Skocz do zawartości

nie lubie detroit ;)


Rekomendowane odpowiedzi

sie ma, lecialem do chicago przez detroit gdzie przechodzilem custom control, przyczepili sie do mnie ze mam bilet powrotny na pazdziernik a deklaruje sie byc 4 tyg, koniec koncem mam wize do 1 sierpnia

chcialbym sie dowiedziec gdzie co jak sie sklada zeby ten pobyt przedluzyc ile to trwa kiedy sie za to zabrac i cz czekajac na odpowiedz moge pozostawac legalnie w usa, wiem ze to tu gdzies jest na forum wiec wybaczcie ale potrzebuje konkretnej porady :)

swoja droga powiem wam ze potraktowali mnie bardzo niesmacznie bylem w usa kilka razy zawsze wszystko legalnie w terminach itd itp naprawde nie wiem wyglada na to ze trafilem na zly dzien urzednika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale zawsze tak mialem i zadnych problemow nie robili, lot byl tak zabukowany bo w tej opcji byla najnizsza cena, powrot na 29 pazdziernika, tlumaczylem gosciowi ze i tak to bede musial zmienic bo przeciez na poczatku paz musze byc na uczelni ale kolesia to malo obchodzilo...to bylo ewidentne przychrzanienie sie do niewiadomo czego :)

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze kilka pytan w temacie

najwazniejsze to cz kiedy bede czekal na decyzje z USCIS a zajmie im to dluzej niz moj dozwolony pobyt to cz moge pozostawac legalnie na terenie USA? jestem ciekawy jak sie z tym sprawa ma

wyslalbym im oryginal I-94 ale jeszcze mi nie oddadza jakby co i sie wszystko pokomplikuje :D wysylam kopie :)

pisza zeby dolaczyc statement odnsnie wiadomo: dlaczego chce zostac dluzej a cz wroce do polski itp itd. Ciekawi mnie cz jesli napisze im ze zostaje no bo kumpel wyjezdza na floryde na poczatku wrzesnia i chce mnie tez zabrac, ze wracam bo studia i tak dalej to cz przy ewentualnym interview ( bo czytalem ze tez mnie moga zaprosic :D ) kaza pokazac jakies papiery potwierdzajace to wszystko? a jestem ciekawy bo ja np indeksu ze soba nie zabralem...

i jeszcze jedno. sa jakies dokumenty lub okolicznosci ktore moga pomoc w przedluzeniu pobytu?

jeeezuuu, ale zem sie opisal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze na na przykladzie mojej girl - przyleciala "turystycznie" pod koniec pazdziernika, dostala wize na 6 miesiecy. tydzien przed uplywem terminu wizy wyslalismy wniosek do immigration. oprocz wniosku byl money order i ksero i-94 z lotniska. we wniosku napisalismy ze mieszka z rodzina, nie placi za jedzenie i mieszkanie, na swoje wydatki ma spore oszczednosci w mbanku (ale nie dolaczalismy zadnego wyciagu) oraz ze szlifuje swoj angielski, zeby podniesc swoje kwalifikacje do pracy w pl. to wszystko wyslalismy za potwierdzeniem odbioru.

tydzien temu przyszla odpowiedz ze przedluzyli jej o kolejne pol roku - do konca pazdziernika, czyli jeszcze 4 miesiace. oznacza to ze te 2 miesiace oczekiwania wliczaja sie do przedluzonej wizy, a wiec caly czas jest sie legalnie (mimo ze nie ma sie co do tego pewnosci :))) do czasu az przyjdzie decyzja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisze na na przykladzie mojej girl - przyleciala "turystycznie" pod koniec  pazdziernika, dostala wize na 6 miesiecy. tydzien przed uplywem terminu wizy wyslalismy wniosek do immigration. oprocz wniosku byl money order i ksero i-94 z lotniska. we wniosku napisalismy ze mieszka z rodzina, nie placi za jedzenie i mieszkanie, na swoje wydatki ma spore oszczednosci w mbanku (ale nie dolaczalismy zadnego wyciagu) oraz ze szlifuje swoj angielski, zeby podniesc swoje kwalifikacje do pracy w pl. to wszystko wyslalismy za potwierdzeniem odbioru.

tydzien temu przyszla odpowiedz ze przedluzyli jej o kolejne pol roku - do konca pazdziernika, czyli jeszcze 4 miesiace. oznacza to ze te 2 miesiace oczekiwania wliczaja sie do przedluzonej wizy, a wiec caly czas jest sie legalnie (mimo ze nie ma sie co do tego pewnosci :))) do czasu az przyjdzie decyzja)

air, dzięki za tę informację, może mi się przydać:D

Powiedz mi tylko - a jak przyszłaby jednak odpowiedź odmowna, to co? Twoja dziewczyna siedziałaby według przepisów już nielegalnie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...