Skocz do zawartości

znowu samochod...


newa

Rekomendowane odpowiedzi

kochani przeczytalam tysiace postow, kilka nawet w tej sprawie napisalam na ten temat (na roznych forach)i w dalszym ciagu nie znam odpowiedzi...

jestem w USA kilka miesiecy, posiadam GC, w grudniu wybieram sie na 3 miesiace do Polski i chce miec czym w kraju jezdzic wiec planuje przeslanie samochodu (ktorego jeszcze nie kupilam). Nie mam zamiaru rejestrowac go w Polsce, chcialabym jezdzic na amerykanskich numerach, a pozniej zostawic na jakis czas ten samochod w Poslce bo za rok (kolejnym razem kiedy przyjade do Poslki ) znow chcialabym nim jezdzic...i teraz - jak ma sie do tego wszytskiego placenie cla (kiedy sie placi clo?przy rejestracji? czy juz przy przesylaniu musze cos deklarowac?)czy taki pomysl jest w ogole mozliwy do zrealizowania? pomozcie bo juz mnie glowa od tego boli:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani przeczytalam tysiace postow, kilka nawet w tej sprawie napisalam na ten temat (na roznych forach)i w dalszym ciagu nie znam odpowiedzi...

jestem w USA kilka miesiecy, posiadam GC, w grudniu wybieram sie na 3 miesiace do Polski i chce miec czym w kraju jezdzic wiec planuje przeslanie samochodu (ktorego jeszcze nie kupilam). Nie mam zamiaru rejestrowac go w Polsce, chcialabym jezdzic na amerykanskich numerach, a pozniej zostawic na jakis czas ten samochod w Poslce bo za rok (kolejnym razem kiedy przyjade do Poslki ) znow chcialabym nim jezdzic...i teraz - jak ma sie do tego wszytskiego placenie cla (kiedy sie placi clo?przy rejestracji? czy juz przy przesylaniu musze cos deklarowac?)czy taki pomysl jest w ogole mozliwy do zrealizowania? pomozcie bo juz mnie glowa od tego boli:D:D

Siemka z tego co wiem to clo i oplaty sie placi przy dotarciu do PL ... naliczaja rozne podatki w zaleznosci od stanu samochodu , rocznika ... i im starszy tym wiekszy podatek + kontener na w ktorym samochod bedzie przewozony czyli koszt ok 1000 dolarow a z jazda na amerykanskich numerach w PL to nie wiem niestety jak jest ... tyle co wiedzialem to napisalem :D...pozdrowienia ...

PS. Ale wydaje mi sie ze w tej cenie tych wszystkich kosztow bys kupila w Polsce samochod jezeli ma CI tylko sluzyc do jazdy :D a nie ma byc jakims Mercedesem to do tych 4 - 5 tys cos kupisz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasowy przywóz środka transportu w celach prywatnych

Środki transportu, zarejestrowane poza obszarem celnym Wspólnoty, którymi ta osoba przybywa na obszar Wspólnoty, mogą być przedmiotem odprawy czasowej z całkowitym zwolnieniem z należności przywozowych. Zgłoszenie celne może być dokonane bez przedstawiania jakiegokolwiek dokumentu celnego.

Pojazdy te mogą być wykorzystywane przez podróżnego przez okres jego przebywania na obszarze Wspólnoty, wyłącznie w celu realizacji tych zadań, które były powodem jego przyjazdu.

Podróżny mający miejsce zamieszkania na obszarze celnym Wspólnoty może korzystać ze środków transportu zarejestrowanych poza obszarem Wspólnoty, w przypadku gdy będzie używać w celach prywatnych środków transportu okazjonalnie, na zlecenie posiadacza rejestracji, który przebywa na obszarze celnym Wspólnoty w momencie używania.

http://www.mf.gov.pl/sluzba_celna/dokument...al=525&id=47196

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ amerykanskie samochody maja inne światla tylnie i przednie trzeba je przerobic na europejskie inaczje samochod nie nadaje sie do poroszania po polskich szosach

Jezeli jestes tymczasowo w Polsce to samochod na amerykanskich numerach nie musi miec swiatel przerobionych na amerykanskie. Jak sie chce taki samochod zarejestrowac w Polsce, to co innego, wtedy trzeba przystosowac do polskich warunkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani przeczytalam tysiace postow, kilka nawet w tej sprawie napisalam na ten temat (na roznych forach)i w dalszym ciagu nie znam odpowiedzi...

jestem w USA kilka miesiecy, posiadam GC, w grudniu wybieram sie na 3 miesiace do Polski i chce miec czym w kraju jezdzic wiec planuje przeslanie samochodu (ktorego jeszcze nie kupilam). Nie mam zamiaru rejestrowac go w Polsce, chcialabym jezdzic na amerykanskich numerach, a pozniej zostawic na jakis czas ten samochod w Poslce bo za rok (kolejnym razem kiedy przyjade do Poslki ) znow chcialabym nim jezdzic...i teraz - jak ma sie do tego wszytskiego placenie cla (kiedy sie placi clo?przy rejestracji? czy juz przy przesylaniu musze cos deklarowac?)czy taki pomysl jest w ogole mozliwy do zrealizowania? pomozcie bo juz mnie glowa od tego boli:D:D

Nie oplaca sie. Po pierwsze nie kazdy ubezpieczyciel amerykanski ubezpieczy Ci samochod jak bedzie on na stale w Polsce. Po drugie co z przegladami stanowymi. Po trzecie samochod bedzie stal przez reszte roku i nikt nie bedzie go uzywal. Pomietaj, ze obywatel polski nie ma prawa jezdzic samochodem na obcych numerac, chyba ze mieszka na stale za granica. Tak wiec powiedzmy Twoj brat mieszkajacy w Polsce na stale nie mialby prawa kierowac tym samochodem, nawet jakby mial notarialne pozwolenie od Ciebie jak dlugo samochod jest na amerykanskich numerach. Tak jak napisal ktos inny, bardziej oplalca sie kupic cos na miejscu i pod koniec wakacji sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz samochody w Polsce są tanie i jest duży wybór. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie na miejscu.

Jeśli koniecznie chcesz targać swój samochód to opłacalne jest tylko korzystanie z mienia przesiedleńczego. Poczytaj o szczegółach tego przepisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...