Skocz do zawartości

Co gdy obronie pracę i znowu rozpocznę naukę w studium


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zaczne w styczniu-lutym studia to niebedzie problemow?

Przygotuj się na odparcie argumentu konsula że zapisałeś się wyłącznie po to żeby dostać j1. Z doświadczenia wiem, że to raczej nie jest pytanie tylko stwierdzenie i gościu z uśmiechem oddaje ci paszport. Z drugiej strony część ludzi tylko mówi że są na 1 roku i nie muszą pokazywać legitymacji czy indeksu a konsul nie drąży tematu i życzy udanych wakacji. Jednym słowem loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ja jestem w podobnej sytuacji do Ciebie, tylko że w pażdzierniku skończyłam studia magisterskie i mam zamaiar zapisać się na studia dwusemestralne podyplomowe od lutego, jak mówili w biurze- nie powinno być problemu, a jesli ty masz zamiar zapisac się na studia prywatne to jesteś w podobnej sytuacji, jakby nie było będziesz studentem, i tak naprawdę to od twojej rozmowy z konsulem będzie wszystko zalezeć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie informacje uzyskałam w BTC, wyjeżdżałam z nimi w ubiegłym roku i przyznam, ze na tak dobrze zorganizowne biuro jeszcze nie trafiłam(przynajmniej jeśli chodzi o siedzibę w Wawie), a byłam już 3 razy, za każdym razem z innym biurem i mam porównanie. W ubiegłym roku wizy nie dostała tylko jedna osoba jadąca z BTC, w dodatku nie bedąca obywatelem polskim. Ja byłam na ostatnim roku studiów i przekladałam obronę na pażdziernik(fikcyjnie), ale konsul nawet nie zażądal żadnego zaświadczenia a ja zdążyłam się obronic przed wyjazdem do USA, wszystko załatwione sprawnie i profesjonalnie. A jeżeli chodzi o wizytę w konsulacie, to przede wszystkim myślę że pozytywne nastawienie,uśmiech na twarzy i dobre przygotowanie aby Cię konsul nie zagiąl jakimś pytankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No BTC jest w porzadku, również bylam juz 3x w stanach,2x z BTC a ostatnim razem z CCUSA Z .CCUSA jestem również bardzo zadowolona,no i maja ta przewage nad BTC ze nie trzeba u nich kupowac biletu lot.Zaoszczedzilam na tym ok 1000zl:) Moja wizyta w konsulacie byla rowniez formalnoscia.Kosul tez nie zapytal o zaden index,zaswiadczenie o przelozeniu obrony.nic kompletnie.luz na 100%.Ja sie panicznie boje ze nie dostane wizy,bo najprawdopodobniej chce juz zostac w stanach na stale..wiec musze zrobic wszystko bym wygladala dla konsula jak najbardziej uczciwie:)

pozdrawiam i milej niedzieli:)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o bilety z BTC jest opcja, że jesli masz własny kontrakt to placisz im $100 jako opłata rezygnacyjna i kupujesz bilet sama, to chyba nie jest wiele . A jesli chcesz byc jak najbardziej wiarygodna dla konsula to poprostu nie możesz pokazać po sobie że jest cos co chcesz ukryć, no i trzeba wierzyc że się uda. Ja w to wierze.

Powodzenia i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...