Skocz do zawartości

Wyjazd do USA


Rafik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam do Was pytanie. Chcemy z ?oną wyjechaa do USA. Bedziemy staraa sie o wize turystyczną ale chcemy tam jak najszybciej zmienia nas status na wize pracowniczą. Jesteśmy m3odzi, dobrze wykszta3ceni znamy jezyk angielski.

Czy jest taka mo?liwośa, bo ie chcemy tam jechaa i zostaa nielegalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz, ?e nie ma ?

Masz jakieś doświadczenia w tym temacie, czy tak sobie strzeli3eś ?

Nie strzelilem... Nie uda Ci sie zmienic statusu wizy BEZ POWROTU do Polski, a nie o to Ci chodzi :evil:

Zastanawiam sie, poniewa? znalaz3em dzisiaj na stronie rządowej USA taką oto informacje:

nonimmigrant temporarily enters the United States for a specific purpose such as business, study, or pleasure. When you entered the country as a nonimmigrant, a U.S. immigration inspector should have examined your passport and visa and then given you a Form I-94 (Arrival/Departure Record). This record should tell you (in the lower right-hand corner) when you must leave the United States. You can prove you did not violate U.S. laws by turning in your Form I-94 to the proper authorities when you leave the country. If you want to extend your stay in the United States, then you must ask for permission from the US Citizenship and Immigration Services (USCIS) before your authorized stay expires. Proof that you are willing to obey U.S. immigration laws will be important if you want to travel to the United States as an immigrant or nonimmigrant in the future. If you break immigration laws, you may also become subject to removal (deportation).

Co świadczy3oby o tym, ?e jednak mo?na coś zrobia na miejscu ?

A mo?e sie myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem te? sie nie da. By3em na turystycznej i w swej naiwności poszed3em do SSO i zapyta3em, czy istnieje mo?liwośa pracy na takowej wizie :D Panie grzecznie odpowiedzia3a, ?e gdybym za3atwi3 papiery, ?e chodze tu do szko3y i potrzebuje na czesne to mo?e i da3oby sie coś takiego za3atwia. Tak, czy inaczej wiąza3oby sie to ze zmianą rodzaju wizy, a tego nie mo?na, jak napisa3 zresztą Chomik, zrobia bez powrotu do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym za3atwi3 papiery, ?e chodze tu do szko3y i potrzebuje na czesne to mo?e i da3oby sie coś takiego za3atwia.

Nie wiem jak jest teraz - kiedys Urzednik Imigracyjny mogl wpisac w papiery, ze jestes "Prospective Student" i chyba byla mozliwosc zmiany na F1...

Napisalem Rafikowi, ze sie nie da, bo wspominal o wizie pracowniczej, wiec wzialem pod uwage wize H... A co do tej, to zmienily sie przepisy i - nie wchodze w dyskusje, czy wczesniej mozna bylo otrzymac zmiane na nia z turystycznej - TRZEBA wrocic do Polski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...