Skocz do zawartości

Laptop - dwurdzeniowy czy nie ???


Bolciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytaie chce teraz zakupic laptopa i zastanawiam sie czy lepiej brac cos z rodziny core duo intela lub thurion 64 x2 amd czy moze lepiej cos na tradycyjnym procesorze semprona badz celeron m.

Zaznaczam ze komputer bedzie uzywany w pracy biurowej przegladania netu, ogladania filmow i czasem giercowania w onlinowe multiplayery.

Jedno jest pewne ramu min 1gb teraz tylko pytanie o procesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zasadniczo laptopy oparte na AMD posiadaja krotki czas pracy na baterii. Tak przynajmniej mi doradzali w sklepie (best buy) pozatym tez duzo ludzi tutaj na forum oraz gdzie indziej narzeka na procki AMD w lapciakach. Dla porownania napisze, ze przy laptopie Della Inspiron b130 zamowilem lepsza baterie (i drozsza....) i musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony bo komputer wytrzymuje do 5.5h na baterii... Faktycznie to prawda, obejzalem w tym czasie 2 filmy na DVD i jeszcze bylo 15% energii. Jednak to wynik polaczenia baterii i dobrego procka Intela Centrino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na baterii to mi wlasciwie nie zalezy bo w wiekszosci bedzie on podlaczony do sieci. W zupelnosci wystarczylo by ok 2-3h pracy przy zalozeniu robienia prezentacji czy tam pracy w pociagu itp.

Co do giercowania to moj brat bedzie tego uzywal do gier typu EVE lub Everquest 2 jako komputer dla drugiej postaci wiec raczej grafa wazna bedzie i mysle ze zorganizuje tu jakiegos GF FX do laptopow

Tylko ciagle mnie nurtuje pytanie czy lepszy AMD czy intel no i czy 2 rdzeniowy czy nie. Na nowych procach sie wogole nie znam ale w desktopach zawsze mialem AMD-ki i zawsze z nich zadowolony bylem.

Co do nowych procow to nie mam zielonego pojecia co i jak wiec prosze o rade duo core czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porownywalny cenowo procesor amd i intela zawsze prawie amd bedzie wydajniejszy nie chce sie rozpisywac poprostu tak jest ze gry to amd , przetwarzanie dzwieku ,obrazu, czyste obliczenia to intel, ja bym kupil turiona X2 lub jak uda ci sie znalesc to intel duo core 2 jesli juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batalia o to czy lepszy AMD czy intel nie ma sensu... Jednak, najwiekszy producent laptopow na swiecie - Dell... nie ma oferty komputerow laptop z procesorami amd. Cos za tym musi byc. Ja juz nie gralem od ladnych paru lat... wiec nie doradze co jest lepsze do gier. Jednak grafa napewno jest najwazniejsza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batalia o to czy lepszy AMD czy intel nie ma sensu... Jednak, najwiekszy producent laptopow na swiecie - Dell... nie ma oferty komputerow laptop z procesorami amd. Cos za tym musi byc. Ja juz nie gralem od ladnych paru lat... wiec nie doradze co jest lepsze do gier. Jednak grafa napewno jest najwazniejsza...

jak bys troche interesowal sie wiedzialbyc ze dell od pol roku instaluje procesory amd w serwerach, a w komputerach stacjonarnych wlasnie od miesiaca czy dwoch natomiast w notebookach maja pojawic sie we wrzesniu procesory amd, a czemu nastepuje to dopiero teraz? bo dell za wylacznosc dla intela mial nizsze ceny u intela , proste!

a co do graf oczywiscie jest ona najawazniejsza ale procesor ma tez swoj udzial pierw wybierz komp z dobra grafa pozniej jak bedziesz miec do wyboru procesor to zacznij sie zastanawiac, sam chcialem kompa z amd miec jednak ze wzgledu na karte graficzna kupilem kompa z procesorem intela bo moj notebook to dell wiec zbytnio nie mialem wyboru do tej pory dell to tylko intel ale wcale nie zalzuje bo bateria mi starcza na ponad 6 godzin przy mocnej karcie graficznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozystam z witryny zaile.com i znalazlem tam jakis czas temu linka do circuitcity

http://www.circuitcity.com/ssm/Acer-Aspire...roductDetail.do

bardzo powaznie zastanawiam sie nad tym modelem jesli mozna to prosze o komentaze odnosnie tego laptopa oraz o wytlumaczenie jak dziala mail-in rabat

Rabat w mailu dziala w prosty sposob - rzecz jest w promocji z nizsza cena, ale Ty placisz calosc, pozniej po kupnie produktu roznica miedzy cena promocyjna, a oryginalna jest Ci zwracana w postaci czeku wysylanego do Ciebie w liscie. Dlatego usluga ta ma stosowna nazwe mail-in-rebate. Okres oczekiwania na ten rebate jest zalezny od firmy ktora oferuje ta usluge, ale zwykle najmniej to kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...