Skocz do zawartości

komorka w USA


versus

Rekomendowane odpowiedzi

Te karty to jedno wielkie oszustwo !!! Oplaca sie je kupic ale jak siadziesz przy telefonie i wydzwonisz wszystko na raz

A pozatym rypson Virgin wydaje mi sie ma najlepsza opcje na pre paid , przestudiowalem wszystkie mozliwe opcje na pre paid i Virgin mial najlepsza oferte , jak sie nie znasz na reczy to sie lepiej nie wypowidaj !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
witam wszystkich

za tydzien wybieram sie do USA na statek i bede na nim 4 miesiace. myslalem aby kupic sobie karte prepaid na koma aby rodzina mogla ze mna tanio rozmawiac (usluga telefon.wp.pl). moje pytanie to karte jakiej sieci oplaca sie kupic? czy mozna kupic karte na lotnisku (bede w Houston)? czy to prawda ze w stanach placi sie za odebrane polaczenia - jesli tak to ile? czy sa jakies dodatkowe oplaty za korzystanie z komorki (jakies tygodniowe oplaty o ktorych slyszalem plotki) itp.. ?

z gory dziekuje za odpowiedzi - nie bylem w usa i nie wiem jak to wyglada ale moze dzieki wam sie dowiem

pozdrawiam

Versus

Jest jeszcze inne wyjscie: kup jakis tani laptop, albo pozyc, albo wejdz w jego posiadanie jakims innym sposobem, zainstaluj 'skype' i nawijaj z Polska za darmo, albo za niewielkie pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavel1975 - mam laptopa ktorego wezme ze soba na statek, ale teraz pytanie czy w portach jest darmowy bezprzewodowy internet? moim glownym portem bedzie port w Galveston (w okolicach Houston). bede probowal moze bedzie gdzies darmowy necik "przy betonie" to wtedy sprawa sie rozwiaze sama - ale bede musial kupic sobie rowniez albo karte do telefonu (budki) albo karte prepaid na koma aby miec pewny kontakt z domem w polsce - a ile sie placi za odebrana rozmowe? czy to jest jedna kwota niezaleznie od czasu trwania czy za kazda minute bije licznik? i ile mniej wiecej kasuje ?

PS bardzo glupio jest w stanach ze trzeba placic za odebrane polaczenia - niby tak bardzo rozwiniety kraj a komorki jak u nas w latach 90-tych w Centertelu - WSTYD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to dziwne... Karty dostepne na tej stronie kupuje sie w NYC poprostu w sklepach na polskiej dzielnicy i kazdy z nich kozysta.... bo innych nie ma.... wystarczy przeczytac opis karty zobaczy w spisie ile minut polaczenia z Polska... i znalezc numer dostepowy najblizej miejsca swojego zamieszkania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles Virgin moze i ma najtansze i najlepsze opcje pre paid... ale: serwis maja najgorszy ze wszystkich operatorow, do polski smsa nie wyslesz, z polski smsa nie dstaniesz... a jestesmy Polakami wiec bierzemy pod uwage oferowane uslugi w zakresie USA-Europa... tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pavel1975 - mam laptopa ktorego wezme ze soba na statek, ale teraz pytanie czy w portach jest darmowy bezprzewodowy internet? moim glownym portem bedzie port w Galveston (w okolicach Houston). bede probowal moze bedzie gdzies darmowy necik "przy betonie"  to wtedy sprawa sie rozwiaze sama - ale bede musial kupic sobie rowniez albo karte do telefonu (budki) albo karte prepaid na koma aby miec pewny kontakt z domem w polsce - a ile sie placi za odebrana rozmowe? czy to jest jedna kwota niezaleznie od czasu trwania czy za kazda minute bije licznik? i ile mniej wiecej kasuje ?

PS bardzo glupio jest w stanach ze trzeba placic za odebrane polaczenia - niby tak bardzo rozwiniety kraj a komorki jak u nas w latach 90-tych w Centertelu - WSTYD

Mysle ze nie tylko w portach ale rowniez na statku (tym bardziej jezeli jest to jakis wycieczkowiec), z netem jest w junajted stejts zdecydowanie mniejszy problem niz w Polsce.

