Skocz do zawartości

Umowa o prace w&t


Rekomendowane odpowiedzi

to tragedia,ze nie wiem,ale co to jest ten SEVIS?

SEVIS (Student and Exchange Visitor Information System) to internetowy system, stworzony przez amerykanski Urząd Imigracyjny. Ma on dostarczaa bie?ących informacji o studentach i uczestnikach programów wymiany studentów przebywających na terenie Stanów Zjednoczonych na wizach typu J i F. Dzia3anie systemu obejmuje okres od momentu otrzymania wizy do ukonczenia programu. Podstawowym zadaniem tego systemu jest monitorowanie pobytu studenta na terenie Stanów Zjednoczonych, dat jego przylotu i wylotu, zmian adresu zamieszkania, pracodawcy lub zmian programowych. SEVIS zawiadamia równie? o wszelkich wydarzeniach, którymi studenci mogliby bya zainteresowani, jak koniec wa?ności wizy czy formularza DS-2019. Ka?dy ze studentów ma obowiązek zalogowania sie w systemie SEVIS do 15 dni po przylocie do USA. Konsekwencją niedope3nienia tego obowiązku bedzie uniewa?nienie wizy, ubezpieczenia i formularza DS-2019. Tym samym bedzie to oznacza3o nielegalne przebywanie na terenie USA i mo?e skonczya sie deportacją. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ka?dy ze studentów ma obowiązek zalogowania sie w systemie SEVIS do 15 dni po przylocie do USA. Konsekwencją niedope3nienia tego obowiązku bedzie uniewa?nienie wizy, ubezpieczenia i formularza DS-2019. Tym samym bedzie to oznacza3o nielegalne przebywanie na terenie USA i mo?e skonczya sie deportacją.  :evil:

Mo?esz napisaa Chomiczku na czym polega to "logowanie" Bo w zesz3ym roku te? chyba ju? dzia3a3 ten system???

A ja nigdzie sie nie logowa3m.

A mo?e pracodawca to za mnie zrobi3??? Nie wiem??

Jest taka mo?liwośa??

Mam nadzieje ?e w tym roku nie bede mia3 ?adnych problemów bo w zesz3ym roku sie nie zalogowa3am :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w3asnie ja te? w zesz3ym roku nigdzie sie nie logowa3am:(

Poza tym,jak to w3aśnie jest: jestem monitorowana przez ca3y czas pobytu w USA,no ale zmieniając prace, czy podró?ując,to musze gdzieś to zg3aszaa:gdzie jestem i co robie?beznadziejnie.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi o to ze po przylocie do USA musisz sie zameldowac u fundacji ktora Cie sponsoruje. Rozne fundacje roznie to robia ale najpopularnijesze metody to:

1) Telefonicznie

2) e-mail

3) Faksem

4) Wypelnienie formularza online (np CIEE)

Jesli tego ktos nie zrobil w ciagu 30 dni od przylotu to fundacje moze wycofac sponsorowanie programu a departament stanu cofnac wize.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiendix wiesz mo?e jak CHI loguje so tego systemu bo w tym roku jade z nimi i jestem ciekawa??? :shock:

Mam nadzieje ?e nie bede musia3a jechaa na jakiśg3upi orientation w NY albo w jakimś innym Chicago.

Tym bardziej ?e w zesz3ym roku nic ciekawego tamnie poiwedzieli.

A mnie sie zapytali po co w ogóle przyjecha3am??

Skoro jestm ju? drugi raz na W&T. Przecie? wszystko wiem i SSN te? mam.

A ja przyjecha3m bo Polsce mi powiedzilei ?e koniecznie ale to koniecznie musze jechaa na to orientation - taki wymóg z AA

Paranoja.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...