil... gdzie tu demokracja??

I co, za poszlaki odebrano mu??

Jezeli to bylaby prawda, to moglibysmy sie bawic telefonami i "cofac promeski", ludzie - to paranoja

Moim zdaniem kluczowymi postaciami moga byc amerykanie, ktorzy go zaprosili, albo ten "pracodawca" w usa. MUSIALBYC telefon ze stanow w sprawie interwencji - chociaz za samo "planowanie pracy" nie powinni cofac. Mogliby go sprawdzic. Nie wierze ze cofneli mu za forum...

Czy wiadomo, na jakiej podstawie mu odebrali wize? Musial przeciez dostac opinie jakas

Czytalem jego posty - to przeciez jakis dzieciak, cieszacy sie z wakacji

Generalnie uważam tak jak Ty (i Rypson, o dziwo :) )...

I chyba mogłeś to zauważyć po mojej dyskusji na TAMtym forum. Jednakże wszyscy tam uważają inaczej a mnie się parę razy dostało (uważam nadal, że bardziej to ja mam rację, zwłaszcza, że chłopak choć nadal korzysta z forum, to mimo pytań innych osób - NIE NAPISAŁ JAK BYŁO W AMBASADZIE!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monroe oj bardzo nieladnie naciagac fakty :D Nie jest tak, ze wszyscy sie z Toba nie zgadzaja i z tego co zauwazylam to z jednym osobnikiem miales ostra wymiane zdan a nie z calym forum :D

Praktycznie nikt mnie nie poparł (jedna osoba w całym wątku). A ostrą wymianę zdań miałem z conajmniej dwiema osobami... :D

pozdrawiam

yennefer z ewiza :D

Wiem, wiem - poznałem po avatarze :D

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...