Skocz do zawartości

wyludzanie kasy za zwiazki zawodowe :/


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

hej

ja rok temu mialam 2 prace i w obu pracach musialam placic na zwiazki zawodowe. niestety pracodawca nie dal mi zadnych formularzy do wypelnienia jesli chodzi o zwrot. powiedzieli nam, ze Local nie jest zwracany.

czy jest mozliwe teraz odzyskanie tego, co musialam na zwiazki zaplacic?? chociaz czesci??

Karolka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie byłaś, zakładam, że w AC i w obu pracach płaciłaś na Local54, jeśli tak było to powinnaś płacić tylko w jednej z nich, chodzi o przynależność do związku, nie można 2 razy przynależeć. Co do odzyskania to nie wydaje mi się żeby było to możliwe, też szukałem, ale nikt nie wie, albo twierdzi, że się nie da, jeszcze jak byłem w USA to szukałem jakiegoś wyjścia i podobno można tą kasę odzyskać jeśli się pracowało mniej niż 3 miechy(nie jestem pewny tego terminu, dziura w pamięci, ale wiem że się nie łapałem więc musiało to być mniej niż 3,5 miesiąca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również pracowałem w AC i musiałem płacić na zwiazki. A tak naprawde gówno od nich dostałem bo, Ci którzy są obywatelami np. 4 lipca i 11 wrzesnia dostali 150% pensji a ja nie bo jestem sezonowym, na pytanie dlaczego tak się dzieje kobieta ze zwiazku odpowiedziała, że jak mi sie nie podoba to mogę brać dayoffa i świętować.

Związki są po to np. żeby troszczyc się o to, zeby pracownikowi już po 3 miesiącach została podniesiona pensja (oczywiscie mi nie podnieśli bo sezonowy).

Kiedy wdałem się w dyskusje z jednym kolesiem ze zwiazków i swierdziłem, że to jest wyłudzanie kasy od sezonowych to swierdził, że oni nas nie potzebują i tak naprawde robią łaskę, że możemy pracować. Na argument, że za 6,96$ normalny amerykanin by nie pracował i niech przestanie mi bzdury opowiadać stwierdził, że albo podpisze albo out z pracy.

Także te związki to jakiś socjalizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem to samo, po prostu koleś myślał, że ma do czynienia z [beeep]mi i upośledzonymi i chyba mu się nie podobało, że jestem w stanie prawidłowo ocenić co mogą dla nas zrobić związki i co o tym myślę i mu to powiedzieć w twarz, czyli dokładnie to do czego doszedł Groch i taką samą odpowiedź dostałem, ale i tak się migałem do czasu kiedy przyskrzynili mojego managera, który musiał się podporządkować i zagroził, że mnie zwolni jak nie podpisze i nie zapłacę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja local 54 wypełniłem od razu bo pierwszy raz to wiadomo ale znajomi, którzy byli po raz kolejne migali sie okrutnie od tego i z całej ekipy jednemu kolesiowi się udało tylko a reszta musiała płacić.

Niestety my dla związków jesteśmy tylko nabijaniem kasy i koniec kropka a prawo jest takie, że musimy płacić.

Chyba, że jest ktoś kto zna się na tym dobrze i może zaproponować inną możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...