Skocz do zawartości

CCUSA - targi 2007, kogo polecacie?


lejk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jadę do Jenksa, ale po raz pierwszy. Mam zamiar wkrótce zamawiać bilet i zastanawiam się jak to jest z dojazdem z Nowego Jorku, czy będę miał problemy z transportem jeśli przylecę późnym wieczorem? Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zależy na które lotnisko przylatujesz,

jeżeli na Newark to bezpośrednio przy lotniku za pomocą wewnętrznego transportu (tzw. airtrain) dostaniesz się na leżącą przy lotnisku stację kolejową i tam musisz złapać Jersey Coast Line (niebieska - kierunek Long Brench lub Bayhead - różnie piszą) która zawiezie cię bezpośrednio do Point Pleasant Beach (przesiadka w Long Brench ale opiera się na przejściu z jednej strony peronu na drugi - więcej peronów tam nie ma :lol:

jeżeli JFK, to musisz się dostać na PennStation na Manhatanie, najlepiej złap metro z JFK na Time Square a stamtąd albo czerwoną linią na downtown albo po prostu piechotką 6 przecznic VII aleją na południe. Penn Station mieści się bezpośrednio pod Medison Square Garden więc możesz pytać o to miejsce :) jest chyba bardziej znane :) Z Penn Station tak samo musisz złapać New Jersey Coast Line

W Point Pleasant wychodzisz z peronu, przechodzisz przez tory kolejowe i idziesz tą ulicą cały czas prosto aż do oceanu (300-400m), a na miejscu, jeżeli jedziesz do Jenkinson's Pavilion (z CCUSA) to musisz iść w lewo i szukać restauracji z klubem nocnym na tyłach, a jeżeli do Jenkinson's South (ze targów CIEE) jak dojdziesz nad ocean to będziesz praktycznie przy biurze (ale dokładnie nie wiem gdzie jest zlokalizowane).

Co do terminu przyjazdu to jeżeli jedziesz do Jenks Pavilion to powinieneś być w godzinach otwarcia restauracji, czyli mniej więcej od 9 rano do 1-3 w nocy (po tych godzinach możesz z ochroniarzem negocjować żeby ci załatwił spanie, generalnie nie ma z tym problemu :)

Jeżeli jedziesz do Jenks South to masz chyba dokładnie podane godziny w których biuro jest otwarte i poza nimi chyba nie przyjmują (choć wiem to z relacji innych, nie z własnych doświadczeń)

I najważniejsze, rozkład lini NJ Coast Line znajdziesz tu --->>>

http://www.njtransit.com/pdf/rail/r0080.pdf

Ciebie interesuje opcja z odjazdem z New York i przyjazdem do Bayhead czyli ten drugi patrząc od góry (chyba że przyjeżdżasz sobota/niedziela -> to masz inny rozkład). Zwróć też uwagę, że pociągi w niektórych godzinach nie jadą przez lotnisko w Newark, tylko omijają je bokeim, część kończy też swój bieg w Long Brench i nie jedzie dalej do Point Pleasant (musisz poczekać jakieś 30 minut na kolejny pociąg). Przy niektórych połączeniach z Nowego Jorku jest też przesiadka w Newark zamiast w Long Brench (ale chyba tylko późno w nocy o ile pamiętam), wszystko jest ładnie opisane :)

Generalnie pociągi są max co godzinę, z przerwą miedzy 1:45 a 5 w nocy..

jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz jok.cs@interia.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...