Skocz do zawartości

FCE a TOEFL


Rekomendowane odpowiedzi

jade na w&t i zastanawiam sie czy mówia na miejscu ze mam FCE. Amerykanie maja swojego TOEFL'a wiec mo?e moj certyfikat nie bedzie mile przyjety... A jak to jest z poziomami, czy FCE to odpowiednik TOEFL'a? Pmo?ecie :?: :wink:

Druga sprawa to,?e obawiam sie mimo wszystko jak moj angieski wypadnie...bede pracowa3a z samymi amerykanami wiec bede zdana na siebie.Czekam na wasze doświadczenie z tym związane. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to pracodawca nawet nie bedzie pytal o certyfikat. Po prostu wywnioskuje z rozmowy na jakim jestes poziomie i przydzieli odpowiedni zakres obowiazkow. W USA spotkalem wiele osob, ktore praktycznie nie mowily po angielsku :) Testy jezykowe organizowane przez biuro to przeciez jedna wielka sciema. Tylko, ze osoby bez angielskiego zalapaly sie w znanym mi przypadku na nocne sprzatanie toalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...osoby bez angielskiego zalapaly sie w znanym mi przypadku na nocne sprzatanie toalet.

No bo kto ma to robic jesli nie zagraniczni studenci, ktorym brak znajomosci jezyka nie pozwala przydzielic pracy, w ktorej mieliby kontakt z amerykanskimi klientami lub nawet wspolpracownikami. Zreszta w tym wypadku nie moga nawet dyskutowac na ten temat z pracodawca, no bo jak? po Polsku? :)

Jesli ktos jest na tyle odwazny, aby jechac do pracy za granica, bez znajomosci jezyka to musi liczyc sie z najgorsza robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylam nigdy w Sanach ani w Angli,nie poslugiwalam sie pelnometrazowo angielskim.Mam w prawdzie przyjació3 z ktorymi moge sie tylko w tym jezyku porozumiec wiec tragicznie nie jest :wink: tylko wiecie...ameryka i ja....to jest co innego rozmawiac z kims w Polsce nawet obcokrajowcem a co innego jak amerykanie beda nawijac w takim tepie jak my po polsku... Pewnie niepotzrebnie panikuje:) Nie moge sie juz doczekaa wyjazdu i sprawdzenia siebie tam... Buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszmy mo?e lepiej na forum to mo?e i innym sie cos doradzi:) Ja tez jade z Fostera ale z opcja independent, mam w3asnego pracodawce w Detroit w Michigan. Jade pierwszy raz na w&t i w ogole do Stanów te? pierwszy... jestem dobrej mysli ale i pe3na obaw.

Jedziesz przez pośrednika Travele?? ja tak i jestem jak narazie bardzo zadowolona:))) Znalazlam sobie juz bilecik nie w astronomicznej cenie(595$ wylot 2o czerwca) i czekam z niecerpliwoscia na wyjazd...

Chaotyczne to troche ale jutro mam egzamin i sama rozumiesz Gosiu:)

mam pytanie do Ciebie i innych forumowiczów:ile mozna przywieśa z takiego wyjazdu??? Wiem ?e du?o i nic i ze to zalezy od wielu rzeczy dlatego pytam ile Wy przywie?liście albo wasi znajomi.Konkretnie prosze:)

Buziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Evrin,

Melduje jedna prace w kasynie/hotelu jako housekeeper i zarobki po 4 miesiacach w wysokosci $5500. W Nevadzie sa niskie koszty mieszkania i jedzenia, wiec za zarobione pieniadze zjechalem prawie cale Stany i zwrocil mi sie koszt wyjazdu. Znajomi, ktorzy tyrali na 2-3 etaty i po pracy wracali do domu na wakacje w Zakopanym (przesada) potrafili wrocic do Polski z $8000.

Wracajac do tematu jezyka to uwiez mi, ze nie masz co sie bac :) Jadac tam duzo rozumialem, ale z mowieniem bylo kiepsko. Po miesiacu przelamujesz strach przed mowieniem i jesli masz okazje pracowac w anglojezycznym towarzystwie to nawet myslisz po angielsku. Takiej okazji nie da Ci zadna szkola jezykowa. Po powrocie jeszcze przez kilka tygodni odruchowo mowilem "thank you" i "sorry" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek za odpowied?!

Ja niestety zalicze sie chyba do grupy Twoich znajomych :) Studiuje jak na razie prywatnie a to kupa szmalu... poza tym myle o kupnie autka ale jakiegos malego wypadu nad Niagare(bede miala niedaleko albo nad jeziora w MI) nie wykluczam :lol:

A z tym moim jezykiem to jest tak ze ja bardzo lubie mowic i jak juz sie wkrece w klimat to śmigam...ale najpierw trzeba sie oswoic, tak jak pisales :)

W tym roku te? sie wybierasz na w&t?

Pozdrawiam nocnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...