Skocz do zawartości

FCE a TOEFL


Rekomendowane odpowiedzi

Edytowanie swoich wypowiedzi to świetna sprawa:) Sama przed chwila juz chyba ze 3 razy cos zmienialam, bo zamotana dzis jestem :)

A co myślicie o tutejszych emotach? Bo mi tak średnio... Jak patrze na te buzki to nie przypominaja one za bardzo mojej bu?ki :wink: Ale ogólnie forum mi sie podoba... no i admin obecny:)

Ciekawe czy to forum wyprze 2p... we'll see

Bajobongo

Jeszcze ma3e pytanko: chcialabym zamieścia obrazek pod swoim nickiem ale on chyba przekracza dozwolona wielkośa. Jak mam to sprawdzic? Próbowalam juz kilka zamieścic i nic... a Wy swojej macie! Ciao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ma3e pytanko: chcialabym zamieścia obrazek pod swoim nickiem ale on  chyba przekracza dozwolona wielkośa. Jak mam to sprawdzic? Próbowalam juz kilka zamieścic i nic... a Wy swojej macie! Ciao

skopiuj jakis z sieci --> edytuj z programu paint tzn jesli jest za duzy to zmniejsz jego rozmiary po przekatnej klikajac na

1. obraz

2. rozciagnij / pochyl

3. i w pudelkach w poziomie w pionie zmniesz wartosc np do 50%

4. zasavuj

5. importuj w dziale profil

F

PS milej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]A co myślicie o tutejszych emotach? Bo mi tak średnio... Jak patrze na te buzki to nie przypominaja one za bardzo mojej bu?ki [...] chcialabym zamieścia obrazek pod swoim nickiem ale on  chyba przekracza dozwolona wielkośa. Jak mam to sprawdzic? Próbowalam juz kilka zamieścic i nic...[...]

Witam,

Zgodnie z ?yczeniem udostepni3em du?o wiekszy wybór emotów. Pisząc post prosze "kliknąa" na "Wiecej ikon" :smt045

Postaram sie równie? w najbli?szym czasie umieścia w dziale "Wasze opinie i sugestie" instrukcje zamieszczania obrazków. W tym dziale prosze umieszczaa wszelkie propozycje dotyczące zmian.

Do Evrin: Jeśli chcesz umieścia tu konkretną grafike to prześlij mi ją na adres admin@usa.info.pl

Pozdrawiam :smt039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku te? sie wybierasz na w&t?

Niestety jestem juz za "stary". Ale super wspomnienia pozosta3y.

Jedna rada: Pracuj nawet na 3 etaty jeśli dasz rade ale koniecznie zobacz przed wyjazdem wszystko co sie uda. Pieniadze pieniedzmi, ale nie wiesz czy bedziesz miala jeszcze w przyszlosci okazje aby tam wrocic i pozwiedzac. Wspomnienia sa najwazniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witka

Czytając ten topik nasune3o mi sie kilka rzeczy.

Po pierwsze angielski. Do3ączam sie do wypowiedzi, ?e nikt Ci tam nie bedzie raczej sprawdza3 certyfikatów jeśli dobrze mówisz po angielsku. Jeśli s3abo to ?aden certyfikat nic Ci nie da. By3em tam pierwszy raz nie znając w3aściwie angielskiego. Wiadomo troche kuma3em (dzieki filmom, piosenkom) ale wcale nie musia3em czyścia toalet po nocy. Fuchy najlepszej tez nie mia3em- ride operator, ale mia3em stycznośa z amerykaninami dzieki temu umia3em ju? po miesiącu ca3kiem nie1le sie dogadaa. Na nastepny rok by3em ze znajomymi i chocia? oni mieli jakieś kursy, certyfikaty, angielski przez 10 lat to i tak ja musia3em t3umaczya na początku bo nie mogli sie przyzwyczaia do "amerykanskiego be3kotu". Dla mnie british english to be3kot. Tak wiec trzeba sie os3uchaa i nie baa sie mówia i wszystko bedzie dobrze.

Po drugie fajnie, ?e macie takie piekne wizje finansowe, ale 3atwo mo?ecie sie na nich przejechaa. Wiadomo mam znajomych, którzy przywozili nawet ok 10 tys $ :) ale mam równie? takich, którym wyjazd sie nie zwróci3 :cry: . Widze, ?e ju? nikt nie pamieta afer jak biura wysy3a3y do pracy na powielone oferty od pracodawców i pó1niej sie okazywa3o, ?e pracy nie ma i trzeba oddawaa krew za pieniądze (co roku to samo a przed wyjazdem nikt o tym nie pamieta :shock: ). Poza tym pamietajcie, ?e w okresie wakacyjnym takich studentów jak wy to jedzie ca3a masa z wielu krajów wiec jak bedziecie w z3ym miejscu to dostaniecie u swojego pracodawcy max. 30h tygodniowo i drugiej roboty nie bedzie. Tak wiec du?o zale?y od szcześcia i sam jezyk nie wystarczy. Oczywiście nie ma co sie martwia na zapas ale trzeba sie te? przygotowaa na taką ewentualnośa a nie obiecywaa sobie z3ote góry. W ka?dym razie w góre serca. Pozdrawiam :) :smt006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

