Skocz do zawartości

testament bez rozwodu


ewka1009

Rekomendowane odpowiedzi

czesc moja mama wyszla za obywatela amerykanskiego ale polaka mieszkamy razem od 3 lat niedawno kupilismy dom1 rok temu na ktory obydwoje sa zapisani. mama pracuje a ojczym jest na emeryturze wszystkie pieniadze trzymaja na jednym koncie .jednak niedawno dowiedzialam sie ze ojczym chce napisac testament w tajemnicy przed nami w ktorym chce pozbyc mamy calego majatku(polowy domu)i wszystko chce przepisac swoim wnukom. czy w razie jego smierci moja mama i ja zostaniemy na ulicy? czy wogule cos takiego jest mozliwe?

prosze o kontakt jesli ktos cos wie na ten temat

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mozliwe. Swoja czesc majatku moze zapisac komu chce, wy ewentualnie mozecie potem ten testament podwazyc w sadzie. Mama nie zostanie na ulicy, bo macie dalej polowe domu. Musialabym widziec testament aby Ci cos wiecej powiedziec, bo ty tylko wiesz tyle co slyszalas, a to co jest w testamencie to moze byc zupelnie inna sprawa.

Jesli dom nalezy do nich obojga, to teoretycznie po smierci dom bedzie mamy chyba, ze bedzie testament itd.

Tak jak mowie - trzeba byc znac szczegoly aby cos powiedziec konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...