Skocz do zawartości

H1-b terminy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Mam pytanko zwiazane z ubieganiem sie o wize H1b.

Jestem obecnie na wizie turystycznej w USA, ktora konczy sie w maju 2007. Na poczatku kwietnia zloze wniosek o przyznanie wizy H1b.

Zakladajac optymistyczna wersje, ze dostane odpowiedz pozytywna, jak bedzie wygladal moj status w USA do momentu rozpoczecia pracy na tej wizie? Wizy H1B sa przyznawane na okres najwczesniej od pazdziernika, tak?

To w zwiazku z tym co z okresem przed ta wiza. Bede tu legalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porywasz się na wielką wodę... wiza H1B to nie W&T lub Turystyczna, moim zdaniem najpierw powinnaś poszukać informacji jakich dokumentów ci potrzeba do tej wizy... a potrzeba ich duuuuużo - no i aby ją otrzymać musisz wrócić do Polski... gdyż odbiór jest zawsze osobisty w twoim kraju przy czym oczywiście nie można przesiedzieć ani jednego dnia w USA - w PL konsul porozmawia z tobą o twoich poprzednich wycieczkach do usa i o tej wizie o którą się starasz i jesli coś będzie nie tak lub coś mu się nie spodoba... sama się domyśl; ... dlatego tak cieżko o tą wizę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeli zadalam jedno konkretne pytanie.

Z tego, co sie orientuje, to o wize H1b mozna sie starac rowniez przebywajac na terenie USA.

Oczywiscie jasne, ze sklada wniosek pracodawca, przyslowiowo ujelam to, ze "ja sie ubiegam o wize".

A Twoje komentarze, ze porywam sie na gleboka wode sa raczej zbedne.

O wize jest ciezko z innych powodow, niz te o ktorych piszesz, ale nie o to pytalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poola zadałaś pytanie: jak bedzie wygladal moj status w USA do momentu rozpoczecia pracy na tej wizie?

...także odpowiedz w zasadzie jest zbędna gdyż napisałem ci, że musisz wrócić do Polski i odbyć wizytę w ambasadzie po tę wizę... jeśli koniecznie chcesz mieć status będąc w USA i czekając na wizę to przed wygaśnięciem turystycznej postaraj się o inną wizę... w międzyczasie możesz sobie załatwiać H1B - nie można siedzieć w USA nie posiadając żadnego statusu i pamiętaj, że jeśli wszystko się uda to i tak aby odebrać wizę musisz przyjechać do Polski... wtedy z ust konsula mogą paść pytania o twój pobyt w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>...także odpowiedz w zasadzie jest zbędna gdyż napisałem ci, że >>musisz wrócić do Polski i odbyć wizytę w ambasadzie po tę wizę...

Bzdura. Do Polski bedzie musiala jechac po pieczatke, status dostanie tutaj jesli sklada papiery bedac tutaj. Wtedy jak dlugo nie bedzie wyjezdzac z USA status bedzie miala ok, ale jakby chciala wyjechac i wrocic to musi jechac po pieczatke, niekoniecznie do Polski, Canada czy mexyk tez sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeli przede wszytskim, jesli bede choc jeden dzien nielegalnie, to wizy H!B nie dostane.

A wogole, to jakos niekonkretnie piszecie.

Nie rozumiem, o jakiej pieczatce mowicie?

Ze zmiana statusu tez nie jest tak latwo, bo skoro zloze juz podanie o h1b i zalozmy, ze dostane pozytywna odpowiedz, to nagle mam sladac o turystyczna?

Troche to sie kupy nie trzyma. Po jaka pieczatke mialabym jechac do PL? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tym co napisalismy jest niejasnego.

Jak skladasz papiery na H1B bedac tutaj to do momentu otrzymania wizy musisz byc legalnie. Jecli chcessz przedluzyc turystyczna, to lepioej to zrob zanim zaczniesz zalatwiac H1. Jeden dzien tutaj nielegalnie i wizy mozesz nie dostac. Pieczatka to promesa w paszporcie, ktorej teraz tutaj juz nie dostaniesz, kiedys moznabylo ja dostac bedac w stanach. Po nia bedziesz musiala wyjechac z usa i isc do konsulatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIGDY nie dostaniesz statusu (bo to otrzymujemy bedoc w stanach od emigracyjnego NIE wize) I797 z H1B, z tego prostego powodu że twoj legalny pobyt w stanach kończy się w maju. Aby otrzymac status H1B mosialbys przedstawic legalny obecny status do 1 Pazdziernika, tak wiec przed ubieganiem sie o H1B mosialbys przedluzac swoja B2 albo zmieniac ja na inny status. Na to oczywiscie nie masz juz wlasciwie czasu. Jedyne co mozesz zrobic to zlozyc aplikacje i zaznaczyc ze papiery ze statusem masz odebrac w warszawie i tam stawic sie z I797 po wize w ambasadzie. Jak liczysz ze zlozysz papiery w kwietniu i dostaniesz odpowiec pozytywna moze w czerwcu z H1B a INS dziwnym trafem nie polapie sie ze jestes nielegalnie to przestan mazyc , NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI BY CI TO PRZYZNALI. N I E M A ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>NIGDY nie dostaniesz statusu (bo to otrzymujemy bedoc w stanach od >>emigracyjnego NIE wize) I797 z H1B, z tego prostego powodu że twoj >>legalny pobyt w stanach kończy się w maju.

I znowu bzdura.... Skladasz papiery o przedluzenie B2 teraz, proces zabiera dosc duzo czasu, ale jak dostaniesz potwierdzenie z INS ze twoja aplikacja o przedluzenie B2 zostala przyjete czekanie w stanach na odpowiedz jest legalne. Wiec w miedzyczasie skladasz papiery na H1B, do konca roku dostajesz H1, odpowiedz na przedluzenie B2 przyjdzie prawdopodobnie w przyszlym roku wiec jestes ok. Wiem to z doswiadzcenie, kiedys chcialem przedluzyc B1/2 i decyzja o przedluzeniu przyszla jak juz bylem spowrotem w USA z H1B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...