Skocz do zawartości

Kto wie jak zrobic w USA prawo jazdy bez ss i papierow?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym zapytac czy jest mozliwosc zrobienia amerykanskiego prawa jazdy jesli nie posiada sie SS i legalnego pobytu.Mieszkam w Ilinois ale tu nie ma mozliwosci zrobienia prawa jazdy bez SS. Moze sa jakies osoby lub firmy, ktore sa w stanie pomoc.

Bede bardzo wdzieczny za wszelkie mozliwe informacje.

Marcin Kalinowski

kalinowskimarcin@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 tygodnie później...

Hej,

ja mam podobne pytanie, nie chce zaczynac nowego watku. Wie ktos moze czy mozna wyrobic prawo jazdy w San Diego na wizie turystycznej, mam SSN, bo wlansie wybieram sie wkrotce do SD. A moze jest tu ktos z SD, kto moglby mi kilka informacji przekazac na temat tego miasta na PW?

Pozdrawiam, Natalia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

ja mam podobne pytanie, nie chce zaczynac nowego watku. Wie ktos moze czy mozna wyrobic prawo jazdy w San Diego na wizie turystycznej, mam SSN, bo wlansie wybieram sie wkrotce do SD. A moze jest tu ktos z SD, kto moglby mi kilka informacji przekazac na temat tego miasta na PW?

Pozdrawiam, Natalia

How to apply for a driver license if you are over 18

How to apply for a driver license if you are over 18

If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license from your home state or country, you may drive in this state without getting a California driver license as long as your home state license remains valid.

If you take a job here or become a resident, you must get a California driver license within 10 days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner's property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents.

To apply for an original driver license if you are over 18, you will need to do the following:

* Visit a DMV office (make an appointment for faster service)

* Complete application form DL 44 (An original DL 44 form must be submitted. Copies will not be accepted.)

* Give a thumb print

* Have your picture taken

* Provide your social security number. It will be verified with the Social Security Administration while you are in the office.

* Verify your birth date and legal presence - legal residence chodzi o permanent nie turystyczny pobyt

* Provide your true full name

* Pay the application fee

* Pass a vision exam

* Pass a traffic laws and sign test. There are 36 questions on the test. You have three chances to pass.(Sample Tes[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Krotko i na temat. Jak jestes na wizie turystycznej (niewaznej) to nie ma szans. Jak wize masz wazna, to mozesz isc do szkoly i po 2-4 latach moze dostaniesz SS i zrobisz sobie prawko potem.

Druga droga, w przypadku wizy turystycznej waznej i niewaznej, to jest slub z obywatelem. Jak takiego (taka) znajdziesz to zielona karte dostajesz w kilkanascie miesiecy.

Nie wiem czy istnieje cos takiego jak wiza pracownicza, bo kiedys taka byla wtedy mozna bylo na to zrobic prawko i SS, ale po 9/11 wszystko wzielo w leb.

Na dzien dzisiejszy prawo dla emigrantow jest najgorsze niz kiedykolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...