Skocz do zawartości

plyty cd


palkow

Rekomendowane odpowiedzi

To samo chciałem się zapytać, z tym że biorę dysk przenośny i planuję przenieść w nim przynajmniej połowe mp3 które mam tu, w Polsce na komputerze( ok 4gb)

Jak jest z muzyką ściąganą z neta za free? Jakie są konsekwencje posiadania takich mp3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączą dysk do komputera, przesłuchają wszystkie mp3jki (więc im więcej ich masz, tym więcej czasu to zajmie) i za każdą nielegalną (tzn. jeśli nie pokażesz płyty CD z której jest zgrana) naliczają $100 kary.

Moja rada: weź ze sobą płyty CD z których zgrałeś te mp3jki i nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wiem- ale ja przewoziłam lecac z polski - jakies 20 płyt - i nic nie było -a wracając z Usa miałam jakies 300 płyt pirackich - wszystkie w cd case - i tez nie było problemu- wszystko zalezy czy beda przeszukiwac bagaz dokładnie - bo mi walizek nie otwierali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w zasadzie to nikogo nie obchodzi dopuki przewozisz rzsadna ilosc plyt i dyskow... chociaz kiedys ktos z ludzi ktorzy chca ze man pogadac lubv szukaja pomocy mowil mi o kolesiu ktory cala walizke plyt wiozl pirackich... wiozl ale nie dowiozl :)

nie sadze zeby kogos obchodzilo 20 czy 30 plyt ktore wiezeicie tak samo z dyskami ja wiozlem dyski i nic nikogo nie obchodzilo co na nich jest o plyty tez nikt nie pytal wiec bez obaw....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przeslaniem w paczce?z Polski do Usa? czy to bezpieczne?chodzi o jakies 15 plyt.ktos to sprawdza?plyty z muza i filmami?

przesylalem kilkanascie razy z PL oraz otrzymalem podobna ilosc przesylek z USA (1-2, czasem 4 plyty). na te kilkanascie paczek - 2 zostaly otwarte i sprawdzone przez urzad celny (zawsze w gdyni, czy gdansku - mimo ze paczki byly wysylane droga lotnicza, a ja mieszkam na dolnym slasku). na plytkach byly bootlegi wiec raczej legalne nagrania.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z przeslaniem w paczce?z Polski do Usa? czy to bezpieczne?chodzi o jakies 15 plyt.ktos to sprawdza?plyty z muza i filmami?

przesylalem kilkanascie razy z PL oraz otrzymalem podobna ilosc przesylek z USA (1-2, czasem 4 plyty). na te kilkanascie paczek - 2 zostaly otwarte i sprawdzone przez urzad celny (zawsze w gdyni, czy gdansku - mimo ze paczki byly wysylane droga lotnicza, a ja mieszkam na dolnym slasku). na plytkach byly bootlegi wiec raczej legalne nagrania.

nara, heh

heh, bootlegi niestety nie są legalnymi nagraniami (w sensie - ściągnięte z netu, nagrane na własny użytek na koncertach a nie zakupione w sklepie/sieci). Chyba że dana grupa oficjalnie opublikuje je w sieci lub za darmo bedzie rozdawać :) To jest również bardzo dochodowy interes jeśli chodzi o nagrania live i wytwórnie wraz z niektórymi wykonawcami wiedzą o co biega.

Ja regularnie co dwa miesiące dostaję od brata CD-DVD z filmami przesyłane w paczce po ok. 20 sztuk (oczywiście z filmami ściągniętymi z netu). Nigdy nie było żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, bootlegi niestety nie są legalnymi nagraniami (w sensie - ściągnięte z netu, nagrane na własny użytek na koncertach a nie zakupione w sklepie/sieci). Chyba że dana grupa oficjalnie opublikuje je w sieci lub za darmo bedzie rozdawać :)

masz racje. a ja nie dopisalem - to booty U2, a oni sie zgadzali od zawsze - wiec... legalne... moze UC sie w tym orientowal i dlatego mimo otwarcia paczek puscil je dalej :D

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...