Skocz do zawartości

mój pierwszy wyjazd do stanów


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie dotyczace wypelnienia wniosku, czy mam pozostawic pole puste czy dac kreske przy pytaniu, ktore mnie bezposrednio nie dotyczy, np. podanie nr faxu...Wybieram sie w czwartek na rozmowe z konsulem :) Z gory dziekuje za wszystkie udzielone rady...Trzymajcie kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez inna szkola wypelniania forumlarzy, kazde pytanie ciebie dotyczy, a jezeli nie masz np. rodziny w usa to piszesz "nie mam", jezeli lecisz sama na pytanie "z kim pan/pani podrozuje" odpowiadzasz "podrozuje sama" itp.

Jak najbardziej nie jest wskazane przy staraniu sie o wize turystycza ( ze wzgledow praktycznych) przyznawanie sie do posiadania chlopaka/ dziewczyne, narzeczonego/narzeczonej w stanach.

Z zaproszeniami to bywa tak ze jedni Ci powiedza ze pomagaja inni ze nie pomagaja.

"niech Twoj chlopak wybierze sie do biura imigracji lub spraw cudzoziemcow w USA i tam sie wszystkiego dowie na temat zaproszenia. "

Bez przesady, po co mieszac biuro imigracyjne, zaproszenie to po prostu druk I-134 dotyczacy stanu posiadania i sytuacji osobistej a potwierdzic je mozna u tzw "publicznego notariusza", to nie notariusz w polski sensie tego slowa, a po prostu osoba ktora zaliczyla odpowiedni egzamin. Potwierdza ona sowim podpisem po prostu dane, mozna to zalatwic w banku czy w tzw. agencjach.

Z turystycznymi bywa tak ze nie ma specjalnych zasad w inch przyznawaniu. I tak naprawe to ze bedziesz miala zaproszenie od osoby bedacej mniej wiecej w twoim wieku, plci przeciwnej moze dzialac na twoja niekorzysc 9 posadzenie o chec wyjazdu w celu zawarcia zwiazku malzenskiego), tak samo to ze bedziesz chciala jechac jak piszesz w czasie trwania roku akademickiego, biorac urlop dziekanski.

Najlepsza rada dla ciebie starac sie o wize j-1 i wyjechac w ramach programu work&travel. Po prostu masz wtedy duze szanse na wyjazd, a nei na zasadach loteryjnych jak to jest przy wizach turystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze 2 pytania:

1. czy mam sama przykleic zdjecie?

2. w pytaniu np. "czy kiedykolwiek bylam w stanach?" odpowiedzialam "no" czy w miejscach "when" i "for how long" mam cos napisac czy po prostu zostawic puste pola? Jest kilka tego typu pytan, czy mam cos napisac np. "none", "NA" czy po prostu puste pole pozostawic...dzieki za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oluska jak jeszcze nie wypelnilas wniosku to chetnie sluze wzorem (na maila) tylko ze na j1, a nie na tyrystyczna, kilka zmian bedziesz musiala zrobic i jak cos to moge go pozniej sprawdzic ...kiedys sie tym zawodowo zajmowalem wiec jeszcze chyba pamietam jak to sie robi:)

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...