Skocz do zawartości

Gc a prawnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzien temu ozenilem sie z byla dziewczyna.

Ona jest amerykanka(polka z obywatelstwem amerykanskim)

Teraz zamiezam sie ubiegac o zielona karte i teraz moje pytanie jak ten proces przebiega i czy potrzebuje do tego prawnika(bylismuy na konsultacji i kosztowalo by to ok 4 tys$ lacznie z formami itp)

Czy jest mozliwosc zalatwienia calej sprawy samemu?

Ew ile was kosztowal prawnik?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprawe zalatwiac samemu

trzeba wdedy dobrze pszeszperac to forum i pare innych stron, jak:

www.visajourney.com

www.uscis.gov

www.prawoimigracyjneusa.com

bedziesz potrzebowal conajmniej dwie formy I-130, I-485, wszystkie znajdziesz na USCIS. A dodatkow jak chcesz wniosek o employment authorization i advance parole.

Wszytko zalezy na jakiej wizie tu jestes i co masz w historii imigracyjnej. Jak miales jakies problemy to lepiej wziasc prawnika. Jesli po prostu wziales slub na turystycznej to mozesz probowac skladac dokumenty samemu.

Ja przeszlam przez wize narzeczenska i potem adjustment bez problemow bez prawnika.

Powodenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem Twoja stronke na ten temat i troszke mi rozjasnilo

Ja jestem na J1(mam waiver) wizie nie mialem nigdy przesiedzianej wizy itp

Tez mi sie wydaje ze prawnik nie jest potrzebny i chyba tak zrobie ale wole sie upewnic.

Moge ci zapytac Krysia jakie dokumenty potrzebuje na rozmowe i jakie mialas pytania?

dzieki

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na visajourney.com

tam na pewno znajdziesz troche ludzi ktorzy startuja z J1, to troche trudniej niz z K ale wszystko da sie zrobic. Potrzebujesz dodatkowo I-130 i potrwa to dluzej.

Na visajourney sa przykladowe pytania i relacje z rozmow w danym biurze. poszperaj.

Mysmy na interview mieli bardzo ogolna rozmowe z ogladaniem zdjec. najgorszy z tego byl ten stres i czekanie a nie sama rozmowa.

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Bylam w podobnej sytuacji jak Ty. Mialam J1 na 18 miesiecy (internship). Pobralismy sie jakies 6 m-cy przed wygasnieciem mojej wizy. Prawnik nie byl mi potrzebny, poza tym 4 tys $ to jakies szalenstwo. Wprawdzie z papierami pomogl mi ktos, kto to juz kiedys robil, ale jak najbardziej jest to do zalatwienia samemu, tylko trzeba zrobic to dokladnie. Tam jest duzo informacji i detali do wpisania i mnostwo kruczkow i takich tam, od ktorych moze zalezec, jak szybko wszystko sie potoczy. Upewniej sie ze dolaczysz wszystkie wymagane dokumenty, bo brak jakiegokolwiek malego papierka moze Cie kosztowac kolejne 3 m-ce oczekiwania, bo tyle maja na rozpatrzenie Twojego wniosku. Od momentu wyslania papierow, w ciagu kilku tyg przysla Ci list z wyznaczona data na oddanie odciskow palcow i zdjecia.

Dobra rada, jak bedziesz wysylal czeki na poszczegolne formularze, to wystaw osobne czeki, wtedy procedura idzie szybciej.

Potem juz tylko czekasz na listy od nich z informacjami, czy brakuje jakichs dokumentow, czy moze zaproszenie na interview. Ja mialam interview jakies 6 m-cy po slubie (oczywiscie nie obylo sie bez problemow z papierami, ale to juz moje wielkie szczescie... ha ha ha) i w ciagu 2 tyg po interview dostalam GC.

Zycze szczescia i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze czytasz:)

podstawowe formy to

I-130 i I-485, do nich potrzeba cala mase zalacznikow

czyli forme biograficzna

badania lekarskie

tlumaczenie odpisu zupelnego aktu urodzenia

dokumenty potwierdzajace obywatelstwo

money order dla kazdej aplikacji

affidavid of support , zdjecia, kopia I-94, ...

jesli chcesz zalaczasz rowniez I765 oraz I 131

poczytaj dokladnie instrukcje dolaczane na USCIS do wnioskow

tu http://www.visajourney.com/forums/index.ph...om&page=k1k3aos

sa instrukcje do I485 adjustment of status, advance parole i EAD,

sa tam rowbniez przykladowo wypenione wnioski, ale uwazaj bo ta sa przyklady dla K1/K3 a ty jestes na innej wizie/w innej kategori

powodzenia

Krysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...