certyfikat certyfikatem jednak najwazniejsze dla pracodawcy czy

a) dobrze mowisz po angielsku

:) spozniasz sie do pracy

c) czy bierzesz offy jak ma duze zapotrzebowanie  

d) czy dobrze pracujesz

F

Sama bylam juz kilka razy w USA i jade znowu oczywiscie. Moja rada: wezcie sobie do serca, to co napisal Fiendix, myslcie pozytywnie, liczcie glownie na siebie i chwytajcie okazje, a jak szczescie Wam dopisze to za 4 miesiace nawet do 20tys.$ jestescie w stanie przywiezc - zalezy jeszcze w jakim charakterze tam jedziecie - przykladowo jest spora roznica pomiedzy zarobkami housekeepingu badz maintenance'ow i kelnerow badz manager'ow.

Niestety rowniez znam osoby, ktore pomimo staran i tyrania po 15h dziennie wrocily z USA na zerze lub nawet ponizej - ale to jednostki, wiec zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka ;)

Co do waszych polemizacji na temat jezyka angielskiego moge jeszcze dodaa, ?e dla Amekykaninów wa?na jest ogólna aparycja. Uśmia3am sie wype3niając umowe o prace, gdzie wyt3uszonym drukiem znajdowa3y sie warunki i rulez pracodawcy - "przed przybyciem do pracy delikwent zobowiązany jest wziąa prysznic" :D Kiedy macie uśmiech od ucha do ucha, to spo3eczenstwo bedzie mia3o do Was taki? sam stosunek. Amerykanie na Po3udniu (South Carolina) są dziwni i raczej obojetni. W tym roku wybieram sie na Pó3noc <--------- konkretnie NYC :)

Śledzi3am wasz topik i widze, ze są tutaj wypowiedzi wielu doświadczonych studentów, którzy mieli ju? do czynienia z workiem za oceanem :) np Marek - mówisz świetą prawde, warto zwiedzia USA bo mają tam przepiekne miejsca :lol: Wiesz mo?e cokolwiek nt NYC: gdzie wynająa bezpieczne lokum, gdzie skutecznie szukaa pracy ?? A mo?e ktoś zna ludzi szukających w NYC wspólokatorów :) Bede wdzieczna za wszlkie wskazówki ;) G3owa do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Martucha,

Niestety pracowalem tylko na zachodnim wybrzezu. W NYC bylem tylko przez pare dni pod koniec zwiedzania USA. Pamietam tylko, ze przerazily mnie tamtejsze ceny. Przyzwyczajony do cen z kasyniarskich miasteczek Nevady (za 20-30$ spokojnie mozna bylo wynajac pokoj w hotelu) w NYC najtanszy motelik to kwestia $100. Oczywiscie wszystko jest kwestia rozeznania. W samolocie spotkalem dziewczyne, ktora byla zachwycona praca w NYC (W&T) i koniecznie chciala wracac tam w przyszlym roku.

Powodzenia!

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marek wielkie dzieki za info. :lol: Wiesz jak to jest, ka?dy lubi coś innego. Ludzie mają ró?ne upodobania i gusta. Wielu studentów jedzie do NYC i wraca z dozą rozczarowania, nie zastaja tam tego czego szukali ... ale tak na serio to czegó? spodziewali sie po światowej metropolii do której przyje?d?aja ludzie z przeró?nych zakątków :-/ to jest gigant i tyle ... ale mnie tam po prostu strasznie ciągnie odkąd pozna3am kilka osób z NYC :-) i ju? nie moge sie doczekac 02.06 :) chyba oszaleje :) pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
piszmy mo?e lepiej na forum to mo?e i innym sie cos doradzi:) Ja tez jade z Fostera ale z opcja independent, mam w3asnego pracodawce w Detroit w Michigan. Jade pierwszy raz na w&t i w ogole do Stanów te? pierwszy... jestem dobrej mysli ale i pe3na obaw.

mam pytanie do Ciebie i innych forumowiczów:ile mozna przywieśa z takiego wyjazdu??? Wiem ?e du?o i nic i ze to zalezy od wielu rzeczy dlatego pytam ile Wy przywie?liście albo wasi znajomi.Konkretnie prosze:)

Buziaki

Co do pytania ile mozna przywiezc.

Jezeli bedziesz pracowac w rejonie Detroit Metro to...hmmm nie jest tam raj. Zalezy jak trafisz. Moze trafic sie uczciwy pracodawca i male koszty, ale mozesz tez harowac za marne $6.

Niestety w Detroit bez auta nie da sie zyc. Dolicz koszty paliwa, "insiury" i samego auta.

I pamietaj miasto Detroit nie jest ladnym miejscem. Nie tak wyglada cala ameryka :lol: Zrob sobie wize kanadyjska, bo blisko.

Tak z moich obserwacji: Work & Travel: od -$200 do $11000. Srednia to ok. $2000-$2500 na czysto po odzyskaniu podatku.(4 ms pracy wraz z Travel :o ). Hardcorowcow malo znalem z reszta oni i tak nie przyznaja sie do swoich zarobkow i najczesciej zostaja w usa na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...