Skocz do zawartości

H1-b terminy


Rekomendowane odpowiedzi

I znowu bzdura.... Skladasz papiery o przedluzenie B2 teraz, proces zabiera dosc duzo czasu, ale jak dostaniesz potwierdzenie z INS ze twoja aplikacja o przedluzenie  B2 zostala przyjete czekanie w stanach na odpowiedz jest legalne. Wiec w miedzyczasie skladasz papiery na H1B, do konca roku dostajesz H1, odpowiedz na przedluzenie B2 przyjdzie prawdopodobnie w przyszlym roku wiec jestes ok. Wiem to z doswiadzcenie, kiedys chcialem przedluzyc B1/2 i decyzja o przedluzeniu przyszla jak juz bylem spowrotem w USA z H1B.

Niech dadzą jej odpowiedz dużo wcześniej - negatywną... i co dalej - należy pakować się i zwijać do PL aby nie popsuć sobie statusu... chociaż moim zdaniem takie kombinowanie z przedłużaniem wizy w oczach konsula to najzwyklejsze kombinowanie... zwłaszcza z wizą turystyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzając fakty aby odebrać wizę H1B musi wrócić do Polski nie pozostając w USA ani jednego dnia nielegalnie bez statusu i odbyć rozmowę z konsulem... i teraz pojawia się pytanie: Czy konsul może jej tej wizy nie dać a wpływ na to może mieć przedłużanie wiz kiedy była w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szeli to zalezy jak na to patrzec. Nie mam wplywu na to, ze wnioski sklada sie od kwietnia, a wizy h1b sa wazne dopiero od pazdziernika. Skoro sa takie przepisy, to chyba dziwne nie jest, ze chce przedluzyc pobyt, skoro juz tutaj jestem.

Osobiscie moglabym zaczac pracowac na H1b wczesniej, ale jestem ograniczona przepisami. Jesli mam tutaj osobe, ktora mnie sponsoruje, to nie wydaje mi sie, zeby przedluzenie turystycznej w celu oczekiwania na prace na h1b bylo kombinowaniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poola ale widzę, że nadal nie rozumiesz tego, że aby uzyskać wizę H1B musisz odbyć rozmowę w ambasadzie w swoim kraju czyli w Polsce. I teraz popatrz jak może odebrać to konsul: Skoro po wizę H1B musisz być w ambasadzie na rozmowie w swoim kraju gdzie oddajesz paszport do wizowania to dlaczego nie chciałaś czekać na wizę w PL tylko przedłużałaś sobie pobyt w USA?... nic ci to nie daje oprócz tego, że jesteś ze statusem turysty a zupełnie go nie wykorzystujesz, nie wiem na ile mogą ci przedłużyć wizą turystyczną ale dla konsula jest jasne, że jeśli nie zwiedzasz to Co robisz w USA? Jak się utrzymujesz? i czy naprawdę posiadasz te specjalne kwalifikacje do H1B?

Tak czy inaczej musisz wylecieć z USA i przylecieć do Polski więc po co kombinować? Niestety nie da się zjeść ciastko i mieć ciastko... Ja cie rozumie, że należy dążyć do swoich celów ale rozważ sposób w jaki to zrobisz... Powodzenia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz popatrz jak może odebrać to konsul: Skoro po wizę H1B musisz być w ambasadzie na rozmowie w swoim kraju gdzie oddajesz paszport do wizowania to dlaczego nie chciałaś czekać na wizę w PL tylko przedłużałaś sobie pobyt w USA?... nic ci to nie daje oprócz tego, że jesteś ze statusem turysty a zupełnie go nie wykorzystujesz, nie wiem na ile mogą ci przedłużyć wizą turystyczną ale dla konsula jest jasne, że jeśli nie zwiedzasz to Co robisz w USA? Jak się utrzymujesz? i czy naprawdę posiadasz te specjalne kwalifikacje do H1B?

Skad Twoje podejrzenia, ze nie posiadam tych specjalnych kwalifikacji.

Fakt, ze jestem tu na turystycznej przeciez ich nie wyklucza. :D

Zeby byc na turystycznej wizie, wcale nie musze zwiedzac, moge odbywac praktyki na zasadzie wolontariatu i wlasnie tym sie zajmuje.

Pisalam juz, ze mam tutaj osobe, ktora mnie sponsoruje.

Zarzucasz mnie podejrzeniami, nic o mnie nie wiedzac, bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polla... nic ci nie zarzucam... dałaś post wiec staramy się ci pomóc abyś później nie żałowała... różnie to może być i czasami konsulowie potrafią się czepić byle powodu... a czy przedłużanie wiz to byle powód to Czas wszystko zweryfikuje. Ja życzę ci Powodzenia. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...