Co do telefonow, ja mam pre-paida w jakiejs badziewnej sieci TracFone (WalMart 19,99- zestaw startowy z Nokia jakas tam i 30minutami), uzywam go wylacznie do rozmow krajowych, place za przychodzace jak za wychodzace. Nie moge wysylac ani odbierac smsow z i do Polski. Nigdy sie nie interesowalem sie innymi komorkami bo nie bylo mi to potrzebne. Do rozmow z Polska uzywam karty pre-paid i telefonu stacjonarnego (w takim wypadku place wylacznie za karte z ktorej dzwonie na lokalny numer a lokalne sa za free) albo karty i budki (0.5$ lokalne nielimitowane)

Skype wychodzi najtaniej, po US mozna dzwonic za darmo wlacznie z komorkami (do konca tego roku) , do Polski kosztuje chyba 24 centy za 10min. na stacjonarne, na komorki duzo drozej, no i jezeli rodzina tez ma kompa ze skype'm i kamerka dodatkowo mozecie sie widziec i rozmwaic gratis.

Jako telefonu awaryjnego uzywam komorki z TakTakiem, sluzy wylacznie do odbioru i wysylania esemesow, taki lepszy pager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D no niestety to nie wycieczkowiec ale Ro-Ro. net na statku jest ale TYLKO do wysylania i obierania maili ! a pogadac raz na jakis czas trzeba. na pewno bede szukal darmowych HotSpotow w portach ale jesli chodzi o telefon to chyba pozostane z polska karta sim sieci sami swoi gdzie za minute odebranej rozmowy place 4zl - to bedzie awaryjny kontakt, a do dluzszych rozmow to chyba pokusze sie o karte do budki telefonicznej tylko mam jeszce dylemat jaka karte wybrac (najlepiej zeby nie pobierali tygodniowej oplaty). ale znajac zycie to pewnie kupie (bynajmniej na poczatku) pierwsza lepsza jaka bedzie na lotnisku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do dluzszych rozmow to chyba pokusze sie o karte do budki telefonicznej tylko mam jeszce dylemat jaka karte wybrac (najlepiej zeby nie pobierali tygodniowej oplaty). ale znajac zycie to pewnie kupie (bynajmniej na poczatku) pierwsza lepsza jaka bedzie na lotnisku...

Karta nie jest do budki, to pre paid, zdrapka jak karta doladowujaca komorke, mozesz dzwonic z kazdego telefonu korzystajac z kodu ktory na niej jest. Kupujesz-zdrapujesz-dzwonisz na podany na niej lokalny numer (albo kilka do wyboru)-wklepujesz kod-krecisz numer do kraju-gadasz. Mozesz dzwonic z komorki, z budki albo ze stacjonarnego.

Odradzam kupowanie kart na lotnisku i plastikowych kart z mozliwoscia doladowania, kup raczej zwykla jednorazowa, na stacji benzynowej (Sunoco ma dobre karty) albo w jakims mecholskim sklepie. Malo prawdopodobne zeby udao Ci sie kupic karte ktora nie pobiera oplaty tygodniowe, ktora jest zreszta niewielka, jak nie beda pobierac co tydzien to bedzie jakies inne obciazenie. Ja z kart ktore kupuje za 5$ dzwonie ok 2.5 godziny.

Co to jest Ro-Ro? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to dziwne... Karty dostepne na tej stronie kupuje sie w NYC poprostu w sklepach na polskiej dzielnicy i kazdy z nich kozysta.... bo innych nie ma.... wystarczy przeczytac opis karty zobaczy w spisie ile minut polaczenia z Polska... i znalezc numer dostepowy najblizej miejsca swojego zamieszkania....

1. Nie mieszkam w NYC, karty kupilem on-line, dostalem same kody.

2. Ceny sprawdzalem, w/g cennika, z kart ktore kupilem powinienem rozmawiac 10 godzin (z kazdej), na ogol to co pisza na kartach dziele przez 2, z jednej pogadalem moze 40 min. z drugiej nie moglem w ogole skorzystac.

3. Moze sa dobre w NYC nie przecze. Ale mowiles o nich kilka razy na forum nie dodajac tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...