Skocz do zawartości

skradziony numer karty debetowej


Rekomendowane odpowiedzi

Okazalo sie, ze z naszego konta zniknelo $ 1500, czy ktos mial podobna sytuacje? Czy pieniadze udalo sie odzyskac?

Numer karty zostal skradziony przez internet, nigdy nie uzywalismy karty na "podejrzanych" stronach internetowych. 2 dni placilismy expedii i dokladnie w tym samym czasie na koncie pojawil sie "ubytek"...

Skradzione pieniadze zostaly wykorzystane na zakup biletow lotniczych, shipping i PHONE AND WIRELESS LOMPOC - cokolwiek to znaczy.

Karta zostala natchmiast zablokowana, bank rozpaczal procedury zwiazane z kradzieza. Dla mnie sprawa wydaje sie prosta - ktos kupil bilety lotnicze na nasza karte, co to za problem odnalezc kto to taki?!? (bilet musi byc na kogos wystawiony, dodatkowo shipping)

Bank stwierdzil ze ma 10 dni na rozpoznanie sprawy. Ja zglosilabym sprawe na policje, ale w banu powiedziano nam, ze to oni sie tym zajmuja.

Drugi problem to oplata na PHONE AND WIRELESS LOMPOC - kwota jest w dalszym ciagu pending, czy moga sciagnac wiecej pieniedzy z naszego konta, jesli karta jest juz zablokowana??

Sprawa wydaje sie prosta, ale czy rzeczywiscie?

czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Nie wiem czy mozna ostrozniej korzystac z karty niz my, a jednak nie ustrzeglo to nas przed kradzieza :D Pilnujcie swoich kart

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie, ze z naszego konta zniknelo $ 1500, czy ktos mial podobna sytuacje? Czy pieniadze udalo sie odzyskac?

Numer karty zostal skradziony przez internet, nigdy nie uzywalismy karty na "podejrzanych" stronach internetowych. 2 dni placilismy expedii i dokladnie w tym samym czasie na koncie pojawil sie "ubytek"...

Skradzione pieniadze zostaly wykorzystane na zakup biletow lotniczych, shipping i PHONE AND WIRELESS LOMPOC - cokolwiek to znaczy.

Karta zostala natchmiast zablokowana, bank rozpaczal procedury zwiazane z kradzieza. Dla mnie sprawa wydaje sie prosta - ktos kupil bilety lotnicze na nasza karte, co to za problem odnalezc kto to taki?!? (bilet musi byc na kogos wystawiony, dodatkowo shipping)  

Bank stwierdzil ze ma 10 dni na rozpoznanie sprawy. Ja zglosilabym sprawe na policje, ale w banu powiedziano nam, ze to oni sie tym zajmuja.

Drugi problem to oplata na PHONE AND WIRELESS LOMPOC - kwota jest w dalszym ciagu pending, czy moga sciagnac wiecej pieniedzy z naszego konta, jesli karta jest juz zablokowana??

Sprawa wydaje sie prosta, ale czy rzeczywiscie?

czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Nie wiem czy mozna ostrozniej korzystac z karty niz my, a jednak nie ustrzeglo to nas przed kradzieza :D Pilnujcie swoich kart

pozdrawiam

1. Dzwon do banku i skasuj ta karte. Takze poinformuj ich ktore transakcje nie byly autoryzowane przez Ciebie. Powiedz im ze chcesz "dispute charges".

2. Wydrukuj wszsytkie informacje (miejsca tych zkupow, sumy itp) i udaj sie na policje i zloz raport. Nie ociagaj sie z tym i zrob to jak najszybciej.

3. Jak masz mozliwosc to znajdz adresy i telefony firm w ktorych nielegalnie uzyto Twojej karty. Czasami sami Ci moga zwrocic pieniadze.

Takie samo cos sie stalo dla mnie. Ktos uzyl mojej karty visa debit i zrobil zakupy na okolo $300. Ponformowalem bank i policje oraz skontaktowalem sie z firma gdzie ta karta byla uzyta. Po tygodniu czasu kase mi oddano. Moj brat mial troche gorzej. Za pierwszym razem ktos uzyl jego karte kredytowa na zakup komputera Dell (cos kolo $2500). Po miesiacu czasu kredyt zostal zwrocony. Innym razem ktos zakupil bilety lotnicze uzwajac jego karte. Proces zwrotu zajao rowniez cos kolo miesiaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem to oplata na PHONE AND WIRELESS LOMPOC - kwota jest w dalszym ciagu pending, czy moga sciagnac wiecej pieniedzy z naszego konta, jesli karta jest juz zablokowana??

Sprawa wydaje sie prosta, ale czy rzeczywiscie?

czy ktos byl w podobnej sytuacji?

Nie wiem czy mozna ostrozniej korzystac z karty niz my, a jednak nie ustrzeglo to nas przed kradzieza :D Pilnujcie swoich kart

pozdrawiam

Skontaktuj sie z nimi, i byc moze sami oddadza kase. Ja tak zrobilem w moim przypadku (inna firma).

Lompoc Phone & Wireless

1313 E. N. "H" Street

Lompoc, CA 93436

#805-735-6170

Open Mon-Wed 10am-6pm, Thu-Fri 10am-8pm, Sat 10am-5pm,

Sun 11am-3pm

AND

326 N. "H" Street, Suite A

#805-735-5561

Open Mon-Fri 10am-6pm, Sat 10am-5pm, Sun 11am-3pm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie, z bankiem wszystko zalatwione, wedza o transakcjach, karta jest zablokowana, powiedziano nam rowniez, ze to placowka banku zajmuje sie "sciganiem" zlodziei i odzyskiwaniem pieniedzy, ze nie ma potrezby kontaktu z policja tu jestem troche konfiuzd :/

dam znac jak sie sprawa skonczyla

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...